Ikinci sezeryanı kaç haftada oldunuz?

Infinite Soul

trueliving
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2023
4.292
8.116
Selamlar sorum benim gibi ilk hamileliginde sezeryan olanlara.
Ben aslında normal dogum istiyordum. 38+3 akşam 3 4gibi bir anda uyanıp suyumun geldigini fark etdim öglene kadar beklesekde 1cm açılma oldu ireli gitmedi suyum gidiyordu çocuk dogum kanalina inmedi ve sezeryan oldum.30haftaya girdigimden beri bende fobi başladı sanki her uyandigimda kontrol ediyorum suyum gele bilirmi djye yada biraz agrım olunca bu durum piskolojik oldu artık.
Ilki sezeryan olanlar ikincide bir anda dogumunuzun başladığı oldumu?Yoksa normal doktor dedigi tarihtemi aldiniz bebeginizi başka sorun yaşadınızmi?

Selamlar sorum benim gibi ilk hamileliginde sezeryan olanlara.
Ben aslında normal dogum istiyordum. 38+3 akşam 3 4gibi bir anda uyanıp suyumun geldigini fark etdim öglene kadar beklesekde 1cm açılma oldu ireli gitmedi suyum gidiyordu çocuk dogum kanalina inmedi ve sezeryan oldum.30haftaya girdigimden beri bende fobi başladı sanki her uyandigimda kontrol ediyorum suyum gele bilirmi djye yada biraz agrım olunca bu durum piskolojik oldu artık.
Ilki sezeryan olanlar ikincide bir anda dogumunuzun başladığı oldumu?Yoksa normal doktor dedigi tarihtemi aldiniz bebeginizi başka sorun yaşadınızmi?
Benim 1 doğum sezeryan oldu
Özele gidiyorduk Kurban Bayramı 1.gune denk geldi doktorumuz tatile çıkmış devlet Hastanesi'ne girti yeterli açılma yok deyip sezeryanla aldılar
2.dogun devlet Hastanesi'ne gittik hep doğum 2 hafta önce oldu 9 Eylül üniversitesine sevk ettiler orda yeterli açılma var ama ilk doğum sezaryen olduğu için yine sezeryanla aldılar ne hikmetse istediğim normal doğum yapamadım artık 3.yu istemiyorum
Doğum serüvenim beninde böyle oldu

Benim 1 doğum sezeryan oldu
Özele gidiyorduk Kurban Bayramı 1.gune denk geldi doktorumuz tatile çıkmış devlet Hastanesi'ne girti yeterli açılma yok deyip sezeryanla aldılar
2.dogun devlet Hastanesi'ne gittik hep doğum 2 hafta önce oldu 9 Eylül üniversitesine sevk ettiler orda yeterli açılma var ama ilk doğum sezaryen olduğu için yine sezeryanla aldılar ne hikmetse istediğim normal doğum yapamadım artık 3.yu istemiyorum
Doğum serüvenim beninde böyle oldu
Benimde sorun açılma olmamasıydi işte kivranarak beklesemde sonuç yine sezeryanla bitdi.Aslinda ikinciyi normal dogum isterdim ama doktor olmaz riskli dedi.Bir anda supriz açılma filan olursa korkuyorum açıkcası ciddi sorun yaşarmiyim diye.

Neden acaba kac cm açılman?
Benim 1cm çocukta kanala girmedi bir türlu sezeryan için masaya alinca bile baktilar belki çocugun kafasi kanala girmiştir açılma başlamıştir diye ama tik yok bildigin.Boşuna o.kadar sancilar çektim resmen.
2. Doğumda 3 cm açılma vardı ama ilk sezeryanla oldu diye riske atmadilar

Benim ilkim normal doğumdu çok zor oldu bir daha olursa asla normal doğum yapmam bir anlık diyenler olacak ama çok zor yaa
O sancılar insani mahv ediyor ya haklısın.Ben sezeryandan çıkınca uyandim odada yalnızım hayati sorguluyordum resmen.Ben neler yaşadım ya bir gun içersinde ne acılar çektim bir Allah biliyor degermiydi diyorum kendi kendime bir çocuk için insan ne kadar aciya katlaniyormuş megersem.O an anneme dahada çok saygi duydum daha çok sevdim.Çocugu gorunce butun acilarimi unutdum ama.

Benim yeterince açılmam olmamış ıkınma da gelmedi falan çocuğun kalp ritmi bozulunca apar topar sezaryene almışlardı 40+2 falandik herhalde hatırlamıyorum ama günü dolmuştu. İkinci gebeliğimde de 39. haftada aldı doktor. Onun kusuratı var mıydı bilmiyorum.

Benim yeterince açılmam olmamış ıkınma da gelmedi falan çocuğun kalp ritmi bozulunca apar topar sezaryene almışlardı 40+2 falandik herhalde hatırlamıyorum ama günü dolmuştu. İkinci gebeliğimde de 39. haftada aldı doktor. Onun kusuratı var mıydı bilmiyorum.
Bana guç ıkınma geliyordu ama çocuk kendisi gelmiyordu.😁
Ve doktor ikinci normal dogum için super ortam lazım tam hazırlıklı aninda orda olmak olasi risklere karsı önlem falan ama yinede rahmde yırtılma falan ne bileyim olmaz dedi risk almaya gerek yokmuş.

Bana guç ıkınma geliyordu ama çocuk kendisi gelmiyordu.😁
Ve doktor ikinci normal dogum için super ortam lazım tam hazırlıklı aninda orda olmak olasi risklere karsı önlem falan ama yinede rahmde yırtılma falan ne bileyim olmaz dedi risk almaya gerek yokmuş.
Ben uğraşmadım ya. Gebelik yeterince stres faktörü oluşturuyor zaten. Normal olacak olsa ilkinde olurdu dedim. Ssvd düşünmedim hiç 😅

X