Hamilelikte antipsikotik kullanımı :(

Wanniya

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
655
255
Kızlar merhaba uzun zamandır yoktum doktorum uzak kal dediği için 24+6 oldum . Hamilelik bekleyen arkadaşlarımın umarım güzel haberleri gelmiştir . Hamile kalmak isteyen bütün arkadaşlarıma da her gece dua ediyorum en kısa sürede güzel haberleriniz gelir inşallah 🥰 Öncelikle yasadigim bazı sıkıntıları bahsetmek istiyorum yanlış olmasın 14 15 haftalar da kanamam oldu iki ay yattim progestan hala devam ediyorum . Kız kardeşim 7 aylik doğum yaptığı için ve kanamam olduğu için erken doğum riski barındırdığımi söylediler düşük tehlikesini atlattım . Hamile kalana kadar ruh halim çok iyiydi dönem dönem farklı ruh hallerine burundum stres yapma çocuğun aglak olur sakat olur biz tarlada dogurduk hepimizin duyduğu şeyleri duydum aslında . Evde iş yapmiyordum fazla hamileliğini kullanma sakınma bu kadar dediler dinlendim hamileliğini kullanma dediler kanamam olunca beni suçladılar . Ben nasıl anneyim ben yapamıyorum ile başladı sanki benim sucummus gibi hissettim bebeğim benimdi ama yabanci gibi gelmeye başlıyordu zaman zaman . Eşime kızıyordum sen sustur yoksa ben susturacagim diye hangi birini susturayim hep konusucaklar dedi. Yemek yememeye başladım uykusuzluk bütün çevre akraba arkadaş herkes ile görüşmeyi kestim yemek yiyemedigim zamanlar zorla kendime yemek yedirmeye çalışıyordum ağzıma bir parça bir şey atıp bir yandan yutkunurken bir yandan ağlıyordum ben neden yiyemiyorum bebeğim aç kalacak ona bir şey olacak diye kızgın demir iniyordu sanki boğazımdan suçluluk duygusu hissediyordum . Kanamam olduktan sonra sürekli lavaboya gidip kanamam var mı diye kontrol ediyordum ara sıra hala oluyor çok etkilendim . Hamileliğimin boyunca 8 kilo kaybettim verdiğim kilonun 4 kilosunu aldım şu an tekrar. Psikiyatristim ve kadın doğum uzmanim ilaç kullanmam gerektiğini söylediler ilacın yan etkisi geçici kalıcı bir şey olmadığını sadece bebeğimin doğumdan sonra yoğun bakımda kalma riski olduğunu düşük bir risk olduğunu soyledi . Solunum sorunu yeme bozukluğu uyku düzensizliği ve kas kasilmalari titreme gibi problemler yaşayabilir ama duzelir dedi. İlaç son üç ay da kullanılmaması gerekiyormuş içeriğinde yazıyordu doktora sorduğum da son haftalar da keseceğiz senin iyi olman gerekiyor biz soylemeden sakin kesme dedi başladıktan sonra. Folik asit vereceğiz dozu yüksek olacak etkisini azaltacak ilacın dedi. Bebeğin yoğun bakıma girme riski 23 anneden 3 4 tanesi dedi . Bebeğimin sorun yaşamasından çok korkuyorum psikiyatrik ilaç kullanan var mı hamilelikte arkadaslar ☹️ Bu arada bebeğimin kilosu şu an da 900 gram boy 35 cm bu gün gittim doktora ilacı danışmak için iri bebek olabilecegini sezeryan olabileceğimi söyledi normal dogum yapan var mı iri bebek olup

Psikiyatrik ilaç kullanıp sorunsuz hamilelik yaşayan var mı kızlar

Kullanmadım bilgim yok.ama bebeğin kilosu boyu gayet güzel. Kendi kafanıza göre ilaç kullanmıyorsunuz sonuçta.
Doktor önermiş bunu.
Anne iyi olursa bebek iyi olur.

İlaçsız hem siz hem bebeğiniz riske girmiş olacaksınız. Doktoru dinleyin kalanı boşverin bakın bebeğinizin boyu kilosu ne kadar güzel maşallah

Kullanmadım bilgim yok.ama bebeğin kilosu boyu gayet güzel. Kendi kafanıza göre ilaç kullanmıyorsunuz sonuçta.
Doktor önermiş bunu.
Anne iyi olursa bebek iyi olur.

