İstanbul'da kiracı olmak...

Huzurun ve sağlığın yerindeyse evi de dert etme, komşuları da. Zaten aynı binadan çıktıktan sonra hiç birşey eskisi gibi olmuyor. Herkes ister lüks+lüks evde oturmayı ama koşullar bazen elvermiyor. Umarım kendi eviniz olur ve daha iyisinde oturursunuz

Lojmandayim evim beton. Musamba kaplatmayi dusundum komsulardan yapanlar onermedi. Yirtiliyor falan dediler. Gicik oluyorum o beton goruntusune. Kizimin surekli emekleyip o beton alana gidip ozellikle oturmasi da cabasi 🤦‍♀️ Ben mecburum ama doguda bir ilcedeyiz bizim icin en guvenilir yer lojman. Komsulugu da iyi. Esim goreve gitse kapima su,ekmek birakirlar arkadaslari. Ya da ben memlekette oldugumda komsularim esime tabak tabak yemek gonderir.
Cocugum icin de 7 24 kapida polis olmasi, genis bir bahcemiz ve parkimiz olmasi bizim icin cazip geldi. Ama buna ragmen evime isinamadim sirf o betonlar ve eski mutfak dolaplari yuzunden.
Iyi dusunun. Baska sansiniz varsa onlari da degerlendirin bence.

Lojmandayim evim beton. Musamba kaplatmayi dusundum komsulardan yapanlar onermedi. Yirtiliyor falan dediler. Gicik oluyorum o beton goruntusune. Kizimin surekli emekleyip o beton alana gidip ozellikle oturmasi da cabasi 🤦‍♀️ Ben mecburum ama doguda bir ilcedeyiz bizim icin en guvenilir yer lojman. Komsulugu da iyi. Esim goreve gitse kapima su,ekmek birakirlar arkadaslari. Ya da ben memlekette oldugumda komsularim esime tabak tabak yemek gonderir.
Cocugum icin de 7 24 kapida polis olmasi, genis bir bahcemiz ve parkimiz olmasi bizim icin cazip geldi. Ama buna ragmen evime isinamadim sirf o betonlar ve eski mutfak dolaplari yuzunden.
Iyi dusunun. Baska sansiniz varsa onlari da degerlendirin bence.
Eşim şu an çıkacağımız evden önce bi ev tuttu mutfak dolapları ve tezgah çok eskiydi tezgahtan aşağı su dökülmesini engelleyen kenarlık yoktu banyo ve tüm kapılar eskiydi istemedim burayı tuttuk buranın rutubet olacağını hiç bilemezdim.şimdi işime karışma diyor seni dinledim bak ne oldu artık dinlemem diyor.O evin yakınında hafta içi akşamları gittiği kurs var iş yeri arkadaş çevresi hep yakın ben bu muhite 1 senede zor alıştım uzağa gitmek istemem de eşim de beklemiyor malesef kararı verdi

Burda kimsem yok 1seneden fazla aynı binada oturup çok sevdiğim güvendiğim insanlar oldu 4komşum oldu benim için çok önemli bi şey onlar olmasa yapayalnizim bu şehirde.kayinvalidem her gün çağırır her gittiğimde bi problem bi eziyet artık gitmiyorum sık sık eşimi çağırıyor bu sefer de çoğu zaman pazarları hasta oluyor bekar kaynim var ama eşim götürüyor. Sürekli evde yalnızım ne kadar çekilmez bi durum yaşamayan bilemez

Bu şehre geldiğimde kimseyi tanımıyordum

Çeşitli insanlarla tanıştım

Hiçbirine bağlanmadım

Dünyaya yalnız geldim yalnız gideceğim

Yeni komşu arkadaş edinirsiniz, kimse için ev tutulmaz

Kriterim kv den uzak olsun derseniz anlarım 😀😀😀

Ben de baska bir sehirden istanbula evlene
Bu şehre geldiğimde kimseyi tanımıyordum

Çeşitli insanlarla tanıştım

Hiçbirine bağlanmadım

Dünyaya yalnız geldim yalnız gideceğim

Yeni komşu arkadaş edinirsiniz, kimse için ev tutulmaz

Kriterim kv den uzak olsun derseniz anlarım 😀😀😀
😄😄gerçekten ondan ne kadar uzak olsam o kadar iyiyim.böyle düşünmeme sebep olan da kendisi evlenirken hepsini seviyordum zorla soğuttu kendinden.bi önceki mesajimda yazdım bu çevreye zor alıştım eşimin haftanın 5günü gittiği kursu işi hep burda yine de ona söyledim bu semtten taşınalım diye gerçekten ailesinden bunaldigim bi zamandi ama istemedi şimdi de ikna edemiyorum biraz daha beklemeye anahtarı aldı kirayı bugünden itibaren vereceğini söylemişti şimdi evde değil verdi mi bilmiyorum işime karışma dedi

evi tutmuşsunuz sanırım ama okulların ara tatilinde boşalan ev olacaktır diye düşünüyorum.ara tatile kadar sabretseydiniz başka seçenekler çıkabilirdi.

X