Kan sulandıŕıcı

soralbeysu

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2023
246
200
34
Arkadaşlar yaşım 33 ilk dememe düşük yaptım doktorum kan sulandırıcı olarak bahsettiğiniz iğneden bana vermemişti. Şimdi okudukça acaba bunu kullansaydım düşmez miydi doktor hatasımı diye sorgulamaya başladım çünkü herkes iğneler vs kullanmış yorumlarınızı bekliyorum bu arada hsg, histeroskopi yapıldı transfer öncesi.. rahim bebeği tuttu fakat düştü sizlerden yorum bekliyorum.

Arkadaşlar yaşım 33 ilk dememe düşük yaptım doktorum kan sulandırıcı olarak bahsettiğiniz iğneden bana vermemişti. Şimdi okudukça acaba bunu kullansaydım düşmez miydi doktor hatasımı diye sorgulamaya başladım çünkü herkes iğneler vs kullanmış yorumlarınızı bekliyorum bu arada hsg, histeroskopi yapıldı transfer öncesi.. rahim bebeği tuttu fakat düştü sizlerden yorum bekliyorum.
Bende aynı şeyi düşünüyorum kendimle ilgili. Bir kurtajim vardı zaten doktor transferde kan sulandırıcı vermedi özellikle istemiştim. Tuttu ve kalp atışı olmadigi için yine kürtaj oldum. Pazartesi günü tekrar transferim var israrla isticem yine. Ben sebebini ona bağladım her şey normaldi çünkü

Zumrafatime Zumrafatime açıkçası bende ona bağlıyorum gördüğüm herkes aspirin iğne falan bşiler kullanmış bana hiç vermedi bunları 2 adet transferdem tek kaldı ve düştü herşey yolunda betalar iyi yükseldi kese büyüme şekil iyiydi kanama alanı yoktu nasıl düştü biz anlamadık şuan sebebini buna bağlamaya başladım içim iççimi yiyor kullananLar neden kullanıyor? Biz nedem kullandırılmadık? Cevabını arıyorum doğal olarak

Kızlar benimde düşüğüm var oksapar prulotex kullandım ama yine düşük oldu
Bence bağışıklık sistemiyle ilgili sorunda olabilir YouTube de bulent tıraşın videosunu izldim
Embriyo rahime.girdiginde onu reddediyormus immünoloji bağışıklık sistemi sorunu oluyor zararlı madde olarak görüyormuş ve bunu önlemek için iğne ya da ilaç yoluyla yapıyorlarmış bunu da araştırdım siz de araştırın

Zumrafatime Zumrafatime açıkçası bende ona bağlıyorum gördüğüm herkes aspirin iğne falan bşiler kullanmış bana hiç vermedi bunları 2 adet transferdem tek kaldı ve düştü herşey yolunda betalar iyi yükseldi kese büyüme şekil iyiydi kanama alanı yoktu nasıl düştü biz anlamadık şuan sebebini buna bağlamaya başladım içim iççimi yiyor kullananLar neden kullanıyor? Biz nedem kullandırılmadık? Cevabını arıyorum doğal olarak
Benim de kese büyüklüğü çok iyiydi yolk saç gorundu ama kalp atışı duyulmadi. İki hafta bıraktım ilaçları düşmedi de kese bozulmamisti bile, kürtaj oldum. 😔 Kürtajı yapan doktorum neden sana kan sulandırıcı verilmemiş zaten kalp atışı duyulmayan bı kaybın varmış. Hamilelik olunca gel ben yazicam iğne dedi. İyice soru işareti oldu çok pişman oldum transfer öncesi iğne diye diretmedigime 😣

Benmde benzer şekilde oldu bir anda kanama ve düşük oldu herşey 3 saat içinde gerçekleşti. Herkese verilmiş bu ilaçlar bize verilmedi diye düştü belkide kullanmayan çok az kişi var bilmiyoruz ki işte doktor ne dese güveniyoruz siz yeniden mi başladınız dondurulmuş varmıydı ben kendimi toplayamadım

Benmde benzer şekilde oldu bir anda kanama ve düşük oldu herşey 3 saat içinde gerçekleşti. Herkese verilmiş bu ilaçlar bize verilmedi diye düştü belkide kullanmayan çok az kişi var bilmiyoruz ki işte doktor ne dese güveniyoruz siz yeniden mi başladınız dondurulmuş varmıydı ben kendimi toplayamadım
Geçen sene Mart ayında kaybettim ben kendimi toparlamam bir yılı buldu. Düşmesini isterdim kürtaj yerine çünkü ikinci bu kürtaj rahim duvarım inceldi iyice. Kürtajdan dolayı yapışıklık oluşmuş histereskopi de oldum. Yıpratıcı sureclerdi benim için. Dondurulmuş iki embriyom kalmıştı şimdi çift transfer olacak. Sen de inşallah en kısa zamanda toparlarsin. Dondurulmuş var mı?

