Hastane çantası

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
2.301
2.373
35
Kızlar merhaba. Ekim ayında Allah kısmet ederse doğum var. Malum zamları da göz önünde bulundurarak hastane çantasına koyacaklarimi yavaş yavaş alayım diyorum. Konu ile ilgili aklıma takılanları tecrübeli annelerime danışmak istedim. Öncelikle kısmet olursa doğumu normal istiyorum ama tabiki sezeryana dönme riski var. İlk sorum gecelik hakkında. Sezeryan ihtimalini düşünerek 2 parça değil de elbise şeklinde almayı düşünüyorum ancak adet ne olmalı? 1 tane yeter mi? Kirlenme,kan bulaşma vs gibi durumlar oluyor mu? 2.si bebeğe kaç takım koymalıyım? Hatta bu konuda şöyle bir parantez açmak istiyorum;bebeğe ay bazında genel olarak kaç takım kıyafet almalıyım? Çok bilmiş kaynanam alınanlar yeter diyor annem yetmicek diyor 😒 3.su bir kaç yerden hasta pedi okudum. Normal pedler yetersiz mi oluyor? Hasta pedi almalı mıyım? 4.su yine çok bilmiş ve cimri kaynanam göğüs pedi yerine steril gazlı bez önerdi. O pedlere ne para vercen ev gazlı bez dolu dedi. Bu zihniyet sizce mantıklı mı? Bir de alt açma örtüsü gerçekten gerekli mi diye çok muallaktayim. Kafama takılan bu maddeler dışında sizinde çok bilinmez ama mutlaka koy yada al dediginiz şeyler varsa onları da paylaşırsanız sevinirim.

Benim de doğum Ekimde hatta sizinle aramızda iki gün var beklenen doğum tarihi olarak
Ben hastane için alınacakları tamamladım sadece lohusa pedi mi depend mi alsam ona karar veremedim bir tek o kaldı
Bir tane sabahlıklı gecelik takım aldım
İki tane de pijama takımı
Depend değiştirirken pijamayı komple giyip çıkarmak zor olur mu diye düşünüyorum kararsızlığım bu nedenle

Bunun dışında göğüs pedi aldım bence gerekli
Gümüş kapak ve göğüs ucu kremi aldım
Ne olur ne olmaz diye göğüs pompası aldım
Kaşık biberon aldım normal de aldım ama onu hastane çantama koymayacağım yanımda sadece kaşık biberon götüreceğim
Terlik aldım
Emzirme önlüğü emzirme sütyeni aldım
Bir de patik çorap falan gibi evden koyacaklarım var listemi atayım buraya

İki üç takım gecelik pijama

Terlik

Çorap

Patik

Depend

Göğüs ucu kremi

Gümüş kapak

Göğüs pedi

Islak mendil

Hırka

İnce battaniye

Süt pompası

Emzirme önlüğü

Emzirme sütyeni

Atlet

Günlük kıyafet hastaneden çıkarken giymek için

Saç şekillendirici
Kişisel bakım ve makyaj malzemeleri

Diş macunu fırçası (seyahat kiti al bavula at)

