Bebek Beslenmesi Isıtılmış ama içiremediğim anne sütü?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ArzuSolmaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2017
50
149
36
Hanımlar.. Oğlum 50 günlük, sütümü sağıp biberonla veriyorum. Fazla sütler oda sıcaklığında 3saat, buzdolabına 3gün, dondurucuda 3ay kalıyor tamam.. peki sütü içilecek sıcaklığa ısıttıktan sonra biberondakini bitiremezse o süt ne olacak? Tekrar ısıtıp verilir mi? Oda sıcaklığındaki sütü içersem soğuk mu gelir? Tekrardan ne kadar dayanır? Dökecek miyim? Bir akıl verin bana... Lütfen..

Hanımlar.. Oğlum 50 günlük, sütümü sağıp biberonla veriyorum. Fazla sütler oda sıcaklığında 3saat, buzdolabına 3gün, dondurucuda 3ay kalıyor tamam.. peki sütü içilecek sıcaklığa ısıttıktan sonra biberondakini bitiremezse o süt ne olacak? Tekrar ısıtıp verilir mi? Oda sıcaklığındaki sütü içersem soğuk mu gelir? Tekrardan ne kadar dayanır? Dökecek miyim? Bir akıl verin bana... Lütfen..
benım bebegımde 53 gunluk ılk başlarda coktu sutum sagdım attım dolaba paketler 80 ml en fazlası 100ml yenı vermeye basladm bende ıkı uc saat aclıgın ustune butun bıberonu bıtırıyor artsa bıle vermem ben onu zaten sutum gelıor

100luk ısıttiginda 80ni içerse kalanı döküyorsun yani.. kalan miktar az olunca ben de döküyorum ama bazen 80 verince 30 içiyor geriye çok kalıyor.. ayarlayamadim bi türlü

Ben de konu açacaktım şimdi, 130 ml işittim 30 içti kalanı tekrar dolaba koyabilir miyim acaba? Sütüm aşırı yok bi sağdığımda 250 ml falan çıkar ikisinden ama bi daha beklemem lazım dolması için.

Merhaba Nehirh Nehirh az önce hemşireme sordum aynı soruyu. Eğer buzluktan çıkarıp çözdürmek için kendimiz ısıtmazsak yani buzdolabında kendi kendine çözünürse 24 saat durabilirmiş. İhtiyacın kadarını kullanıp tekrar buzdolabına( buzluk değil) koyabilirsin dedi.

Merhaba Nehirh Nehirh az önce hemşireme sordum aynı soruyu. Eğer buzluktan çıkarıp çözdürmek için kendimiz ısıtmazsak yani buzdolabında kendi kendine çözünürse 24 saat durabilirmiş. İhtiyacın kadarını kullanıp tekrar buzdolabına( buzluk değil) koyabilirsin dedi.
Mesela sağdım koydum normal dolaba, buzluğa değil. Sonra çıkardım dolaptan suya koyup ısıttım hepsini içmedi kalanı tekrar dolan koyabiliyoruz yani ...?

6 ay boyunca pompayla yasayan biri olarak kendi bebegime uyguladigim yontemimi söyleyeyim.
Sagdigim sut u 3 saat icinde içireceksem dolaba koymuyordum onu acikinca veriyordum. Dolapta sogumadigi icinde arta kalan olsada bi sonraki iciminde de veriyordum zaten maksimum 2 saatte bir yedigi icin.
Digelim ki dolaptan cikarttim sütü icti ama arta kaldi. Onu tekrar dolaba koymak yerine onu oda sıcaklığında birakip yeni sagdigimdan uzerine içtiği cc kadar koyup kalani dolaba koyuyordum. Bu sekilde bir sorun yasamadim. Hatta kis aylarinda camin önüne koyuyordum daha soguk oldugu icin 4 saat beklettigimde oldu ve cok şükür hic sıkıntı yasamadim.
FAkat isitilan sutu tekrar dolaba koymuyordum. Ama soyle birseu onere bilirim. Mesela bebeginizin ictigi cc cok degiskense iki biberon kullanin ikiside yninizda dursun. Mesela ortalama 60 cc iciyorsa 30 30 yada 40 20olarak ayirin o sekilde devam edin. Yerse digerini hemen verin yemese dolaba kaldirin.

X