Hayvan Deneyi Yapan Markaları Kullanıyor musunuz?

blackswan9

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2021
48
21
29
Konuyu doğru yerde açmadıysam affola.
Kullandığınız ürünlerin hayvanlar üzerinde deney yapıp yapmadığına göre etik davranarak mı ürünü seçiyorsunuz yoksa önemsemeden kullanıyor musunuz? PETA (Hayvanlara Karşı Etik Davranışlar Örgütü) belgeli markalar olduğunu öğrendim. Bu belgeye sahipse hayvanlar üzerinde deney yapmayıp, gerekli üst mercilere ürünlerini test ettirerek piyasaya süren marka anlamına geliyormuş. Ama etik gereği ve olması gereken şey olan buyken, bazı markalar hayvanlar üzerinden daha kolaya kaçmak için bunu yapıyorlarmış. Ayrıca PETA’nın web sitesine girip hangi markanın hayvanlar üzerinde deney yaptığını çok kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. O zavallı dilsiz canları acı çektire çektire kullandıkları bir video izledim hüngür hüngür ağladım resmen. Toplumumuz bu konuda ne durumda, acaba buna dikkat edenler çoğunlukla mı öğrenmek istedim. Ve tabiki bir kişiyi bile bu konuda bilgilendirip aydınlatabilirsek ne mutlu bana 🩷

Hangi markalar ise bize de söyleyin hayvanları çok severim ben de kullanmayım ama nasıl bileceğiz?
İnanın o kadar çok ve o kadar şok edici markalar ki. Mesela Pantene, Colgate, Maybelline, Dior, Este Lauder, Gillette, Armani, Hugo Boss, Johnsons Baby (en bilineni), Head & Shoulders (en bilineni), Kerastase, L’Oreal (en bilineni), La Roche, Lancome, MAC, Listerine, Max Factor, Nivea (en bilineni), Neutrogena, Sensodyne, Oriflame, Avon, Palmolive, Rexona, Schwartzkoph (en bilineni), UNİLEVER Ürünlerinin Tamamı, Veet, Victoria’s Secret…
Bu bilgilere bizzat PETA’nın kendi web sitesinden ulaştım. Markayı aratıyorum, yapıyorsa da yapmıyorsa da açıklıyor. Umarım faydalı bir paylaşım olmuştur sizleri de aydınlatması açısından. Hassasiyetiniz için de çok çok teşekkürler…

İnanın o kadar çok ve o kadar şok edici markalar ki. Mesela Pantene, Colgate, Maybelline, Dior, Este Lauder, Gillette, Armani, Hugo Boss, Johnsons Baby (en bilineni), Head & Shoulders (en bilineni), Kerastase, L’Oreal (en bilineni), La Roche, Lancome, MAC, Listerine, Max Factor, Nivea (en bilineni), Neutrogena, Sensodyne, Oriflame, Avon, Palmolive, Rexona, Schwartzkoph (en bilineni), UNİLEVER Ürünlerinin Tamamı, Veet, Victoria’s Secret…
Bu bilgilere bizzat PETA’nın kendi web sitesinden ulaştım. Markayı aratıyorum, yapıyorsa da yapmıyorsa da açıklıyor. Umarım faydalı bir paylaşım olmuştur sizleri de aydınlatması açısından. Hassasiyetiniz için de çok çok teşekkürler…
Hiçbirini kullanmıyorum boykota devam👍

İçinden çoğu kullandığımız bir ürün yani ne yapacağız ben anlamadım

Kozmetik ürünlerde, hayvan deneyi yapan ürünleri kullanmıyorum. Hem daha doğal içerikliler gibi. Çok fazla ürün kullanmadığım için benim için kolay oldu 😊

Kozmetik ürünlerde, hayvan deneyi yapan ürünleri kullanmıyorum. Hem daha doğal içerikliler gibi. Çok fazla ürün kullanmadığım için benim için kolay oldu 😊
Aynı şekilde ben de aman aman bi ürün kullanma huyum olmadığı için bunu törpülemek daha kolay oldu. Kullandıklarımın da gerekirse daha pahalısını ya da gerekirse daha kalitesizini alıyorum ama yine de asla onları kullanmıyorum. O masumları böyle üç kuruş kar için kullananları da Allaha havale ediyorum.

Hassasiyetiniz için sizi kutluyorum 🩷
Bence birkaç kişinin kullanmamasıyla çözülecek şey değil saydıklarınızın hepsi tüm dünyada sık kullanılar ürünler. Bütün dünya kullanırken birkaç kişinin kullanmaması çok büyük fark yaratacağını sanmıyorum

X