Hipofiz adenomu ile gebe kalanlar

tupbabyyyyyy

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2023
106
63
Merhabalar, ben 9 aydır hamile kalmaya çalışıyordum. Son 3aydir her zamankinden daha az adetimgeliyor diye kadın doğuma gittim . Adetliyken bana hormon testi yapti prolaktin 33 çıktı.Direk nöroloji doktoruna yönlendirdi ve doktor hipofiz mr i istedi. Ve kadın doğumun verdiğiDostinex kullandım içinde 2adet vardı 1hafta arayla içtim. Sonrasında Renkli emar çekildi ve 4x3 mm çapında adenom tespit edildi. Nöroloji beyin cerrahına yönlendirdi ve bunu halletmeden gebelik düşünme dedi. Henüz beyin cerrahına gidemedim önümüzdeki hafta için randevu aldım ama Bugünde dahil adetim 4 gün gecikti. Gebelik testi yaptım negatif ama Dostinex veya bu renkli emarda verilen ilaç mı geciktirdi anlayamadım. Nette araştırıyorum Dostinex gibi hormon ilaçları geç döllenme yapabilir diyor. Bir yandan da adenom varken gebelik riskliolur diye endişe ediyorum. Benim gibi başından böyle bir durum geçenlerden öneriler almak istiyorum.

Aynı sürecteyiz.Benim prolaktin 35ten 53e fırladı. Hipotiroid de var. 40yasindayim ve 9aydır dogal yolla olmasini bekliyoruz ,bi turlu hamile kalamadim. Yrn ilaclı mr cekilecek ve 3aylık dostinex kullanmam önerildi.Mr sonrası gelismeleri paylasirim. Umarim senin icin de gelismeler olumlu olur. Adenomla ilgili sitede acilmis bir konu var. Çok kisi bebek sahibi olmus.

X