işten ayrılan arkadaşın aramızdan ayrılmaması

selam kızlar önceki bizim çok meraklı özel hayatımızı dahi her şeyi inciğine cıncığına soran bi aşçımız vardıçok şükür işten ayrıldı ama bütün etkinliklerimize hala gelmeye devam ediyor.onun yerine yeni aşçı geldi.iş çıkışı bi yerlere gidelim diyoruz hanımlar olarak bi arkadaş eski aşçıyada haber vereyim diyor biz de 1-2 bi şey demedik ama artık gelmesini istemiyoruz.ancak haber toplamaya geliyor. nasıl gelmemesini sağlarız? yani bu kadının dilinin kemiği yok bu arada hepimizi aşağılar evlerimizi aşağılar kocalarımızın mesleklerini aşağılar kendine bakmadan .biz işyerinin tadı kaçmasın diye sustuk hep tam rahat ettik kurtulduk dedik ama yapıştı yani nasıl artık ona işten ayrıldığını ve etkinliklerimize gelmemesini gösterebiliriz?
E çağırırsanız gelir tabi, başta okuyunca kendi her yere damlıyor sanıp günahını aldım kadının.
Gerekirse kendi aranızda bir şey yapacağınız zaman onu çağıran kişiye çağırma diyin ya da onu da çağırmayın. Aynı ortamda bulunmak zorunda kalırsanız artık işten de çıktığı için rahatlıkla söylediklerine karşılık verebilirsiniz, istenmediğini anlar böylece

Benim için açılmış sandım konu.
Yakın zamanda iş değiştirdim. Beni etkinliğe çağırmazlarsa trip atıyorum. 🤣
Gıcık olan var mı acaba yahu
Ben de ücretsiz izne ayrıldığımda bulasmalara beni cagirmadiklarinda çok üzülüyordum. Sürekli olan birşey değildi. Mesela şehir dışından gelen arkadaşlarla toplasmislar. Bir usulen cagirmalarini beklerdim ama çağırmamislardi. Göz görmeyince gönül unutuyor demekki

Ben de ücretsiz izne ayrıldığımda bulasmalara beni cagirmadiklarinda çok üzülüyordum. Sürekli olan birşey değildi. Mesela şehir dışından gelen arkadaşlarla toplasmislar. Bir usulen cagirmalarini beklerdim ama çağırmamislardi. Göz görmeyince gönül unutuyor demekki

Ücretsiz izindeyken daha kırıcı oluyor.
Ben hamileyken ücretsiz izne çıktım pandemiydi. 10 Yıldır çalıştığım şirkette herkese baby shower organize ettim doğum yapanlara para toplayıp hediye gönderdim. Ben doğum yaptım grubumuza yazdım doğum yaptım siye. Birkaç kişi hayırlı olsun yazdı geçti. Döndüm diyorlar ki bu işleri sen yapıyormuşsun sen olmayınca yapılmadı. De gidin ya dedim kaç Aydır görmüyorsunuz insan olsanız ziyarete gelirdiniz zaten dedim.
Dediğiniz gibi iş arkadaşlığı işte kalıyor görmeyince unutuluyor.

• Beğen
Reactions: Gif
selam kızlar önceki bizim çok meraklı özel hayatımızı dahi her şeyi inciğine cıncığına soran bi aşçımız vardıçok şükür işten ayrıldı ama bütün etkinliklerimize hala gelmeye devam ediyor.onun yerine yeni aşçı geldi.iş çıkışı bi yerlere gidelim diyoruz hanımlar olarak bi arkadaş eski aşçıyada haber vereyim diyor biz de 1-2 bi şey demedik ama artık gelmesini istemiyoruz.ancak haber toplamaya geliyor. nasıl gelmemesini sağlarız? yani bu kadının dilinin kemiği yok bu arada hepimizi aşağılar evlerimizi aşağılar kocalarımızın mesleklerini aşağılar kendine bakmadan .biz işyerinin tadı kaçmasın diye sustuk hep tam rahat ettik kurtulduk dedik ama yapıştı yani nasıl artık ona işten ayrıldığını ve etkinliklerimize gelmemesini gösterebiliriz?
Çağırana söyleyin bunu açıkça.
Birileri çağırmasa nereden bilecek nereye gideceğinizi?
Çağrılırsa gelir bu gayet normal.

O gelirse ben gelmem deyin. Grupta istemeyen herkes aynı şeyi derse oldu bitti. Çağıran kişiyle ikisi takılsın çok meraklıysa.
Ha diğer istemeyen kişiler de sizi satarsa yüzlerini görmüş olursunuz kimlerle takıldığınıza dikkat edersiniz sonrasında.

Ücretsiz izindeyken daha kırıcı oluyor.
Ben hamileyken ücretsiz izne çıktım pandemiydi. 10 Yıldır çalıştığım şirkette herkese baby shower organize ettim doğum yapanlara para toplayıp hediye gönderdim. Ben doğum yaptım grubumuza yazdım doğum yaptım siye. Birkaç kişi hayırlı olsun yazdı geçti. Döndüm diyorlar ki bu işleri sen yapıyormuşsun sen olmayınca yapılmadı. De gidin ya dedim kaç Aydır görmüyorsunuz insan olsanız ziyarete gelirdiniz zaten dedim.
Dediğiniz gibi iş arkadaşlığı işte kalıyor görmeyince unutuluyor.
Gecen bir yazı gördüm. İş arkadasi diye birşey yoktur. İşinizi yapın paranızı alın gidin gibi birşey. Herhalde o zihniyette olmak lazım.

Merhaba,
Belki hanımefendi böyle davrandığının farkında değildir diğer arkadaşınızı kırmamak için geliyordur.
Bence o arkadaşınıza rahatsız olduğunu çağırmamasını söylemeniz daha iyi olur.

Derdin, "Eski aşçıyı da çağıralım" diyen arkadaşına "hayır!" dediğinizde çözülecek bir konu mu?
Allah' ım başka dert vermesin :dua::dua::dua::dua::dua:

Yav birbirinize, yaşadığınız rahatsızlığı bile konuşamayacak kadar samimiyetiniz olmayan insanlarla, iş çıkışı buluşmayın bir zahmet.
Ne gerek var?
Yani biri aşçıyı da çağıralım diyor, çağırma diyemiyorsunuz. Bunu yapamadığınız insanla niye sosyal ortam kuruyorsunuz ki zaten?
Kaldı ki iş hiyerarşisi diye bir şey var. Neden izin verdiniz?
Ben de bize çay kahve yapan kadını çok severdim ama hep mesafeli olduk. Bir gün herkese kahve getirdi, herkese ayrı kahve yapmaya üşenmiş. Bana diyor ki bu seferlik hepsini az şekerli yaptım, siz de içersiniz.
İçmem dedim.
Ben sade kahve içiyorum. Onu başkasına verin, müsait olduğunuz zaman bana sade kahve yaparsınız. Bu kadar net.
Onun işi o. Ve gidip sade kahve yapıp geldi. Beş kişiyiz alt tarafı, niye ben çaycının keyfi kararı ile kahve içeyim?

4 kişiyiz hanımlar olarak onun uzaktan akrabası ayıp olur falan diyor
ayip neden olsun sizin istemediginiz halde o kadini cagiriyorsa ayip eden is arkadasiniz oluyor bu durumda siz bulussaniz nereden bilecek bilse bile cagirilmadigi yeri nereden bulup gelecektir sorun arkadsinizda bence konusun illa ayip olur diyorsa kendisi o uzaktan akrabasi ile bulussun gelmesin

X