hem sütünü arttırmak hemde kilo vermek isteyenler buraya :)

Kimsecikler yokmu... lütfen nedir bu urun banada soylermisiniz.. Konu sahibi hesap pasif olmuş diğer arkadaşlar size özelden paylaşım yapıldımı yardımcı olurmusunuz

Bana da özelden yazarsaniz sevinirim.sütüm azaldi ve bebegim birakacak.konu sahibi veya öğrenen arkadaşlar cevap yazarsa cokk sevinirim.

Merhaba arkadaşlar,
yeni üye olsamda sizlerin fikirlerinden hamileliğim ve doğum sonrasında hep faydalandım. Kendimde bir formül bulup sizinle paylaşmak istedim.
Öncelikle 2,5 ay önce normal doğumla çok tatlı bir kız bebeğe sahip oldum Allah isteyen herkese nasip etsin :)
Sütüm doğumdan beri hep azdı ve hep mama takviyesi ile devam etti. Zaten 2200 kg düşük kilolu bir bebeğim oldu ve mama vermeye mecbur kaldım. 61 kg ile hamilelik yolculuğuna başlayan ben 75 kg ile doğuma girdim. Doğumdan 1 hafta sonra 65 kg'dım. Bu arada sütüm ile ilgili bunalıma girdim. kk daki tüm forumları okudum. Denemediğim hiç bişey kalmadı diyebilirim. Dereotu, soğan, bulgur pilavı, süt, hurma, yoğurt, steel tea, ısırgan otu, lactamil çay, promalt ve aklıma gelmeyen bir sürü şey.. Bazılarında etki eder gibi oldu ama mutluluğum hiç birinde uzun sürmedi. Emzirdikçe gelir diyenlerin hala ağzına kürekle vurasım var :)) 3 kere emzirme kampı yaptım ancak kızım açlıktan ve ağlamaktan morarınca sütümün azlığını kabullendim ama süt artırıcı besinleri de yemeye de devam ettim. Bu arada kilomda 71 e dayandı boyda olmayınca herkes beni hala hamile sanıyordu. Sütle birlikte kilolarda dert olmaya başlamıştı ki 15 gün önce internette bir ürünle karşılaştım (reklam yapıyor denmesin diye isim belirtmicem isteyen olursa özelden yazarım.) ve gözümü karartıp kullanmaya başladım. Normal diyet yapmak isteyenler için ayrı ve emziren anneler için ayrı olmak üzere çeşitleri olan özel bir gıda, ilk etapta gün boyunca günde 6 kere sütle karıştırıp içiyorsun buna detoks deniliyor. Daha sonrasında diyetle birlikte devam ediyorsun. Detoksta 2 günde 2 kg gitti. Tabi bunun ödem ve su kaybı olduğunu biliyordum. Ondan sonra hiç tartılmadan bugüne kadar devam ettim. Bu sabah tartıldım ve tartıda -5 kg gördüm. Fakat eşim bile sen 7-8 kilo vermiş gibisin diyor. Besin içeriği protein olduğu için yağlardan gitti sanırım.
Şimdi asıl kilodan daha önemli olan konuya geliyorum.. Son bir haftadır sütüm kızıma yetiyor ek mama vermeme gerek kalmıyor. Çalışmaya başladığım için kızıma annem bakıyor. İş yerinde sütümü sağıyorum. Bu gıdaya başlamadan önce yarım saat sağdığımda 50-60 cc (iki meme) süt çıkarırken, şimdi 20 dakikada 100 cc sütüm çıkıyor.
Bebeğim mutlu ben mutlu :)
Sizlerle paylaşmak istememin sebebi süt konusunun kendimi yetersiz hissedip mutsuz ve sürekli arayış içinde olmamdı. Belki benim gibi birileri daha vardır ve faydalanır. Hem zayıflar hemde bebişine bol bol süt verir...
Biraz uzun oldu ama inşallah birilerinin işine yarar :)
Sevgiler
İyi geceler canım iki ay önce Doğum yaptım erken doğdu bebeğim benimde sütüm az ve kilom var denemediğm yemediğim içmediğim şey kalmadı bana da özelden yazar mısın ?

İyi geceler canım iki ay önce Doğum yaptım erken doğdu bebeğim benimde sütüm az ve kilom var denemediğm yemediğim içmediğim şey kalmadı bana da özelden yazar mısın ?
Rezene papatya en önemlisi ısırgan otu karıştır demle iç şifa olsun süt olsun inşallah

X