Sıcak basmalarına karşı serinletici fan

Sancı anında sıkmak için sık dişli tarak

Fotoğraf makinesi

Rezene çayı

Şampuan duş jeli

Deodorant

Bebek

Hastane çıkışı set 2 adet

Tulum 3 adet

Zıbın 3 adet

Alt üst takım

İsimli hastane çıkışı seti

Şapka patik gerekirse

Kaşık biberon

Bez 15/20 tane

Alt temizleme pamuğu yada ıslak mendil

Alt açma örtüsü

Pişik kremi

Bebek battaniyesi

Müslin örtü

Puset ve puset örtüsü minderi

Ağız bezi

İkramlıklar

Bebek odası kapı süsü

Eğer aldıysan oda süsleme malzemeleri

Kızlar merhaba. Ekim ayında Allah kısmet ederse doğum var. Malum zamları da göz önünde bulundurarak hastane çantasına koyacaklarimi yavaş yavaş alayım diyorum. Konu ile ilgili aklıma takılanları tecrübeli annelerime danışmak istedim. Öncelikle kısmet olursa doğumu normal istiyorum ama tabiki sezeryana dönme riski var. İlk sorum gecelik hakkında. Sezeryan ihtimalini düşünerek 2 parça değil de elbise şeklinde almayı düşünüyorum ancak adet ne olmalı? 1 tane yeter mi? Kirlenme,kan bulaşma vs gibi durumlar oluyor mu? 2.si bebeğe kaç takım koymalıyım? Hatta bu konuda şöyle bir parantez açmak istiyorum;bebeğe ay bazında genel olarak kaç takım kıyafet almalıyım? Çok bilmiş kaynanam alınanlar yeter diyor annem yetmicek diyor 😒 3.su bir kaç yerden hasta pedi okudum. Normal pedler yetersiz mi oluyor? Hasta pedi almalı mıyım? 4.su yine çok bilmiş ve cimri kaynanam göğüs pedi yerine steril gazlı bez önerdi. O pedlere ne para vercen ev gazlı bez dolu dedi. Bu zihniyet sizce mantıklı mı? Bir de alt açma örtüsü gerçekten gerekli mi diye çok muallaktayim. Kafama takılan bu maddeler dışında sizinde çok bilinmez ama mutlaka koy yada al dediginiz şeyler varsa onları da paylaşırsanız sevinirim.
Her kaynananız başına bir şey mutlaka koymuşsunuz güldüm gerçekten 😅 şuan bende sizinle aynı stresteyim ben iki takım koymayı düşünüyorum ihtiyaç halinde birde onun sıkıntısını çekemem hastanede zaten hasta bezi istiyorlarmış ben bide hasta kilot bezden aldım onu kullanmak bana daha kolay olur diye diğer sorunuza gelince bebeğime bir tane 10lu hastane çıkışı iki tane beşli hastane çıkışı bir tane tulum yeni doğan ve 4-5 yeni doğan zıbın aldım iki adet yenidoğan takım aldım gerisini uc aylık terrcih ettim bana yeterli geliyor zaten yeni doğan çok almayin diyorlar bir iki ay anca yiyebiliyormus en son sorunuzada gazlı bez aynı etkiyi yapar mı hiç pamuklu emici bir yapıya sahip değil ki ben yerinizde olsa ped alırdım

Merhabalar bende geçen sene ekimde doğum yaptım ve tecrübelerimi paylaşmak isterim. Ben bir adet gecelik bir adet pijama takımı koydum, ikisinide kullandım gecelik daha rahattı, muayene içinde kolaylıktı. Ped olarakta Depend almanı tavsiye ederim büyük rahatlık. Bebeğime 3 takım koydum ilk takım çok kirleniyor malum tam yıkanmadan giydiriyorlar o yüzden normal ucuzundan koyabilirsin 2 tanesini kullandık biri fazlalık oldu. Şahsen göğüs pedi aldım ama çok az kullandım bende süt sızması olmadı, çok da pahalı değiller zaten gazlı bez olmaz bence. Alt açma örtüsü kesinlikle ihtiyaç, 8 aylık olduk hala kullanıyoruz. Bir de şunu söyleyebilirim yenidoğan kıyafetlerini bir ay bile zor giyebiliyorlar gerçekten çok hızlı büyüyorlar o yüzden 3 aylık almanı öneririm 3,4 takım zaten ihtiyaç oldukça yine alıyorsun. Not: emzirme yastığı ve kanguru almamıştım şimdiki aklım olsa kesin alırım 🌼

Benim de doğum Ekimde hatta sizinle aramızda iki gün var beklenen doğum tarihi olarak
Ben hastane için alınacakları tamamladım sadece lohusa pedi mi depend mi alsam ona karar veremedim bir tek o kaldı
Bir tane sabahlıklı gecelik takım aldım
İki tane de pijama takımı
Depend değiştirirken pijamayı komple giyip çıkarmak zor olur mu diye düşünüyorum kararsızlığım bu nedenle

Bunun dışında göğüs pedi aldım bence gerekli
Gümüş kapak ve göğüs ucu kremi aldım
Ne olur ne olmaz diye göğüs pompası aldım
Kaşık biberon aldım normal de aldım ama onu hastane çantama koymayacağım yanımda sadece kaşık biberon götüreceğim
Terlik aldım
Emzirme önlüğü emzirme sütyeni aldım
Bir de patik çorap falan gibi evden koyacaklarım var listemi atayım buraya

