instamom'ların değil tecrübeli annelerin tercihleri(boykot ürünleri vs)

merhabalar, daha önce gebelik şüphemden bahsettiğim bir konu açmıştım. hamileymişim😌 2024 haziranda anne olacaklar kervanına katıldım. bu konuyu açma sebebimse yeni doğan alışverişleri hakkında birbirimize yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum. özellikle boykot edilen ürünlerin alternatifleri ve instagramdaki influencer annelerin abarttıkları fakat balon olan ürünler hakkında konuşalım. örnek verecek olursam; ateş ölçeri alnından ölceni alın ama o pek doğru ölçmüyor o yüzden kulaktan ölçeni alın ama yine de bir de koltuk altından ölçeni alın(?) e bizlere, sizler gibi ürünler bedava gelmiyor. bu ekonomide 50 tane alternatife para vermek yerine, para verceksem iyi bir ürüne para vermeliyim diye düşünüyorum. ayrıca travel sistem bebek arabalarını çok tavsiye ediyorlar fakat 6 ay sonra hepsi kabin yada baston modele geçti ama yine de ısrarla traveli tavsiye ediyorlar. 6 ay hantal, çok yer kaplayan bir arabaya bir ton para dökmek mantıklı gelmiyor. tabiki de bebeklerimiz en iyisini, en güzelini hak ediyor. bu cimrilik gibi algılanmasın, israf etmek ve verimli bir sekilde kullanamayacağım bir ürüne binlerce lira bayılmak istemiyorum. burada gerçekten tecrübeli annelerimizin tavsiyelerini dinlemek istiyorum. ayrıca boykot ürünü olup olmadığına da dikkat edelim istiyorum. (her türlü bebek ürününden konuşalım sevgili anneler. bebek bezlerinden tut, ateş ölçerlere kadar) şimdiden teşekkür ederim💕
Ateşölçer bence kulaktan olmalı. Braun lrt 6520 var çok memnunum. Yedek uçlarını almıştım ama her defasında takmıyorum öncekini temizliyorum. Bebek arabası travel sistem aldım markası Peg Perego. Manevrası çok iyi sürümü kolay ama çok ağır. Şimdiki aklım olsa tam yatabilen az yer kaplayan ve hafif bir kabin boy araba alırdım. Kangurular çok pratik oluyor eğer bebek kabul ederse ve severse. Ergobaby almıştım 2.el olarak temiz bulunabiliyor dolap gibi uygulamalarda. Kanguru seçimi çok önemli, ergonomik olmalı ve bebek M pozisyonunda durmalı. Sallanan ana kucağı almıştım yine 2. El 4moms mamaroo. Boykot ürünü mü bilmiyorum ama aldığım zaman çok rahat etmiştim baya gazlı bi bebekti uykular problemliydi, o sorunumuz çözülmüştü. 5.ayda falan aldığım fiyata geri satmıştım. Onu satınca oto koltuğu aldım. 360 derece dönen bir koltuk almanız çocuğu daha rahat bi şekilde oturtmanızı arabanın içinde güneş falan vurursa çocuğu döndürmenizi sağlar rahat edersiniz . Deterjan green clean kullandım çok memnun kaldım. Şampuan mustela aldım asla sevmedim çok kötü alerji yaptı. Şimdilerde pureseed kullanıyorum , baya memnun kaldım, bebeğimin uzamayan saçlarını da uzatmaya başladı. Sevibebeden reflü yatağı aldım , dönmeye başlayana kadar onda yattı, bi yerden bi yere taşıması kolay oldu onunla. Hem de boğuldu etti derdim olmadı içim rahattı orda yatırınca .Benim alıp en memnun kalmadığım şey şu katlanan kovalar 😀😀 Salon sıcak diye çocuğu yıkayalım dedik ne zaman yıkasak devrilip su bastı evi , Allah o kovayı üreteni bildiği gibi yapsın, en iyisi eski usül kovalar😀