İlaçsız hem siz hem bebeğiniz riske girmiş olacaksınız. Doktoru dinleyin kalanı boşverin bakın bebeğinizin boyu kilosu ne kadar güzel maşallah
Doktor da aynısını soyledi son haftalara doğru keseriz dedi çok teşekkür ederim ♥️ Süte geçtiği için farklı ilaç başlarlar sanırım şu an ki durumu toparlamak ve stresimi azaltmaya çalışıyorlar sanırım ☹️ belki de hiç başlamam doğumdan sonra toparlamis olurum ilaca maruz kalsın istemiyorum

Doktor da aynısını soyledi son haftalara doğru keseriz dedi çok teşekkür ederim ♥️ Süte geçtiği için farklı ilaç başlarlar sanırım şu an ki durumu toparlamak ve stresimi azaltmaya çalışıyorlar sanırım ☹️ belki de hiç başlamam doğumdan sonra toparlamis olurum ilaca maruz kalsın istemiyorum
Duruma göre hareket edilir ona şuan ilaç kullanıyorum stresine sokmayn kendinizi iyi olsanız zaten kullanmazsnz doktorunuz da yazmaz
Yeme içmenize dikkat edin, yüzünüzü güldüren, güldürecek ne varsa onları yapın. Kulağınızı boş beleş konuşan insanlara kapatın.
Onlar konuşurken arka planda balina sesi hayal edin :KK70:, orman sesi, maymun sesi . Konuşup konuşup gitsinler. Taktikca daha çok konuşurlar he he deyin geçin yav

Kendinize önem verin moralinizi yüksek tutacak şeylere odaklanın .

Duruma göre hareket edilir ona şuan ilaç kullanıyorum stresine sokmayn kendinizi iyi olsanız zaten kullanmazsnz doktorunuz da yazmaz
Yeme içmenize dikkat edin, yüzünüzü güldüren, güldürecek ne varsa onları yapın. Kulağınızı boş beleş konuşan insanlara kapatın.
Onlar konuşurken arka planda balina sesi hayal edin :KK70:, orman sesi, maymun sesi . Konuşup konuşup gitsinler. Taktikca daha çok konuşurlar he he deyin geçin yav

Kendinize önem verin moralinizi yüksek tutacak şeylere odaklanın .
Cidden buna güldüm konusan maymun sesiyle hayal ettim söylenenleri 😀😀😀 biri bir şey dese aklıma gelir gülerim zaten bebek doğunca eve kimseyi almayacağım kendimi germek istemiyorum artık alınan alınsın kışa denk geliyor gribi falan bahane ederim anlayışlı insan çok az

Cidden buna güldüm konusan maymun sesiyle hayal ettim söylenenleri 😀😀😀 biri bir şey dese aklıma gelir gülerim zaten bebek doğunca eve kimseyi almayacağım kendimi germek istemiyorum artık alınan alınsın kışa denk geliyor gribi falan bahane ederim anlayışlı insan çok az
Benim doğumum da Aralıkta olacak valla boş boş konuşan olursa atarım , almam eve beni strese sokuyorsunuz gidin derim. Çünkü şimdiden değişen ruh hallerim var ve sinir krizine 1 adım uzaktayım sürekli hiç gerek yok :KK70: . Başkaları bir yana elimde olsa esimin ensesinden tutup dışarı atasim geliyor hamilelik psikolojisi çok değişik ondan gülecek şey bulmamz lazım sürekli

Benim doğumum da Aralıkta olacak valla boş boş konuşan olursa atarım , almam eve beni strese sokuyorsunuz gidin derim. Çünkü şimdiden değişen ruh hallerim var ve sinir krizine 1 adım uzaktayım sürekli hiç gerek yok :KK70: . Başkaları bir yana elimde olsa esimin ensesinden tutup dışarı atasim geliyor hamilelik psikolojisi çok değişik ondan gülecek şey bulmamz lazım sürekli
Bence de ben filmler de görüyordum hamile kadınları böyle mi cidden diyordum daha fazlasıymış . Aralığın kaçı gözüküyor ultrasonda tahmini bebiş kiz mi erkek mi 🥰

Bence de ben filmler de görüyordum hamile kadınları böyle mi cidden diyordum daha fazlasıymış . Aralığın kaçı gözüküyor ultrasonda tahmini bebiş kiz mi erkek mi 🥰

Aralık 12 gözüken kız olacak. 27 hafta şuan.
Hamileleri sadece ağlayan göstermeleri yanlış o var tamam ama sinirlerimiz de bozuluyor. Alinganlik artıyor. Ofke de oluyor bende oldu yani. Keşke prenses bir hamile olsaydım ama , maalesef olmadi

Kesinlikle Allah bağışlasın🥰 fazla fark yok aramız da bende aksi bir durum söz konusu olmazsa 31 Aralık gosteriyor erkek bebek isim düşündünüz mü

X