Hormon testi

Amannn yildim valla:))))sen bi doktora git bu hayiti arastir bi dun gezinirken keten tohumu iyi geliyomus okudum bi arastir istersen
bende yıldım valla canım :) ne olurdu sanki kendiğinden olsaydı bunlara hiç gerek kalmasaydı etrafıma bakıyorumda millet çatır çatır doğuruyo araştırıcam canım çok sağol

1 yıl 3 aydır korunmadığımız halde hamile kalamadım doktor hormon testi istedi adetin 3.günü yaptırdım henüz doktora gösteremedim çok merak ediyorum bilen anlayan arkadaşlar yorumlayabilirmisiniz
dehidroepiandrosteron sulfat : 407.4 estradiol : 54 fsh : 6.76 lh :6.70 prolaktin : 29.55 total testesteron : 0.26 tsh : 1.38

Prolaktin yuksek gibi

Merhaba arkadaşlar bugün 2. Günüm ve ben de hormon testi yaptırdım değerlerimi yazıyorum belki doktora göstermeden önce tecrübeli arkadaşlar bilgi verirler. Merak ediyorum.
Lh 7.35
Fsh 9.18
Estradiol 30.36
Tsh 3.09
Prolaktin 16.68
Total testosteron 0.22
Dhea-S 77.7
Beta hcg 0.5

Merhaba arkadaşlar bugün 2. Günüm ve ben de hormon testi yaptırdım değerlerimi yazıyorum belki doktora göstermeden önce tecrübeli arkadaşlar bilgi verirler. Merak ediyorum.
Lh 7.35
Fsh 9.18
Estradiol 30.36
Tsh 3.09
Prolaktin 16.68
Total testosteron 0.22
Dhea-S 77.7
Beta hcg 0.5
canım çok emin değilim ama tsh yüksek sanırım hastane referanslarınada bi bak istersen değişebiliyormuş

Lh 7.35
Fsh 9.18
Estradiol 30.36
Tsh 3.09
Prolaktin 16.68
Total testosteron 0.22
Dhea-S 77.7
Beta hcg 0.5
Fsh 10 üzeri genelde sıkıntı diyorlar biraz yaklaşmış canım doktora sormakta yarar var bir de tsh yüksek geldi hastane değerin neydi bilemiyorum ama o_O

Fsh 10 üzeri genelde sıkıntı diyorlar biraz yaklaşmış canım doktora sormakta yarar var bir de tsh yüksek geldi hastane değerin neydi bilemiyorum ama o_O

Hastane referans ağırlığı tsh 0.34-5.6
Bi keresinde fsh 11 çıktı burda okuduklarımdan korkup çok üzüldüm doktor problem yok deyince şaşırdım. Başka değerlerle ilişkisine mi bakılıyor acaba dedim tek başına yüksek olması önemli mi? Doktor mu önemsemedi yoksa :/
Bu arada total testosteronum hastane referans aralığının azıcık altında bir de DHEA-S en az 98 olması gerekiyorken benimki 77.

Hastane referans ağırlığı tsh 0.34-5.6
Bi keresinde fsh 11 çıktı burda okuduklarımdan korkup çok üzüldüm doktor problem yok deyince şaşırdım. Başka değerlerle ilişkisine mi bakılıyor acaba dedim tek başına yüksek olması önemli mi? Doktor mu önemsemedi yoksa :/
Bu arada total testosteronum hastane referans aralığının azıcık altında bir de DHEA-S en az 98 olması gerekiyorken benimki 77.
O banada düşük geldi de her ay değişebilir o yüzden üstünde durmadım. Doktorun değerlere bir şey demiyorsa sorun yoktur genelde öyle okudum çoğu yerde o yüzden değindim canım doktorlar daha iyi bilirler tabi ki :KK49:

X