Kaçıncı haftanızda ağırlaştınız, kendimi 200 kg hissediyorum!!

tubikomo

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2023
206
75
31
Merhaba kızlar
96 kilo ile hamile kaldım. 22 haftanın içindeyim bugün. Güncel kilom 95-96 değişiyor. Kilo verdim ilk zamanlar şimdide hamile kaldığım kilomda seyrediyorum ama ben çok ağırlaştım. Öyle aman amanda yemiyorum ama bazen koltuktan, yataktan kalkarken eşim elimden tutmasa yuvarlanarak kalkıcam. Şimdi böyle isem ilerleyen zamanlarda napıcam diye korkuyorum. Sizce çok mu erken başlamış? Rahatlamak için öneriniz var mı?

Doktorunuza danışarak hamile pilatesi yapabilirsiniz çok iyi geliyor kaslara

Doktorunuza danışarak hamile pilatesi yapabilirsiniz çok iyi geliyor kaslar
Doktorum zaten önerdi ama o kadar ağırlaştım ki hiç bişeye halim yok belki gülüceksiniz ama insanlarla konuşmaya bile takatim yok sanki, konuşmadan anlasalar diyorum :)

Doktorum zaten önerdi ama o kadar ağırlaştım ki hiç bişeye halim yok belki gülüceksiniz ama insanlarla konuşmaya bile takatim yok sanki, konuşmadan anlasalar diyorum :)
😅😅o tarz bir şeyse vitamin eksikliğinden de olabilir kan değerlerinize baktırdınız mı yakın zamanda?

27.haftadayım . Henüz bir ağırlık hissetmiyorum. Genelde merdiven inip çıkıyorum iyi geliyor. 70 kilonun üzerindeyim

27.haftadayım . Henüz bir ağırlık hissetmiyorum. Genelde merdiven inip çıkıyorum iyi geliyor. 70 kilonun üzerindeyim
3.trimesterdayken merdiven inip çıkmak son haftalarda değilse önerilmez erken doğumu tetikleyebilir diye. Çünkü doğum kolaylaşsın diye 36dan sonra merdiven inip çıkmayı öneriyorlar. Düz yolda yürümek her zaman daha sağlıklı ve risksizdir.

3.trimesterdayken merdiven inip çıkmak son haftalarda değilse önerilmez erken doğumu tetikleyebilir diye. Çünkü doğum kolaylaşsın diye 36dan sonra merdiven inip çıkmayı öneriyorlar. Düz yolda yürümek her zaman daha sağlıklı ve risksizdir.
tam onu soracaktım ya, doğum başlayınca vs merdiven inip çıkartıyolar açılma olsun diye riskli olur mu acaba diye :KK43: gün sayıyorum resmen umarım zamanında ve sağlıkla gelen doğumlarımız olur:KK43:

Aa cidden mi Allah korusun. Asansör yoktu eskiden insanlar merdiven inip çıkardı gerçi eskiden bu kadar yüksek binalar da yoktu. Ben üçüncü kattayım yine de doktors soracağım çok teşekkür ederim

X