Hipofiz bezi adenomu ve tüp bebek

Birkaç drda bana çocuk isteğin varsa dostinex değil parlodel kullanmalısın dedi. Bir dönem o ilacıda kullandım. Bende extra bir değişiklik olmadı. Sizle ne kullanıyorsunuZ?
Ben dostinex kullanıyorum hemen düşürdü değerleri ve çok araştırdım bunu kullananların çoğu hamile kalmış eğer kalamıyorsun doktoruna ilaç değişikliği yapmasını söyle ve sürekli prolaktini kontrol ettir her ay

Birde söylediğim gibi ben toplamda 5 kimyasal gebelik yaşadım. O dönemde bu durumu benim üzerimden araştırmak istedi hatta birkaç dr. Kullanılan ilaç gebelik öğrenilince bırakılmalı denildi hep. İlaç mı düşük yapıyor diye çok sorguladım doktorları ama bunu bilmiyoruz kanıtlanmış bir şey yok dediler.
Benim doktorum bıraktırmadı sadece azalttı transferden sonra bıraktırır mı bilmiyorum gebeliğin ilk iki ayında kullanan varmış ama eğer tüp bebek yaptırmıyorsan tüp bebek doktoruyla da görüş onlar daha profesyonel bu konuda

Streste çok etkiliyormus prolaktin hormonunun doktor bana öyle soylemisti . Elinizden geldiğince stres yapmamaya çalışın. Değeriniz de çok yüksek değilmiş bence . İnşallah hayırlı haberler alırsınız en hayırlı zamanda
Evet stres hormonları alt üst ediyor sadece prolaktin hormonunu değil tiroit falan hepsini etkiliyor. İnşallah çok teşekkür ederim

Benim adenom ilk teşhiste 14mmdi 15yıl önce. İlk 3 ayda ilaç kullanınca 10mm düştü. Uzun süre öyle kaldı sonra çocuk için tedaviye başladığımda 5mm düştü. 2.doğumumdan sonraki mrda artık kalmamış tamamen kaybolmuş dedi dr. Benim hikayem 10 yılı aştığı için zaten büyüme değil artık gerileme bekliyoruz demişlerdi. Tüp bebek yaptırmadık tam tedaviye başlayacakken gebe olduğumu öğrendim. 4 yıl sonra oldu çocuğum.
Prolaktini yükselten sadece adenom değil bunu unutmayın stres en çok besleyen şey. Rahat olmaya çalışın. Kullandığınız ilaç sadece prolaktini baskılıyor adenoma bir etkisi yok. Prolaktin düşerse adenomun küçülme olasılığı var sadece.
Sizin baya büyükmüş ve nasıl kaybolmuş kendiliğinden mi? ilaçlar düşük bir ihtimal küçültür dedi doktor biraz anlatabilir misin yol gösterirsin belki 🙏

Ben dostinex kullanıyorum hemen düşürdü değerleri ve çok araştırdım bunu kullananların çoğu hamile kalmış eğer kalamıyorsun doktoruna ilaç değişikliği yapmasını söyle ve sürekli prolaktini kontrol ettir her ay
Yok benim çocuk isteğim kalmadı artık 3tane verdi rabbim şükürler olsun. Rabbim sizlere kolay yoldan nasib etsin hayırlısıyla sağlıkla. ben size kendi sürecimi anlattım
Benim doktorum bıraktırmadı sadece azalttı transferden sonra bıraktırır mı bilmiyorum gebeliğin ilk iki ayında kullanan varmış ama eğer tüp bebek yaptırmıyorsan tüp bebek doktoruyla da görüş onlar daha profesyonel bu konuda
Endokrin doktorunızlada görüşün bu konuyu mutlaka ne zaman bırakılmalı asıl onlar karar veriyor
Sizin baya büyükmüş ve nasıl kaybolmuş kendiliğinden mi? ilaçlar düşük bir ihtimal küçültür dedi doktor biraz anlatabilir misin yol gösterirsin belki 🙏
Ben 8yıl kullandım ilaçları hiç aksatmadan. İlaç zaten direk adenoma etki eden bir şey değil. İlac prolaktini dengeliyor. Prolaktin düşünce küçülme olasılığı var. Bendede öyle oldu ilk 3 ayda 10mme düştü. Uzun süre sonra 5mm oldu. Doğumdan sonrada tamamen kayboldu. Ben çok dua etmiştim doğumumla birlikte kaybolsun diye. Stresten olabildiğimce uzak yaşayın. Rabbim şifa versin.

Yok benim çocuk isteğim kalmadı artık 3tane verdi rabbim şükürler olsun. Rabbim sizlere kolay yoldan nasib etsin hayırlısıyla sağlıkla. ben size kendi sürecimi anlattım

Endokrin doktorunızlada görüşün bu konuyu mutlaka ne zaman bırakılmalı asıl onlar karar veriyor

Ben 8yıl kullandım ilaçları hiç aksatmadan. İlaç zaten direk adenoma etki eden bir şey değil. İlac prolaktini dengeliyor. Prolaktin düşünce küçülme olasılığı var. Bendede öyle oldu ilk 3 ayda 10mme düştü. Uzun süre sonra 5mm oldu. Doğumdan sonrada tamamen kayboldu. Ben çok dua etmiştim doğumumla birlikte kaybolsun diye. Stresten olabildiğimce uzak yaşayın. Rabbim şifa versin.
Hangi ilaçları kullandınız bitkisel şeyler de kullandınız mı acaba benim doktorum endokrin ve beyin cerrahisine gitmene gerek yok şu an dedi ama ben beyine gittim üniversite hastanesine git dedi o da üç bölüm birden bakıcak dedi herkes bir şey söylüyor ama siz içimi ferahlattınız kendiliğinden kaybolmuş ne güzel

Hangi ilaçları kullandınız bitkisel şeyler de kullandınız mı acaba benim doktorum endokrin ve beyin cerrahisine gitmene gerek yok şu an dedi ama ben beyine gittim üniversite hastanesine git dedi o da üç bölüm birden bakıcak dedi herkes bir şey söylüyor ama siz içimi ferahlattınız kendiliğinden kaybolmuş ne güzel
Dostinex kullandım ben evlendikten sonra bir süre parlodele geçirdi dr ama bana yan etkisi olunca geri dostinexe döndük. Bitkisel ilaç kullanmadım. Her hastanenin sistemi farklı oluyor. Ben ilk öğrendiğimde izmirdeydim. Hem beyin cerrahı hem endokrin bakıyordu. Sonra ankaraya geldim burda endokrin takip etti hep. Biz gerek görürsek beyin cerrahiye yönlendiricez dediler. Evet süreç uzun sürdü ama kayboldu çok şükür. Aslında izmirdeyken ameliyata karar verilmişti 10mm sınır çok uzunca süre küçülmede olmayınca allalım dediler işlemler ilerlemedi bir türlü druma randevu alamadım falan direk ankaraya geldim o dönem kaldı öylece ameliyat. İyikide olmamışım diyorum şimdi

X