İki üç takım gecelik pijama

Terlik

Çorap

Patik

Depend

Göğüs ucu kremi

Gümüş kapak

Göğüs pedi

Islak mendil

Hırka

İnce battaniye

Süt pompası

Emzirme önlüğü

Emzirme sütyeni

Atlet

Günlük kıyafet hastaneden çıkarken giymek için

Saç şekillendirici
Kişisel bakım ve makyaj malzemeleri

Diş macunu fırçası (seyahat kiti al bavula at)

Sıcak basmalarına karşı serinletici fan

Sancı anında sıkmak için sık dişli tarak

Fotoğraf makinesi

Rezene çayı

Şampuan duş jeli

Deodorant

Bebek

Hastane çıkışı set 2 adet

Tulum 3 adet

Zıbın 3 adet

Alt üst takım

İsimli hastane çıkışı seti

Şapka patik gerekirse

Kaşık biberon

Bez 15/20 tane

Alt temizleme pamuğu yada ıslak mendil

Alt açma örtüsü

Pişik kremi

Bebek battaniyesi

Müslin örtü

Puset ve puset örtüsü minderi

Ağız bezi

İkramlıklar

Bebek odası kapı süsü

Eğer aldıysan oda süsleme malzemeleri
Çok faydalı bir liste teşekkür ederim 💗
Her kaynananız başına bir şey mutlaka koymuşsunuz güldüm gerçekten 😅 şuan bende sizinle aynı stresteyim ben iki takım koymayı düşünüyorum ihtiyaç halinde birde onun sıkıntısını çekemem hastanede zaten hasta bezi istiyorlarmış ben bide hasta kilot bezden aldım onu kullanmak bana daha kolay olur diye diğer sorunuza gelince bebeğime bir tane 10lu hastane çıkışı iki tane beşli hastane çıkışı bir tane tulum yeni doğan ve 4-5 yeni doğan zıbın aldım iki adet yenidoğan takım aldım gerisini uc aylık terrcih ettim bana yeterli geliyor zaten yeni doğan çok almayin diyorlar bir iki ay anca yiyebiliyormus en son sorunuzada gazlı bez aynı etkiyi yapar mı hiç pamuklu emici bir yapıya sahip değil ki ben yerinizde olsa ped alırdım
Kaynanaya sevgim(!) her geçen gün büyüyor ondandır 🤣 gazlı bezi deneyip olmadığını hep beraber gördüğümüzde lohusaliginda verdiği hakla söylenmek daha eğlenceli olabilir sonra ped aldiririm 🤣
Merhabalar bende geçen sene ekimde doğum yaptım ve tecrübelerimi paylaşmak isterim. Ben bir adet gecelik bir adet pijama takımı koydum, ikisinide kullandım gecelik daha rahattı, muayene içinde kolaylıktı. Ped olarakta Depend almanı tavsiye ederim büyük rahatlık. Bebeğime 3 takım koydum ilk takım çok kirleniyor malum tam yıkanmadan giydiriyorlar o yüzden normal ucuzundan koyabilirsin 2 tanesini kullandık biri fazlalık oldu. Şahsen göğüs pedi aldım ama çok az kullandım bende süt sızması olmadı, çok da pahalı değiller zaten gazlı bez olmaz bence. Alt açma örtüsü kesinlikle ihtiyaç, 8 aylık olduk hala kullanıyoruz. Bir de şunu söyleyebilirim yenidoğan kıyafetlerini bir ay bile zor giyebiliyorlar gerçekten çok hızlı büyüyorlar o yüzden 3 aylık almanı öneririm 3,4 takım zaten ihtiyaç oldukça yine alıyorsun. Not: emzirme yastığı ve kanguru almamıştım şimdiki aklım olsa kesin alırım 🌼
Normal ped yeterli olmayacak o zaman. Hastanenin verdiği listede kadın pedi yazıyordu direk depende yogunlasayim. Emzirme yastığı ve kanguru aldık. Erkek geleceği için kangurudan çok emin olamamistik penis bölgesine baskı iyi değil vs deniyordu ama ucuza denk geldi bakalım