Son düzenleme:
Bebeğime aldığım her krem şampuan deterjan yıkama ürünü vs.. bu hesabın filtresinden geçirip aldım tavsiye ederim içerik incelemesi için altın madeni...
Peg perego italyan bir marka travel sistem bebek arabamız tek elle kapanıyor tek başına ağırlığı 12 kg yani baya bir hareket kabiliyetimiz var 4 yaşa kadar kullanımı uygun tabi veledi o yaşa kadar oturtabilirsek...
Yatağımızda aynı şekilde 3 yaşa kadar kullanımı var. Anne yanı şuan için ilerde de montessori yatak olarak kullanılabiliyor chicco next2me forever. Büyük ekipman olarak gayet memnunum bunlardan tavsiyede ederim
Sleepy bizde pişikte yapmadı taşırmada şuan için rahatız.
Ateş ölçer bence kulaktan olmalı sağlıklı bir sonuç için. Braun kullanıyorum yanıltmadı şimdiye kadar. Veya yapabilirseniz makattan klasik ateş ölçer en doğru sonucu veriyor.
Ana kucağı babybjörn kullanıyorum ama hediye geldi. Yoksa uygun fiyatlı bir markadan alırdım. Vakit geçirmekten ziyade bebeğimi tek başıma yıkıyorum duşa sok çıkar esnasında çok işe yarıyor.

ne kadar guzel demişsiniz instamom şişirmesi ürün diye. gerçekten gecen yıl hamileliğimde o guzel bu guzel mukemmel falan içim şişti. ucuz markaları linkleyip bebeğine prima stoğu yapan influenseri takipten cıkmakla basladı benim seçilim :KK70:. kendine cybex alıp yoyko prego linkleyenler mamas papaslar falan tık tık onları da bıraktım sonra. şimdi bi kız var takip etmişim ceyiz zamanı " chackra almayın efenim cok kotu havluları nesini begeniyor bu influeser arkadaşlar şişrme bence diyordu geçen gün gordum "yeni evimin havlularını bastan asagı chacra yapiciğiiimmm cok guzellll" hepsi mi fos olur ya gerçekten . diceksiniz neden takip edıyorsunuz. e artık markalar yeni ürün cıkarınca direk oraya veriyor reklamı :KK43: normal reklam kalmamıs ki anacım. ürüne bakarım ürünmü diye sonra yorumlara bakarım şişirme mi diye hesabı :) annem hep derdi hemen cıkınca alma bi dur insanlar bi denesin. influenser da olsa 3 ay övuyor en fazla 5. ay zaten ayy bu sole kotu boyle kotu

bebek arabanızın markası nedir? ve toz deterjan mı yoksa sıvı mi tercih ettiniz? bilgilendirmeniz icin teşekkürler💕
E bebekten aldım babyplus
Sıvı deterjan kullanıyorum roxy diye. Toz deterjani da arada kullanıyorum

Çok güzel bir konu olmuş 🙏🏻 tecrübeli annelerin tecrübelerinden faydalanmak güzel olur 🥰 ben de bebek arabası arayışındayım.
Cybex marka almayı düşünüyorum. Aklımda iki model var
-Cybex eezy s twist 2
-Cybex mios

Kullanan veya almayı düşünen varsa fikirlere açığım 🙏🏻🥰

Çok güzel bir konu olmuş 🙏🏻 tecrübeli annelerin tecrübelerinden faydalanmak güzel olur 🥰 ben de bebek arabası arayışındayım.
-Cybex eezy s twist 2
-Cybex mios

bende cybex eezy s twist 360 var bana miostan daha iyi geldi daha az yer kaplıyor daha hafif. ama magazada denemenizi öneririm. sizin ne istediginiz onemli.

Bebeğime aldığım her krem şampuan deterjan yıkama ürünü vs.. bu hesabın filtresinden geçirip aldım tavsiye ederim içerik incelemesi için altın madeni...
Peg perego italyan bir marka travel sistem bebek arabamız tek elle kapanıyor tek başına ağırlığı 12 kg yani baya bir hareket kabiliyetimiz var 4 yaşa kadar kullanımı uygun tabi veledi o yaşa kadar oturtabilirsek...
Yatağımızda aynı şekilde 3 yaşa kadar kullanımı var. Anne yanı şuan için ilerde de montessori yatak olarak kullanılabiliyor chicco next2me forever. Büyük ekipman olarak gayet memnunum bunlardan tavsiyede ederim
Sleepy bizde pişikte yapmadı taşırmada şuan için rahatız.
Ateş ölçer bence kulaktan olmalı sağlıklı bir sonuç için. Braun kullanıyorum yanıltmadı şimdiye kadar. Veya yapabilirseniz makattan klasik ateş ölçer en doğru sonucu veriyor.
Ana kucağı babybjörn kullanıyorum ama hediye geldi. Yoksa uygun fiyatlı bir markadan alırdım. Vakit geçirmekten ziyade bebeğimi tek başıma yıkıyorum duşa sok çıkar esnasında çok işe yarıyor.
Merhaba, babyjörnle nasıl yıkıyorsunuz? Bana sa mantıklı geldi ama her defasında kumaşını yıkamak gerekir sanırım fazla yıpranmaz mı yoksa başka bir yöntemi var mı?

