İşe girmek istiyorum ama korkuyorum

Merhaba arkadaşlar işe girmek istiyorum ama korkuyorum ve çevremde çok baskı var eşimin ailesi özellikle işe girecektin ne zaman gircen sürekli böyle şeyler diyorlar yapamayacağimi düşünüyorlar ve bu benim daha çok moralimi bozuyor ya yapazsam diye düşünmekten kendimi alamıyorum aslında biliyrm denemeden bilemem ama napcagimi bilmiyorum bu korkuyu yenemiyorum
İş ne ? Tam tersi hırslanman gerekmiyor mu ?

Eşinizin ailesi size maddi destek oluyor sanırım. Size de baskı mı yapıyorlar bu sebeple?
Bulunduğunuz semtte lcw defacto a101 tarzı yerlere başvurun.
Kimse sizden atomu parçalamanızı beklemeyecek.
Kendi paranızı kazanın. Kimseden de bir şey beklemeyin.
Hayır hiçbir destekleri yok istemem de zaten ama lafa gelince söz hakları varmış gibi laf söylüyorlar

Merhaba arkadaşlar işe girmek istiyorum ama korkuyorum ve çevremde çok baskı var eşimin ailesi özellikle işe girecektin ne zaman gircen sürekli böyle şeyler diyorlar yapamayacağimi düşünüyorlar ve bu benim daha çok moralimi bozuyor ya yapazsam diye düşünmekten kendimi alamıyorum aslında biliyrm denemeden bilemem ama napcagimi bilmiyorum bu korkuyu yenemiyorum
Eşinizin ailesine hayatınıza bu kadar müdahale ettirmeyin bence. Sonuçta senin hayatın eğer çalışmak istersen çalış istemiyorsan senin kararın başka zaman başlamak istersen sonra başla yani sen nasıl mutlu olacaksan kendini ne zaman hazır hissedersen öyle yap. belkide bu baskıdan dolayı tedirgin oluyorsun, herkese gerektiği cevabı ver gerekirse eşinle konuş ailesiyle konuşsun seninle bu konu hakkında konuşmasınlar yoksa herşeye karışırlar.

Hayır hiçbir destekleri yok istemem de zaten ama lafa gelince söz hakları varmış gibi laf söylüyorlar
Soru çok fazla cevaba açık detay vermediğiniz için
Alanınız ne bir mesleğiniz var mı vs hiçbir detay belirtmemişsiniz.
Destekleri yoksa söz söylemeye hiç hakları yok. Onları alakadar eden bir konu da yok demektir.
İş meselesine gelince hırsla kalkıp onlara inat olsun diye değil kendiniz istediğiniz için yapın.

Ne işi ki o yapılamayacak? Mesleğinizse zaten yeterli donanımınız vardır şirkette de ilk zamanlar oryantasyonla geçiyor. İşi öğrenmiş oluyorsunuz. Mesleğiniz yoksa da size öğretmeden bir anda yüklemiyorlar merak etmeyin.

Yahu yok benim eltim olacak çalışmıyor, eşi de polis. Ben oraya gittiğimde çalışmıyor diye yakındılar. Maddi destek mi oluyorlar , hayır. İşte bazıları böyle burun sokma adeti edinmiş.
Aaa manyaklar mı ne kime ne yahu? Çalışan kız alsalarmış madem.
Konuşturmayın o halde. Eşinize söyleyin bu mesele aramızda karışmasınlar diyin.
İhtiyaç varsa da girin çalışın ama. Eşinize destek olun.

Aaa manyaklar mı ne kime ne yahu? Çalışan kız alsalarmış madem.

Konuşturmayın o halde. Eşinize söyleyin bu mesele aramızda karışmasınlar diyin.
İhtiyaç varsa da girin çalışın ama. Eşinize destek olun.
Ben çalıştığım için şuan 1 numaralı gelinim 😂😂

Başka çalışmayan eltin görümcen varsa onu kastederek X'e de aynı şeyleri söylüyor musunuz yoksa bana özgü mü diyin çeneleri kapanır.
Ha çalışsan süper olur kendi paranı kazanır özgüven sahibi olursun ama sen istemiyorsan kimse kusura bakmasın ele bal yemek düşer. Anladın sen.