Çok faydalı bir liste teşekkür ederim 💗

Kaynanaya sevgim(!) her geçen gün büyüyor ondandır 🤣 gazlı bezi deneyip olmadığını hep beraber gördüğümüzde lohusaliginda verdiği hakla söylenmek daha eğlenceli olabilir sonra ped aldiririm 🤣

Normal ped yeterli olmayacak o zaman. Hastanenin verdiği listede kadın pedi yazıyordu direk depende yogunlasayim. Emzirme yastığı ve kanguru aldık. Erkek geleceği için kangurudan çok emin olamamistik penis bölgesine baskı iyi değil vs deniyordu ama ucuza denk geldi bakalım
Muhakkak işinize yarar, lohusa pedini hiç denemedim onada bakabilirsiniz.

Ben 2 gecelik, 1 pijama koydum. Lohusa pijamasının bel kısmı lastiksizdi. Rahat ettim her türlü. Üçünü de kullandım. Sezaryen doğum yaptım. Son gün pijamayla çıktım eve giderken :)
3 takım iyi gibi bebeğe her ihtimale karşı. Diğer zamanlar için neler aldınız bilmiyorum ama biz de önce 5-6 takım almıştık ama sık sık kusmalar ya da çiş kaka taşmaları oluyordu. Sonradan gelen hediyeler işimize yaradı. Küçük beden almayın ama 6-9 ay bile alabilirsiniz önce hafif büyük olur ama uzun süre giyer.
Depend öneririm. Eve gelince de kullandım rahat geldi bana.
Göğüs pedi benim canımı acıtıyordu, tahrişten dolayı. 2. Günden itibaren gümüş kapak kullandım ve kurtarıcım oldu. Hassasiyet olsa da hiç yaraya dönüşmedi sayesinde. Hassasiyet de bırakayım kapakları artık dediğim zamanlarda oldu :)

Hastane çantanıza biberon temizleyici ve fırçasını koymanızı tavsiye ederim. Ben biberon bile koymamıştım. İhtiyacım da olmadı zaten ama temizlemek için ekipmana ihtiyaç duydum. Bebeğim kakasını yaptığı için acil sezaryen ile doğum yaptım. Doğduğunda enfeksiyonu olduğu için yoğun bakıma alındı. Öncesinde emzirdim sütüm de geldi ama yoğun bakıma alındığında süt sağmam gerekti. Hastaneden bunun için sağma aparatı verdiler ama temizliği için deterjan ve fırça gerekti. Bebeğim 10 gün yoğun bakımda kaldı süt sağmayı asla bırakmadım. Bebek evdeymiş gibi 2 saatte bir süt sağıp biriktirdim hastaneye götürdük şimdi hala emiyor çok şükür 6 aylık oldu bile umarım bu söylediğim şeye ihtiyacınız olmaz benim hiç aklıma gelmezdi ama oluyor böyle şeyler biberon koymasanız bile aklınızda bulunsun.
Yavrularınızı sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim.

Merhaba sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım bende ekimde dogum yapacağım ben direk doğum hemşirelerine sorarak hazırladım çoğunu bir kaç bilgi vermek isterim o yüzden
-çoğu hemşire (lansinoh Göğüs ucu kremi) göğüste çatlak görüntüsü varsa mercimek tanesi kadar 1 ay önceden sürmeye başla dediler
- Göğüs pedi bende aldım denemek içinde kullandım aşırı ter yapıyor doğum yapan arkadaşlar bebek ağız mendillerinden kullanmışlar hava aldığı için emzirme de de yara olmamış bende öyle yapıyorum artık
-hemşireler mutlaka şekersiz hoşaf yap dediler içine incir,kayısı,dut kurusu,elma kurusu koy dediler(üzüm gaz yapıyormuş)
-yanında 2si bir arada nescafe getir dediler başarısı olabiliyormuş oju içersin dediler
-ucuz kahve makineleri olurdu önceden plastik bilirsiniz ondan varsa işine çok yarar dediler
-kendin için havlu koy sancı olunca sıcak su tutmak isteyebilirsin dediler
-bir çok kişi nevresim takımı ve bebek beşiğine sermek için yastık kılıfı almis
-artık kuveze girmeyecekse biberon yerine kaşıklı beslenme yada çay kaşığı koy denildi
Şimdilik aklıma gelenler bunlar diğerlerini arkadaşlar yazmış zaten

X