Kamera kayıtı kac gün saklanır.

Mavi-g

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2016
115
42
Merhabalar..Oğlum özel okulda 1. Sınf öğrencisi..okulda arkadaşı ayağından botunu çıkarmaya çalışmış ve ben bunu öğretmene söyledim kamera kayıtlarına bakıp ilgileneceğini söyledi 1 ay geçti bakınız mi dedim aaa ben unuttum onu dedi sonra mudur yardımcısına söylemiş o da bakmış kameradan uzaktaymis secilmiyormus cocuklar..bugün aklıma takıldı baktım netten 15 gün süreyle saklanıyor kayıtlar sonra silinir diyor doğur mu acaba bilgisi olan var mi..

Merhabalar..Oğlum özel okulda 1. Sınf öğrencisi..okulda arkadaşı ayağından botunu çıkarmaya çalışmış ve ben bunu öğretmene söyledim kamera kayıtlarına bakıp ilgileneceğini söyledi 1 ay geçti bakınız mi dedim aaa ben unuttum onu dedi sonra mudur yardımcısına söylemiş o da bakmış kameradan uzaktaymis secilmiyormus cocuklar..bugün aklıma takıldı baktım netten 15 gün süreyle saklanıyor kayıtlar sonra silinir diyor doğur mu acaba bilgisi olan var mi..
Kameranin ayarina bagli. Okul oldugu icin 15 gun degildir onun süresi. Bence Daha uzun saklamak durumundadir okullar . Yani secemiyoruz derken dogru söylemiştir. Mesela normal bi apartman kamerasi haftalık saklarken bi devlet kurumu daha uzun sure saklar kayitlari.

Ayağından botunu çıkarmaya çalışması ne gibi bir sorun oluşturdu ki? Çocukları böyle nazlı büyütmeyin lütfen. Hepsi çocuk. Gören de dövmüş vurmuş sanar. Dünyaya alışsınlar bazı şeyleri hoş görmeyi öğrensinler.
Yani neden bu yüzden kameraya bakmaya çalıştığınızı hala anlamış değilim doğrusu?!

Benim lisede telefonum çalınmıştı tam ay sonuna yakındı, ay sonu kayıtlar siliniyor denmişti. Ne derece doğru bilemem, okul çalışanlarının birinden şüphelenmiştik onu korumak için de olabilir doğru da olabilir

Cevabınız için teşekkür ederim..okul 6 ay boyunca sakliyormuş kamera kayitlarini

Ben de hiç anlamadım neden botunu çıkarmaya calıştığı için kameraya bakmak istemenizi
Zarar mı vermiş o sırada
Yoksa size öyle söylendi de başka şeylerden mi şüphelendiniz

Normal şartlarda kişisel veri olduğu için sizinle zaten paylaşmazlar görüntü içeriğini veya detayını. O açıdan gözükmemiş olabilir , tam ayrıntılı şekilde süreç anlaşılmamış olabilir.
Okulda çok fazla yoğun olay oluyor özel veya devlet fark etmez. Öğretmeni unutmuş olabilir gerçekten. Aktif şekilde bir sürü öğrenci var ders idi olaylar idi derken.
Keşke önemli bir husus ise okula gidip dilekçe ile durumla ilgilenilmesini talep etseydiniz.
Eğer miniği sarsacak kadar önemli değilse çocukluk hali yaramaz olabiliyorlar. Bazı çocuklar yavaş yavaş öğreniyor kuralları

İki defa oldu olay birinci sınıfın içinde ikincisi okulun bahçesinde ayni kisiler yapıyor...Botu bileğinin üzerinde bilegini kavriyor cirt cirtli orayı açmadan normalde çıkartmak zor.. çocuğun botunu İki kişi çekiştirip çıkartmaya çalışıyorlar ayagi acımış..Sınıfta ogrenci 18 kişi ve istediklerinde olayı hemen aydinlatiyorlar bize gelince yok unuttuk diyorlar

Çok hareketliler vurmalarina kavga etmelerine asla karışmıyorum öğretmen uyarıyor zaten cocuklari..ama bu farklı çocuğu yere yatırıp iki kişi botunu cekistiriyor

Anladım, bunu kendilerince oyun eğlence haline getirmişler. Seçtikleri çocuğun ayakkabısını tenefüste veya derste alıp kaçıyorlar, saklıyorlar genelde büyükler yapıyordu ama bunlar temelden başlamış.😅 müdahele etmişlerdir sanıyorum ama çocuklar bazen dirençli olabiliyor uyarıya

Okulun rehberlik servisinden randevu alıp, sakince durumu izah edip oyun tarzının zarar verme ihtimali bileğinden tutulması veya yere düşmesi beni tedirgin ediyor. Diyip hem sizle hem sınıftaki bu oyunu oynayanlarla görüşürlerse sorun çabuk çözülür. Çok art niyetli yaptıklarını sanmıyorum da çocukların güç sınırı ve eğlence anlayışı bazen tuhaf olabiliyor.😅 onların derdi ayakkabısını saklayıp kendilerini kovalatmak ve ayakkabısını aratmak muhtemelen. Ara ara bu oyun çıkıyor meydana okullarda, bazen ayakkabısını, bazen eşyasını🤷🏻‍♀️
M Mavi-g

Morel

Maalesef kanitlayamadim veli toplantısı olacak galiba yakında yeniden konuyu açacağım teşekkürler yorumlarınız icin

X