-Cybex eezy s twist 2
-Cybex mios

Cybez balios lux kullanıyoruz henüz pusetteyiz ama kasa olarak çok iyi manevrası süspansiyonu duruşu

bende cybex eezy s twist 360 var bana miostan daha iyi geldi daha az yer kaplıyor daha hafif. ama magazada denemenizi öneririm. sizin ne istediginiz onemli.
Teşekkürler ben de denemeyi düşünüyorum daha iyi anlarım sanirim dediğiniz gibi 🥰

Teşekkürler ben de denemeyi düşünüyorum daha iyi anlarım sanirim dediğiniz gibi 🥰
yani her insanın gucu beklentisi farklı oluyor mevsime gore bile değişiyor. ben hafif olsun kolay katlansın cift taraflı olsun istedim. buyuk kocaman teker istemedim mesela(ama bu bebegin rahatını baya arttırıyor) amaan dedim bikaç ay sonra mecbur hafif istiyceksem ilk aylar bebek cokta anlamaz dedim :) ben tek basıma istedigimde kaldıorayım katlayayım istiyorum minyonum bide o sebeple o modeli sectim. 6-7 aylıktım sanırım seçtiğimde. mesela daha erken denemeye gittgimizde arabalar daha kolay gelıyordu ben agırlastıkca araba da agırlasmaya basladı. o sebeple ilk aylar begendigim arabalar 7. ayda cok agır gelmeye basladı. 5 kiloluk bi su alın bebek arabalarının ıcıne koyup deneyin :KK70:

ne kadar guzel demişsiniz instamom şişirmesi ürün diye. gerçekten gecen yıl hamileliğimde o guzel bu guzel mukemmel falan içim şişti. ucuz markaları linkleyip bebeğine prima stoğu yapan influenseri takipten cıkmakla basladı benim seçilim :KK70:. kendine cybex alıp yoyko prego linkleyenler mamas papaslar falan tık tık onları da bıraktım sonra. şimdi bi kız var takip etmişim ceyiz zamanı " chackra almayın efenim cok kotu havluları nesini begeniyor bu influeser arkadaşlar şişrme bence diyordu geçen gün gordum "yeni evimin havlularını bastan asagı chacra yapiciğiiimmm cok guzellll" hepsi mi fos olur ya gerçekten . diceksiniz neden takip edıyorsunuz. e artık markalar yeni ürün cıkarınca direk oraya veriyor reklamı :KK43: normal reklam kalmamıs ki anacım. ürüne bakarım ürünmü diye sonra yorumlara bakarım şişirme mi diye hesabı :) annem hep derdi hemen cıkınca alma bi dur insanlar bi denesin. influenser da olsa 3 ay övuyor en fazla 5. ay zaten ayy bu sole kotu boyle kotu
gerçekten kendileriyle öyle çelişiyorlar ki... abidik gubidik merdiven altı cilt bakım ürünlerini linkleyip koca bi neslin ciltlerini mahvettiler mesela. meğerse aynı şeyi bebek alışverişi konusunda da yapıyorlarmış. bu konuya dahil olunca anladim. konuya dahil olan anneleri gördükce mutlu oluyorum. demek ki yalnız değilmişim hepimizin kanayan yarasıymış🥲

Merhaba, babyjörnle nasıl yıkıyorsunuz? Bana sa mantıklı geldi ama her defasında kumaşını yıkamak gerekir sanırım fazla yıpranmaz mı yoksa başka bir yöntemi var mı?
Yok yanlış anlaşılmış duşun içerisine sokmuyorum. Üzerine havlu serip bebeğimi koyuyorum banyosunu hazırlarken. Bende bebeğimle beraber giriyorum duşa ıslandığım için önce kurulanmam gerekiyor yine ana kucağına koyuyorum duştan çıkınca.

gerçekten kendileriyle öyle çelişiyorlar ki... abidik gubidik merdiven altı cilt bakım ürünlerini linkleyip koca bi neslin ciltlerini mahvettiler mesela. meğerse aynı şeyi bebek alışverişi konusunda da yapıyorlarmış. bu konuya dahil olunca anladim. konuya dahil olan anneleri gördükce mutlu oluyorum. demek ki yalnız değilmişim hepimizin kanayan yarasıymış🥲
Aynen öyle. Hepsi cilt uzmanı mükemmel anne aşçı temizlikçi. Kolajenin bile maşallah 3 günde etkisni goruyorlar biz influenser olmadıgımız için bizde en az 3 ay 😂

X