Hsg rahim filmi öncesi yapılacaklar?

zeytinagaci1

Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2023
285
110
Merhaba hanımlar. Yarın hsg çekilecek. Sabah kan verecekmişim, öğlen çekeceğiz dedi. Şunu sormak istiyorum. Özellikle yapmam gereken bir şey var mı? Mesela kanama leke vs olabiliyor diye yazmış biri. Yanımda ped götüreyim mi, ya da yedek çamaşır vs. Bilmiyorum. Anestezisiz olacak eğitim araşt hastanesinde, korkuyorum da biraz..
Tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok sevinirim

Merhaba hanımlar. Yarın hsg çekilecek. Sabah kan verecekmişim, öğlen çekeceğiz dedi. Şunu sormak istiyorum. Özellikle yapmam gereken bir şey var mı? Mesela kanama leke vs olabiliyor diye yazmış biri. Yanımda ped götüreyim mi, ya da yedek çamaşır vs. Bilmiyorum. Anestezisiz olacak eğitim araşt hastanesinde, korkuyorum da biraz..
Ben ped götürmüştüm. Giyinirken çamaşırıma takmıştım pedi 1-2 gün hafif kanamam ve ağrım olmuştu.
Onun dışında ekstra bir şey yapmanıza gerek yok

Canım benim kanamam olmustu..doktor tampon yapmıştı. O yüzden pede gerek kalmadi. Uzerime biraz kan degmisti..tavsiyem yedek kıyafet bile götürmeniz. Üst için yani. Eğer tabi doktorunuz tamamen soyup ameliyat önlüğü giydiriyorsa gerek kalmaz. Bu arada anestezili mi yaptiracaksiniz anestesiz mi?

Canım benim kanamam olmustu..doktor tampon yapmıştı. O yüzden pede gerek kalmadi. Uzerime biraz kan degmisti..tavsiyem yedek kıyafet bile götürmeniz. Üst için yani. Eğer tabi doktorunuz tamamen soyup ameliyat önlüğü giydiriyorsa gerek kalmaz. Bu arada anestezili mi yaptiracaksiniz anestesiz mi?
Anestezisiz olacak, sizinki nasıldı?

Benim anestezili eğitim araştırmada çekildim yedek kıyafet ped götürmedim. Anestizili olduğu için önlük felan giymiştim kanamam olmadı ama siz tedbir amaçlı götürün

Merhaba anestezisiz olarak çektirdim beklediğim kadar acı olmadı adet sancısı gibi düşünün o da 3 4 dakika çekeceksiniz benim öyle olmuştu dayanılmayacak bir şey değil benim biraz kanamam oldu iki gün kadar damla damla şeklinde. Basınçlı bir şekilde içinize sıvı veriliyor o da bir anda sancı yapıyor o kadar rahat olun

Merhaba anestezisiz olarak çektirdim beklediğim kadar acı olmadı adet sancısı gibi düşünün o da 3 4 dakika çekeceksiniz benim öyle olmuştu dayanılmayacak bir şey değil benim biraz kanamam oldu iki gün kadar damla damla şeklinde. Basınçlı bir şekilde içinize sıvı veriliyor o da bir anda sancı yapıyor o kadar rahat olun
İşlem sonrası yanınızda birine ihtiyaç duydunuz mu, araç kullanma vs açısından..

Canim ben cantama yedek ic camasiri koydum, ped koydum. Benim anestezili oldu ozelde, islemden sonra biraz dinlenip oyle kalktim, leke akinti gormesen ya da az oldugunu dusunsen bile ped kullan mutlaka belki yuruyunce ya da yolda akintin olur. Eve gelince akintin olmaz ya da az olursa cikarirsin. Eger sorun olmazsa (tikaniklik acma vb), islemden sonrasinda cok hafif bir kasik agrin oluyor regl olacakmissin gibi. Agrisi kesici vs gerek bile olmuyor. Kolaylikla ve guzelce olsun gecsin insallah 🌸

X