hem anne sütü hem mama verenleryardım

eslem591

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2013
222
3
merhaba kızlar çok çaresizim kızım 45günlük doğduğundan beri mamada veriyorum sütüm yetmiyor ama büyüdükçe dengelemek zor oluyor yeni doğduğunda emziriyordum 1 ölçek mama tamam şimdi emziriyorumsürekli aranıyo gelmeyince ağlıyo mama yapıyorum 2 ölçeğe çıktık bazen yetiyo problem çıkarmıyo bazen emziriyorum 2ölçek mama veriyorum aradan biraz geçiyo ağlıyo biraz daha mama yapıyorum onuda yiyo bazen yarısını yiyo geri kalanı döküyorum bazen ağlıyor açmı diye düşünürken ilk emdiği mamayı bile kusuyor özellikle gece uykusu 9.30 bir öğün verdim 10.30 a kadar ağladı gazı yok altı temiz acaba dedim az mı geldi mama beslerken bi kustu....mama düzeniniz nasıl bir günü nasıl geçiriyorsunuz gece kaçta yatıyor bebeğiniz kaç cc mama veriyorsunuz ne olr yardım edin

tatlım her 30 cc için 1 ölçek mama koy ama tepeleme koyma silme olsun
bide bebekler için marketlerde papatya çayı oluyo hem susuzluğunu gideriyo hem rahatlatıyo
bide güzelim lütfen gün içinde aralıklarla 3-4 çay kaşığı su ver,inan gerekli ,su verme diyenlere inanma hiçbir zararı yok şu sıcakta yazık yavrulara ben oğluma hep verdim hiçbir zararı olmadı tabi su kaynatılmış soğutulmuş olsun

her 30 cc suya 1 ölçek mama koyuluyor benim bebeğim de doğdugundan beri hem anne sütü hem mama ile besleniyor.Mama kabının üzerinde günlük kaç öğün vermen gerektiği yazıyor mesela 6 öğün diyorsa 24 saati 6 öğüne böl ben öyle yapmıstım suan 8 aylık 4 saatte bir veriyorum akşam 9-10 gibi uyur gece müdehale etmiyorum yemesine,bazen bütün gece uyuyor bazen uyanıp mama istiyor ama muhakkak saatli besle bebeğini canım düzeni olsun

her 30 cc suya 1 ölçek mama koyuluyor benim bebeğim de doğdugundan beri hem anne sütü hem mama ile besleniyor.Mama kabının üzerinde günlük kaç öğün vermen gerektiği yazıyor mesela 6 öğün diyorsa 24 saati 6 öğüne böl ben öyle yapmıstım suan 8 aylık 4 saatte bir veriyorum akşam 9-10 gibi uyur gece müdehale etmiyorum yemesine,bazen bütün gece uyuyor bazen uyanıp mama istiyor ama muhakkak saatli besle bebeğini canım düzeni olsun

cevabın için teşekkür edrim senden öğreniceğim çok şey var.sabah kalktığı zaman sadece emziriyorum mama vermiyorumdoktorum dediki her emzirmenin ardından mama vermek yokakşam üzerine doğru vercekmişim ve bebeğin açlığına göre 30cc mi 60ccmi ben ayarlıycakmışım iyide ağzı var dili yok süt az geldi mamayı çok yap diyemiyor ki canım yavrum bazen 30cc yetiyor bazen az geliyor yetmediğini düşünerek bir kez daha yapıyorum kimi zaman yiyor bazen de döküyorum yemiyor hem süt hem mama dengelemek zor çok yoruldum saatimiz yok 2ssati beklemiyor ağlıyor sen her defasıda hem süt hem mama mı verdin yardımcı olur musun ne olur

canım ben ilk doğduğu hafta günde 3 4 kere mama veriyodum bebeğim ağlamıyodu hiç sonra kabız oldu doktora götürdük çocuk açlıktan kakasını yapamıyormuş benim doktorum sütünü sağ eğer 45 cc den azsa sütün her öğün de mama ver dedi benim de azdı 30 cc anca geliyordu her seferinde önce emzirip peşine bebeğim kaç aylıksa ona göre mama veriyordum içtiğini içiyor içmediğini döküyordum ben de ama tavsiyem mesela mama kutusunun üzerinde atıyorum 3 aylık bebek için 120 cc mama diyorsa sen 90 ver hep bir ölçek altını ver ben öyle yapıyordum şuan 180 cc içmesi gerekiyor ama benimki 150 cc içiyor dökmemiş oluyorum hem 180 yaparsam 30 cc bırakıyor zaten

