Is mi Aile mi?

selmam

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2011
30
15
Arkadaşlar ben yurt dışında çalışan 47 yaşında bir bayanım evliyim yetiskinde oglum var.
Daha önceleri ayda 150 saat olarak çalışırken birde ek ise başlayıp çalışma saatlerimi 180 saate yükselttik.
Fakat son zamanlarda ablam ve arkadaşlarım benim ek işte çalışmamı doğru bulamadıklarını, hiç onlara vakit ayıramadığimi söyleyip sitem ediyorlar,ve bukadar çalışmanın normal olmadığını savunuyorlar.
Evet kabul ediyorum evde oturmak belli bir yere kadar harika olabilir .Ama faturalar geldiği zaman kara kara düşünmek istemiyorum,rahat rahat harcama yapmak istiyorum,en çok korktuğum şey ise muhtaç olmaktan korkuyorum.Allah k8mseyi o duruma düşürmesin
Ama ister istemez insan düşünmeden yapamıyor acaba gerçekten çok çalışarak kendime evliliğime sağlığıma zarar veriyor olabilirmiyim diye.
Ben kazandıkça mutlu oluyorum elimde değil
Sizce?

Ayagınızı yorganınıza göre uzatmış olsan fuzilli harcamalardan bulunmasan o zaman faturalarda az gelmiş olur fazla harcamalardan kaçınmış oldugundan paran cebinde kalmış olur sende evinle ve çocugunla vakit gecirmiş olursun fazla calışmaya gerek kalmamış olursun inan ne kadar para o kadar harcamalar oluyor

Düşünsene cok para için ailenden ve evinden geri kalmış oluyorsun muhtactan korkuyorsun eğer ALLAH seni birine muhtac nasip etmişse sen ne kadar calışmış olsanda o kişiye muhtac olacan

Yaşınız genç oğlunuz yetişkin
Türkiye şartların da memurlar hariç işçiler en az ayda 180 saat çalışıyor ve çoğu da asgari ücrete kimseyi dinlemeyin çalışın birikim yapın emekli olunca veya 5 sene sonra rahat edersiniz gayet normal bence çalışın
çalışmak güzeldir

Arkadaşlar ben yurt dışında çalışan 47 yaşında bir bayanım evliyim yetiskinde oglum var.
Daha önceleri ayda 150 saat olarak çalışırken birde ek ise başlayıp çalışma saatlerimi 180 saate yükselttik.
Fakat son zamanlarda ablam ve arkadaşlarım benim ek işte çalışmamı doğru bulamadıklarını, hiç onlara vakit ayıramadığimi söyleyip sitem ediyorlar,ve bukadar çalışmanın normal olmadığını savunuyorlar.
Evet kabul ediyorum evde oturmak belli bir yere kadar harika olabilir .Ama faturalar geldiği zaman kara kara düşünmek istemiyorum,rahat rahat harcama yapmak istiyorum,en çok korktuğum şey ise muhtaç olmaktan korkuyorum.Allah k8mseyi o duruma düşürmesin
Ama ister istemez insan düşünmeden yapamıyor acaba gerçekten çok çalışarak kendime evliliğime sağlığıma zarar veriyor olabilirmiyim diye.
Sizce?
Eşiniz çalışmıyor mu siz faturaları falan ödüyorsunuz

Merak ettim hesapladım. Ayda 180 saat dedigin haftada bes gün, günde 8,5 saatmis.
Bizim normalimiz bu, hatta bu saati gören seviniyor haftasonu çalışmıyorum diye.
Bence günde 8,5 saat çalışmakla kimseye bir şey olmaz. Ablan da çok merakliysa kardesine aksam oturmasına gelsin,şart mı mesai saatinde gelmesi

Sizce?
Bu dışarda olanları ilgilendiren bir süreç değil. Eşiniz ve çocuğunuz ile konuşarak, bütçe planlamasını göz önüne alarak ve en önemlisi sizin de isteğinizi baz alarak bir sonuca ulaşmalısınız. Çalışmazsınız çalış der dışarıdakiler, gezmezsiniz gez der , gezersiniz otur der, dışarıdakileri boşverin, evin içindeki huzura göre karar verilir herkes hayatı kendine göre yaşamalı elalemin lafı bitmiyor :)

X