Kalpte delik

Gerçektenni sizdedemi üç taneydi ne zaman kapandı ikisi acaba bebeğiniz sağlıkla doğdu değilmi sizdemi anne karnında öğrenmiştiniz?
Ben erken doğum yaptım 32 haftalık kalbinde 3 deliği vardı . Doğumdan 6 ay sonra ikisi kapandı , biride tahminimce yeni kapanmıştır .Şuan çok sağlıklı hiçbir sorunumuz yok . Sadece dikkat etmeniz şeyler var . Gripten mikroptan virüsten uzak tut bebeğini çünkü kalbin geç kapanmasına sebep olur . Bide morarma olur bebekte el ve ayaklarda korkmayın bu normal

Ben erken doğum yaptım 32 haftalık kalbinde 3 deliği vardı . Doğumdan 6 ay sonra ikisi kapandı , biride tahminimce yeni kapanmıştır .Şuan çok sağlıklı hiçbir sorunumuz yok . Sadece dikkat etmeniz şeyler var . Gripten mikroptan virüsten uzak tut bebeğini çünkü kalbin geç kapanmasına sebep olur . Bide morarma olur bebekte el ve ayaklarda korkmayın bu normal
Öylemi geçmiş olsun rabbim bebeğiniizi hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin peki erken doğumunuzun sebebi neydi bu kalbindeki delikler değildi dimi? İnşallah sağlıkla doğsunda elimdem geleni yaparım onun için yeterki sağlıkla doğsun

Öylemi geçmiş olsun rabbim bebeğiniizi hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin peki erken doğumunuzun sebebi neydi bu kalbindeki delikler değildi dimi? İnşallah sağlıkla doğsunda elimdem geleni yaparım onun için yeterki sağlıkla doğsun
Yok kalpteki delikler değildi , rahim ağzı yetmezliğinden erken doğum yaptım . Birde tavsiyem bebiş kilo aldıkçada delik hızlı kapanıyor . Dediklerime dikkat edersen çok hızlı bir şekilde kapanır 🥰 kafanıza bunu takmayın rahat olun 😊

Yok kalpteki delikler değildi , rahim ağzı yetmezliğinden erken doğum yaptım . Birde tavsiyem bebiş kilo aldıkçada delik hızlı kapanıyor . Dediklerime dikkat edersen çok hızlı bir şekilde kapanır 🥰 kafanıza bunu takmayın rahat olun 😊
Allah sizden razı olsun bende şimdi devamlı kalp sağlığını destekleyen besinler ve bebwğe kilo aldırıcı şeyler yemeye çalışıyorum elimden geldiğince inşallah kapanıcaklar buna canımı sıkmıyorum ama down riskini arttırması beni korkutuyor sadece diğer hiç bir bulgu yok belkide fazla evhamlanıyorum ama hamilelik hormonları galiba🥲

Allah sizden razı olsun bende şimdi devamlı kalp sağlığını destekleyen besinler ve bebwğe kilo aldırıcı şeyler yemeye çalışıyorum elimden geldiğince inşallah kapanıcaklar buna canımı sıkmıyorum ama down riskini arttırması beni korkutuyor sadece diğer hiç bir bulgu yok belkide fazla evhamlanıyorum ama hamilelik hormonları galiba🥲
Down sendromu ne alaka teşhismi koydular

Kızlar merhaba 20 haftalık hamileyim detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinde üç minik delik görüldü başka hiç bir bulgu yok burun kemiği normal ölçüde ensesi uzuvları sadece kalpte delik down bulgusu olabilirmiş başına gelen var mı amniyosentez önerdiler kabul etmedim böyle olup sağlıklı sorunsuz doğum yapan oldumu? Bir diğer sorumda böyle olup kalbindeki delikler zamanla kapanan oldumu?
Yigenimdede vardı halen kapanmadı takip edilir zamanla kapanır dediler doktorlar

Canım benimde haftam 23 senle hemen hemen aynıyız ben ne fetal nede amniyosentez yaptırmadım deliğin boyutu nedir? Dıktorlar her ibtimali söylüyor bu forumda çok okudum delik olup sağlıkla doğan bol bol dua anne karnının içi
Bir sır inşaşlah bebeğin sağlıkla doğacaktır
Canım ben yarın amniyosentez yaptırıcam çünkü doktorlar down sendromu yada farklı bir genetik hastalığı olabilir dedi emin olmak için kesin bunu yaptırmalıyızmışız sana öyle demediler mi çam şakura şehir hastanesinde yapıcaklar bana

Canım ben yarın amniyosentez yaptırıcam çünkü doktorlar down sendromu yada farklı bir genetik hastalığı olabilir dedi emin olmak için kesin bunu yaptırmalıyızmışız sana öyle demediler mi çam şakura şehir hastanesinde yapıcaklar bana
Yok canım hayır isteğe bağlı bırakıldı kesinlik veremezler sonuçta amniyosentez risk oluşturan bi durum bebekte inşallah bebeğin sağlıklı ben öyle olduğunu düşünüyorum amniyosentez sonucun ne zaman çıkıcakmış peli benide bişgilendirirmisin?

Durumunuzun ciddiyetini en iyi doktorunuz bilir. Amniyosentezi kesinlikle yaptırmanızı istiyor mu görüşü nedir?

Yok canım hayır isteğe bağlı bırakıldı kesinlik veremezler sonuçta amniyosentez risk oluşturan bi durum bebekte inşallah bebeğin sağlıklı ben öyle olduğunu düşünüyorum amniyosentez sonucun ne zaman çıkıcakmış peli benide bişgilendirirmisin?
Amniyosentez de günümüzde düşük ihtimali 1/500.
Yaptırılması gerekiyor deniliyorsa yaptırılmalı.

Net sonuç 2 haftaya çıkıyormuş ben bu belirsizlikle yaşamaktansa amniyosentezi yaptırmayı tercih ettim çünkü 3 farklı prof de 3 de aynı şeyi söyledi Allah hepimize hayırlısını versin inşallah güzel sonuçlarla bilgil veririm canım

Hayır canım öyle çocuklarda kalpte delik görülwbilirmiş o yüzden ihtimal verşyorlar ama başka hiç bir bulgu yok ense kalınlığı normal burun kemiği var ve normal test yaptır diyprlsr oda bebek için riskli
Canım şimdi her delik belkide bir değildir ,doktorunuz daha iyisini bilir . Sonuçta hiçbir hastayıda riske atmazlar

Arkadaşlar doğumdan sonra kendi doktorumu önerebilirim size çocuk kardiyolojisi konusunda gerçekten çok iyi ve bütün tedavi sürecinde her zaman destek oluyor , size herşeyi detaylı anlatıyor

X