canım ben ilk doğduğu hafta günde 3 4 kere mama veriyodum bebeğim ağlamıyodu hiç sonra kabız oldu doktora götürdük çocuk açlıktan kakasını yapamıyormuş benim doktorum sütünü sağ eğer 45 cc den azsa sütün her öğün de mama ver dedi benim de azdı 30 cc anca geliyordu her seferinde önce emzirip peşine bebeğim kaç aylıksa ona göre mama veriyordum içtiğini içiyor içmediğini döküyordum ben de ama tavsiyem mesela mama kutusunun üzerinde atıyorum 3 aylık bebek için 120 cc mama diyorsa sen 90 ver hep bir ölçek altını ver ben öyle yapıyordum şuan 180 cc içmesi gerekiyor ama benimki 150 cc içiyor dökmemiş oluyorum hem 180 yaparsam 30 cc bırakıyor zaten

yardımın için teşekkür ederim

merhaba kızlar çok çaresizim kızım 45günlük doğduğundan beri mamada veriyorum sütüm yetmiyor ama büyüdükçe dengelemek zor oluyor yeni doğduğunda emziriyordum 1 ölçek mama tamam şimdi emziriyorumsürekli aranıyo gelmeyince ağlıyo mama yapıyorum 2 ölçeğe çıktık bazen yetiyo problem çıkarmıyo bazen emziriyorum 2ölçek mama veriyorum aradan biraz geçiyo ağlıyo biraz daha mama yapıyorum onuda yiyo bazen yarısını yiyo geri kalanı döküyorum bazen ağlıyor açmı diye düşünürken ilk emdiği mamayı bile kusuyor özellikle gece uykusu 9.30 bir öğün verdim 10.30 a kadar ağladı gazı yok altı temiz acaba dedim az mı geldi mama beslerken bi kustu....mama düzeniniz nasıl bir günü nasıl geçiriyorsunuz gece kaçta yatıyor bebeğiniz kaç cc mama veriyorsunuz ne olr yardım edin

tatlım ben ilk 25 gün sadece anne sütü verdim hıçkırdıkça biliosun midesi genişlior bebeklerin haliyle doymuyor yavrucaklar bnm göğüs haznem küçük doluyor dolmasına ama çok geç doluyor çok yiyimlide değilim açıkçası oğlanı emzirdikçe süt fln içiorum çabuk dolsun die günü öyle geçiriyoruz ben sadece gece 1 de mamasını veriyorum yatıyor sabaha kdr her bebek bir olmaz ki tabi gazını iyi çıkardığından emin ol çıplakken güzel çıkarıolar tavsiyem çok kalın gydirme bacaklarını kasığına doğru hafifçe ittiricen tutup kızardığı an o hareketi yap çıkarır bide ters yatır yastık koyup altına ölede iyi oluyor evde hoppala fln yap ölede çıkarıolar bi dene bakalım gazı olan çocuk uyumaz doyduğundan eminsen bnm ki sadece acıkınca ağlıo ağlama sayılmaz pek ama ayakları elleri durmuo ben gece 90 veriyorum 2 ölçekte mama koyuyorum hepsini yio gazını çıkarıo memesini veriorum ağzına yatıo

bende sizin gibiydim.. ama artık sadece anne sütüne geçtik şükür aynı sorunları paylasıyorduk napıcagımı bilmiyordum bebeğim kabız oldu acile gittik 3 gündür yapamıyor dedik hem mama hem süt veriyorum dedim.. dr bebeğimi tarttı hemen mamayı kes bebek çok kilo almıs dedi kabızlıkta ondan dedi... şimdi daha iyiyiz..... şükür.. humana stell tee cok iyi öneririm için...

