Kalpte vsd(delik), biyokimyasal risk ve down sendrom riski

daisyygirl

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2022
80
37
34
Kizlar mrb benim ikili testim biyokimyasal risk çıkmıştı ama kombinede bi sıkıntı yoktu.Bebegin ensesi burnu herseyi normaldi.22.haftada ayrintili ultrayonda vsd yani kalbinde delik gözlemlendi bunu da genetik hastalıklarla(down vs.) iliskilendirildi.ileri test istendi ama almak istemediğim için yapmayacam ama içim içimi yiyor ne olacak nasıl die .. benim gibi bi durum yaşayıp saglikli çocuk doğuran var mı?

Fetal dna yaptirmayi dusunmuyor musunuz? En azindan tedbir alirsiniz illa bebegi aldiracaksiniz diye bir sey yok. Böyle kalan haftalar gecer mi

Kizlar mrb benim ikili testim biyokimyasal risk çıkmıştı ama kombinede bi sıkıntı yoktu.Bebegin ensesi burnu herseyi normaldi.22.haftada ayrintili ultrayonda vsd yani kalbinde delik gözlemlendi bunu da genetik hastalıklarla(down vs.) iliskilendirildi.ileri test istendi ama almak istemediğim için yapmayacam ama içim içimi yiyor ne olacak nasıl die .. benim gibi bi durum yaşayıp saglikli çocuk doğuran var mı?
Canım çoğu bebeğin kalbinde delik oluyor ilk doğduğunda sadece bunu baz alıp mı downla ilişkilendirdiler? İlk 1 yıl içinde kapanıyor hatta. İçini ferah tut. Bence de şüpheyle günler geçmiyor, fetal DNA testi yaptırabilirsin

Canım çoğu bebeğin kalbinde delik oluyor ilk doğduğunda sadece bunu baz alıp mı downla ilişkilendirdiler? İlk 1 yıl içinde kapanıyor hatta. İçini ferah tut. Bence de şüpheyle günler geçmiyor, fetal DNA testi yaptırabilirsin
1mm olduğu için doktor kapanır dedi beklemedeyim saolun

Allah’ın izniyle bişey yoktur hiç üzülmeyin kombine riskim Yüksek çıkmıştı hemde bayağı yüksek. sonuç benim için değişmeyeceğinden dolayı hiçbir test yaptırmadım tevekkül ettim Allah’a hamd olsun 2 ay önce doğum yaptım sağlıklı bebek dünyaya geldi.sizinde bebeğiniz sağlıklı Allah’ın izniyle bol bol dua edin.Ha eğer pozitif sonuç alırsanız gebelik sonlandırmayı düşünüyorsanız fetal DNA yaptırın imkanınız varsa Rabbim yardımcınız olsun sabrınızı gücünüzü artırsın.

Merhaba test yaptırdınız mi yada tekrar kontrole gittiniz mi aynı bulgular bende de var suan

X