Kan pıhtılaşmasi yaşayan, bana yol gösterecek kimse var mı çok çaresiz hissediyorum

Kanamanız falan yoksa sorun olacağını zannetmem arkadaşların da dediği gibi pıhtılaşma olmayan ama önlem amaçlı verilen insanlar da oluyor.Kanın rengiyle yavaş akmasıyla ilgisi yoktur ya onların o kadar basit olsa milyon tane test yapmazlar😂 benim öyle değil ama pıhtılaşmam var mesela..Stres yapma çocuğun da stresli olur doğduktan sonra burnundan getirir😂

size reçete yazan doktora rapor çıkarıp çıkarmadıklarını sorun, fazla mı ödüyorsunuz? Raporlu ise fazla ödememeniz gerekiyor
Özelde yaptırıyorum ya hiç öyle bir bilgi vermediler.
Bende şimdi görene kadar akıl edemedim
Sorayım 30 unda gideceğim sağ olun

Öncelikle merhaba. 1 kere kürtaj geçirdim şuan 4 haftalğım... stres yapmamaya çalışıyorum ama bebeğimi kaybetme düşüncesinden bitiyorum. Varis ameliyatı olmuştum kalp damar doktorlarım pıhtılaşma olmadığını (ultrasona bakarak ) hamilelikte kan sulandırıcıya gerek olmadığını söylediler fakat genetik test yapılmadı. İlk gebeligimde kalp atımı yoktu. Genetik bir sorun kaynaklı ise tekrar etme ihtimali yüksek. Şuanda özelde test verebiliyormusuz 1 ay içinde sonuç çıkıyor o zamana kadar ise önlem için iğne vericekmis doktor. Ücret konusunda bizim için biraz maliyetli. Doktorum 1 düşükte genelde buna ihtiyaç duymadığını söylese de benim için travma gibi bir olaydı. Sadece anneden kaynaklandığı için değil bebekten de kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Ama istiyorsanız yaparız dedi. Şimdi ben ne yapacağımı bilmiyorum... tekrarlar mı yoksa tekrarlamaz mi... kan pıhtılaşmasi yaşayan kisilerin nasıl bir serüvenleri vardı ne yaptilar ve ben ne yapmalıyım tecrübelerinden faydalanmak istiyorum lütfen cevap yazarsanız sevinirim
Benimde pıhtılaşma problemim yoktu ama kadın dogumcum her ihtimale karşı bana hamileliğim boyunca corasprin icirtmisti

Öncelikle stresi konu ne olursa olsun minimuma indirmeye calis. Cunku gebelikte stres hic iyi değil. 😉 randevu almışsın bu güzel haber sonuc çıkana kadar da kullanacagin kan sulandirici ilaçlar sana zarar vermez sadece bi yerini kesmemeye çok dikkat et nolur nolmaz. Benim bi arkadasim bi doktor hatası yüzünden 35. Haftaya kadar kullanmak zorunda kaldı. Pıhtılaşma sorunu yoktu onun. Sadece elini vs kestiginde kanı durdurması biraz zaman alıyordu. Elhamdülillah sorun yaşamadı hic arabada kalma yani. Eger doktor aksini soylemezse çok abartmamak kaydıyla tabiki gün içerisinde bi miktar hareketli olmaya çalış. Ev içinde kendini yormadan ağır kaldırmadan uzanmadan gezin. Pihti sorunu olsun olmasın hareket gebelik için iyidir. Tabi bazı durumlar haricinde
Bir şey daha sormak istiyorum ben 3-4 gün önce 2 gün lekelenme yaşadım az di ama iki gün sürdü yerleşme kanamasıdir diye doktora gitmedim. Kan sulandırıcı kullanacağım için sıknti olur mu acaba kanama hızlanır mi

Kanamanız falan yoksa sorun olacağını zannetmem arkadaşların da dediği gibi pıhtılaşma olmayan ama önlem amaçlı verilen insanlar da oluyor.Kanın rengiyle yavaş akmasıyla ilgisi yoktur ya onların o kadar basit olsa milyon tane test yapmazlar😂 benim öyle değil ama pıhtılaşmam var mesela..Stres yapma çocuğun da stresli olur doğduktan sonra burnundan getirir😂

size reçete yazan doktora rapor çıkarıp çıkarmadıklarını sorun, fazla mı ödüyorsunuz? Raporlu ise fazla ödememeniz gerekiyor
2 gün kahverengi akıntım oldu 2 gün önce. Ama azdı lekelenme tarzında. Bunu doktoruma belirtmeliyim değil mi yine de verir mi sulandırıcıyi

Bir şey daha sormak istiyorum ben 3-4 gün önce 2 gün lekelenme yaşadım az di ama iki gün sürdü yerleşme kanamasıdir diye doktora gitmedim. Kan sulandırıcı kullanacağım için sıknti olur mu acaba kanama hızlanır mi
Kan sulandirici sikinti yapmaz ama kanama durmuş olsa da kısa süre içinde doktora git. Belki tekrarlayabilir. Yüksek ihtimal yerlesme kanamasidir kısa sürdüğü için fakat ihmale gelmez. Belki progestan desteğine ihtiyaç vardır. Bi doktora görün anlat en doğrusunu o bilir. İhmal etme