Ya da oğluşlarına kıyamıyorlar biraz da gelinler yorulsun oğluşları rahat etsin😂
Kesinlikle en büyük neden bu 😂 çok kıymetli oğulları hepsinin masallah bitaneler... Kaynanam her uzun yola çıktığımızda tembihler arar sorar oğlum yorulur sen kullan arabayı diye beni darlar.
Geçen meyve ağacına çıktı fotoğrafını cektim kaynanama gönderdi eşim de.. Benim biricik oğlum var niye ağaca cıkarıyorsun oğlumu diye telefonda azar yedim.. Evden çalışıyorum home ofis. Yüzüme diyemese de kesin içi içini yiyodur benim oğlum işe gidip geliyo gelin evde oturuyor diye. Bi de benimki inan iyi versiyon buna da şükür 😂

Kesinlikle en büyük neden bu 😂 çok kıymetli oğulları hepsinin masallah bitaneler... Kaynanam her uzun yola çıktığımızda tembihler arar sorar oğlum yorulur sen kullan arabayı diye beni darlar.
Geçen meyve ağacına çıktı fotoğrafını cektim kaynanama gönderdi eşim de.. Benim biricik oğlum var niye ağaca cıkarıyorsun oğlumu diye telefonda azar yedim.. Evden çalışıyorum home ofis. Yüzüme diyemese de kesin içi içini yiyodur benim oğlum işe gidip geliyo gelin evde oturuyor diye. Bi de benimki inan iyi versiyon buna da şükür 😂
Emin ol diyordur. Aman onun işi de evden sanki çalışıyor da diyordur. 😂 Benim kv eltimin çalışmamasına çok bozuluyor 😂 E tabi oğluşu getiriyor gelini yiyor. Hiç adaletli mi 😂 Demiyor ki bu kadın bana 2 torun vermiş bakıyor mis gibi yetiştiriyor. Eccük de paragözlülük var 😂

Emin ol diyordur. Aman onun işi de evden sanki çalışıyor da diyordur. 😂 Benim kv eltimin çalışmamasına çok bozuluyor 😂 E tabi oğluşu getiriyor gelini yiyor. Hiç adaletli mi 😂 Demiyor ki bu kadın bana 2 torun vermiş bakıyor mis gibi yetiştiriyor. Eccük de paragözlülük var 😂
Vicdan yok bu kaynanalarda ya gercekten. Evlerden ırak oğluşuna düşkün kaynanalar kapatılsın. Paragözlülük bizimkinde yok neyse ki. Parası yok çunku oğlusunun anca bize kadar 😂 fazlası olsa belki o da olurdu emin olamıyorum

Çok genel yazmışsınız. Yapamazsiniz diye korkunuz hangi alanda mesela? Bir mesleğiniz yada diplomaniz var mı?Yoksa başka alanlarda mi çalışacaksınız?Her şekilde korkunuzun üstüne gidip ise girip kendiniz deneyimlemeniz gerekir. Hem neden yapamayasiniz iş hayatındaki herkes dört dörtlük çok mu becerikli. Yapamam diye başlamayın bir ise girecekseniz de yaparım en azından deniyecegim diyin. Eşinizin ailesi ne derse desin. İşkolik bir bayan olsanız bu sefer de eş ailesi "aman semennn23 iş derdinde evine ilgisiz"diyecekler misal. Eğer o yapıda insanlarsa derler yani takılmayın. İşi başaramaz yapamazsanizda,yapamadım edemedim diye ilan etmenize gerek yok. "Beğenmedim yada kendi isteklerime uygun bulmadım çıktım"dersiniz. Demenize bile gerek yok

en fazla kovarlar:)

hepimiz aynı yollardan geçtik herkes ilk iş gününde tedirgi olmuştur merak etme bi kaç ay içinde pişiyorsun ve para kazandıkça çalışasın geliyor bu bir rutin oluyor sonrasında

X