meraba sütün azalması yemeye içmeye ama ençok üzüntüye bağlı. birde sık emzirmek gereklide. benm ki 26 günlük bebeğim ilk başta sütüm çoktu uyuyordu sürekli sık uyansada uyuyordu her emince. şimdi uymakda zorlanıyor kızlar sütümmü azaldı:KK43:( eskiden taş gibiydi şimdi yumuşak oluo. süt gelio ama azaldımı bilmiom.. birde üzüntüm çok ayrıca rezene çayını ve yemeyi azalttım olacağı bu:/

benim bebeğim de 42 günlük ve sütüm çok az sağdığımda 20-30cc anca çıkıyor ve bebeğimi emziridğimde de yetmiyor.o yüzden her 3 saatte bir 60 cc mama veriyorum, emzirmenin üstüne. doktorum böyle tavsiye etti. ben 2 saatte bir veriyordum mamayı ama drumuz hazmedemez mamayı ağır gelir 3 saatte bir 60 cc ver ,2.ayın sonuna doğru da 3 saatte bir 90 ccye çıkar dedi:KK34:

mama cok zor geldı bana kızlar.. bir türlü ayarlayamadım.. hep kustu sonunda cok kılo aldıgı için bebşim dr mamayı kesti.. humana nın süt çayını içiyorum günde 3 kere sütüm ii şimdilik şükür rabbime.. size de tavsiye ederim...

Mrb arkadaslar.ben araniza yeni katildim.19 haziranda dogum yaptim.ilk gunden beri mama veriyorum.sutum hep azdi.suan sagdigimda iki memeden 40-45 cc anca cikiyo 3-4 saatte.mamayi da nasil ve ne kadar verecegimi bilemiyorum.az da versem bebegim cok kusuyor.ne yapacagimi sasirdim.bi de ilk gunden beri mamayi kasikla veriyorum,cok zor oluyor.medela calma biberon aldim ama sadece alisverise falan ciktigimda biberonla veriyorum ama cok bunaldim.hep biberon kullansam beni birakir mi?

Mrb arkadaslar.ben araniza yeni katildim.19 haziranda dogum yaptim.ilk gunden beri mama veriyorum.sutum hep azdi.suan sagdigimda iki memeden 40-45 cc anca cikiyo 3-4 saatte.mamayi da nasil ve ne kadar verecegimi bilemiyorum.az da versem bebegim cok kusuyor.ne yapacagimi sasirdim.bi de ilk gunden beri mamayi kasikla veriyorum,cok zor oluyor.medela calma biberon aldim ama sadece alisverise falan ciktigimda biberonla veriyorum ama cok bunaldim.hep biberon kullansam beni birakir mi?

arkadaşım bebeğin nerdeyse 4 aylık olucak sen bukadar zamandır kaşıklamı mama veriyosun üstelik sütümde çok az diyosun yapma arkadaşım biberonla ver mamayı ben 2 aydır biberonla mama veriyorum bırakmadı kızım hala emiyoo oğlum beni 1 sene emdi oda biberonla mama içiyoduu yok böle bişii bence daha fazla kendinede bebeğinede eziyet etme mamayı ne kadar vericeğine gelince inanki onu bende anlamıyorum emzirdikten sonra vermeye çalışıyorum anlamıyorum doyuyomu doymuyomuu ben 4 aylık sadece 120cc veriyorum ama sanırım aç kalıyooo

Benimde 2.5 aylik bebegim var emziriyorm yarım saat 1 saat sonra tekrar ağlıyor bebegim 15 günlükken 10 gram aldığı için mama takviyesi verdi bizde mamaya başladık 90 cc veriyorduk suan 100 cc veriyorz yine aç hissediyor napacagimizi şaşıyoruz sagdim sutumu 30 ml çıktı 2 gogusten kac cc vermem lazım

Benimde 2.5 aylik bebegim var emziriyorm yarım saat 1 saat sonra tekrar ağlıyor bebegim 15 günlükken 10 gram aldığı için mama takviyesi verdi bizde mamaya başladık 90 cc veriyorduk suan 100 cc veriyorz yine aç hissediyor napacagimizi şaşıyoruz sagdim sutumu toplam 30 ml çıktı 2 gogusten kac 15 cc çıktı
[/QUOTE

X