Kan sulandirici sikinti yapmaz ama kanama durmuş olsa da kısa süre içinde doktora git. Belki tekrarlayabilir. Yüksek ihtimal yerlesme kanamasidir kısa sürdüğü için fakat ihmale gelmez. Belki progestan desteğine ihtiyaç vardır. Bi doktora görün anlat en doğrusunu o bilir. İhmal etme
Evet yarın gidicem. Allah'ım daha başından çok zor bı süreç mis insan anne olmadan bile bebegine bişey olacak diyye korkuyomus🥲 Allah'ım yardım etsin🙏😂

Zaten hematoloji bölümüne gerekli alan sevk acmazsa randevu alamazsınız. Sevkle giriş isteseniz oda uzun sürer. Benim yaptığım gibi kapıya gidip dil dökmek. Vicdanlı bi doktor olmasını umut ediyorum. Umarım yardımcı olur giderseniz de. Gene olmazsa maddi olarak sıkıntı olmazsa özelde yaptırın. Zaten para almak için ozeller ayakta bekliyo yaparlar
Canım bakar mısın benden bu testleri istediler acaba kan pıhtılaşma testi yaptı mı doktor çok soğuk isteksizdi. Anlayamadım

Eklentiler

• IMG_20230925_110407.jpg
    IMG_20230925_110407.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 54
Canım bakar mısın benden bu testleri istediler acaba kan pıhtılaşma testi yaptı mı doktor çok soğuk isteksizdi. Anlayamadım
İçerikleri görünmüyor ama istemiştir yani. Yanlış hatirlamiyosam aylar oldu ama 6 tüp kan vermiştim sanirim. Ve elime bi belge vermislerdi kan ve belgeyi biyokimyaya teslim etmiştim. Doktora gelince belki kötü bi gece geçirdi belki bi kaybı oldu hasta olabilir başka hasta can sıkmış olabilir. Tahlil girişi yapıp gerekli örnekleri istemeyecegini düşünmüyorum. Yoksa zaten açık şekilde yapamam bu tahlili deyip yollardi. Sen ferah ol kanını ver ilaçlarını düzenli kullan ve sabırla sonuçları bekle

İçerikleri görünmüyor ama istemiştir yani. Yanlış hatirlamiyosam aylar oldu ama 6 tüp kan vermiştim sanirim. Ve elime bi belge vermislerdi kan ve belgeyi biyokimyaya teslim etmiştim. Doktora gelince belki kötü bi gece geçirdi belki bi kaybı oldu hasta olabilir başka hasta can sıkmış olabilir. Tahlil girişi yapıp gerekli örnekleri istemeyecegini düşünmüyorum. Yoksa zaten açık şekilde yapamam bu tahlili deyip yollardi. Sen ferah ol kanını ver ilaçlarını düzenli kullan ve sabırla sonuçları bekle
Teşekkür ederim bakalm sonuçların bı kısmı öğlen çıkacak bı kısmı 20 gün sonra çıkacak dediler. Bide parmağından kan aldılar cam üzerine. Bakalm ne dicek sonuçlar çıkana kadar da kendi kadın doğum doktorumdan ilaçları isticem hayırlısı olur inşallah çok teşekkür ederim 🙏♥️

Teşekkür ederim bakalm sonuçların bı kısmı öğlen çıkacak bı kısmı 20 gün sonra çıkacak dediler. Bide parmağından kan aldılar cam üzerine. Bakalm ne dicek sonuçlar çıkana kadar da kendi kadın doğum doktorumdan ilaçları isticem hayırlısı olur inşallah çok teşekkür ederim 🙏♥️
Ilac ödemesi konusunda rapor cikarmi bilmiyorum şuan teshis olmadi için fakat doktor yardımcı olur.

Mümkünse devlette pıhtılaşma yaptirmani tavsiye ederim. Eger kabul görmezlerse ki bana kalırsa az dil dökerek yaşadıklarını anlatarak test isteyebilirsin. Eger devlet gerek yok deyip yapmazsa da özel de de olsa yaptırın. Her iki kurumda hafta sonu hariç 20 25 günde sonuc çıkıyor. Sonuca göre gerekli ilaca rapor cikartabiliyosunuz. Bu süre zarfında aile hekimleri ilacı yazabiliyor ve 100 150 arası bi ücretle alabiliyorsunuz. Bittikçe yazdiracaksiniz. Tek sorun tek seferde tek kutu yazılması oluyo. Diger arkadaşlar gibi bi kaç kişi üzerinden yazdirabilirseniz daha verimli olur. Tabii doktor kontrolünde kullanacaksaniz. Kendi tecrubeme geleyim. Ben yıllarca gebe kalamadım. En son tüp bebek denedik ve deneme sürecinde iken acaba pıhtılaşma sorunum varmidır diye test verdim. Ki hiç bi doktor gerekli görmedi neyse. Sonucum çıkmadan gebelik haberini aldım. Kısa zaman sonra sonucum cikti ve 3 gen de pıhtılaşma sorunu olduğu belli oldu. Suan igne kullanmama rağmen kanım ağır akiyo. Yani ihmal etmeyin. Aman eyvah deyip strese girmeyin gerekli yolu izleyin ve sadece Allaha güvenin.
Canm test sonucum çıkmış. Sanırım doktor gen testi değil sadece pıhtılaşma testi yapmış seninki de böyle miydi nette pıhtılaşma testi için farklı tahliller yazıyor

Eklentiler

• IMG_20231005_092046.jpg
    IMG_20231005_092046.jpg
    84,1 KB · Görüntüleme: 48
X