Zumrafatime Zumrafatime benmde arkada tek kaldı bana hastanede ķürtaja alalım dediler girmedim ertesi gün kendi doktorum iyki girmedin kendi kendine düşmüş dedi eşim beni yaka paça hastaneden çıkarmasa bende panikle kürtaja girecektim insan ne yapacağını bilmiyor o an. Hayatımda unutamayacağım anlardan birini yaşadım Allah kimseye yaşatmasın. Bu benm çiftti tek tutmuştu arkada tek 5aa kaldı şimdi ama hala pskolojik iyi değilim zaman alacak iyileşmem ne zor şeyler yaşıyoruz insan isyan etmemek için zor duruyor

Kaybın için çok üzüldüm canım.. Sebebi bu mu bilemem ama benim doktorum kan sulandırıcı konusunda çok dikkatli her gün bir tane coraspin içiyorum iki günde bir de oksapar vuruyorum. Eğer kanaman ya da lekelenmen olursa coraspine ara veririz ama oksapara kesin devam et dedi çok önemliymiş. Öyle pıhtılaşma sorunum falan da yok ama çok önem veriyor size neden vermediler gerçekten anlamadım 🤷🏻‍♀️

Kaybın için çok üzüldüm canım.. Sebebi bu mu bilemem ama benim doktorum kan sulandırıcı konusunda çok dikkatli her gün bir tane coraspin içiyorum iki günde bir de oksapar vuruyorum. Eğer kanaman ya da lekelenmen olursa coraspine ara veririz ama oksapara kesin devam et dedi çok önemliymiş. Öyle pıhtılaşma sorunum falan da yok ama çok önem veriyor size neden vermediler gerçekten anlamadım 🤷🏻‍♀️
Evet verilene neden veriliyor verilmeyene ne sebeple verilmiyor bir türlü anlayamadım. Doktorlar herhalde bizi kobay olarak kullanıyor üzerimizede deniyorlar bu ilaçların çok önemli olduğunu bir çok yerde okudum. Tutan 5aa embriyo bir anda 3 saat içinde neden düşer. Bu ilaçlar neden bize verilmedi yada verilenlere ne sebeple veriliyor bizim doktor bu ilacı vermeyi mi unuttu artık bunu bile düşünüyorum. Transfer öncesi histeroskopi bile oldum tüm olumsuzlukları engelledim bu ilacı kafamda düşünmeden edemiyorum birtürlü

Evet verilene neden veriliyor verilmeyene ne sebeple verilmiyor bir türlü anlayamadım. Doktorlar herhalde bizi kobay olarak kullanıyor üzerimizede deniyorlar bu ilaçların çok önemli olduğunu bir çok yerde okudum. Tutan 5aa embriyo bir anda 3 saat içinde neden düşer. Bu ilaçlar neden bize verilmedi yada verilenlere ne sebeple veriliyor bizim doktor bu ilacı vermeyi mi unuttu artık bunu bile düşünüyorum. Transfer öncesi histeroskopi bile oldum tüm olumsuzlukları engelledim bu ilacı kafamda düşünmeden edemiyorum birtürlü
Hatta Keseyi gördüğümüz gün oksapar için rapor çıkarttık elimde de hiç yoktu, rapor o gün onaylanmaz belki alamam diye doktor çıkarttı dolabından bi tane oksapar verdi bana o gün yapayım diye. İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun sağlıkla kavuşursunuz yavrunuza 🙏🏻

Zumrafatime Zumrafatime benmde arkada tek kaldı bana hastanede ķürtaja alalım dediler girmedim ertesi gün kendi doktorum iyki girmedin kendi kendine düşmüş dedi eşim beni yaka paça hastaneden çıkarmasa bende panikle kürtaja girecektim insan ne yapacağını bilmiyor o an. Hayatımda unutamayacağım anlardan birini yaşadım Allah kimseye yaşatmasın. Bu benm çiftti tek tutmuştu arkada tek 5aa kaldı şimdi ama hala pskolojik iyi değilim zaman alacak iyileşmem ne zor şeyler yaşıyoruz insan isyan etmemek için zor duruyor
Ben iki hafta bekledim kese bozulmadı doktor düşmez artık seni zehirleyecek dedi. Aslında en başta ilac verelim iç düşsün dediler o da benim içimden gelmedi biraz da ben sebep oldum ama kendi ellerimde kopmak beni mahvederdi psikolojik olarak kürtaj bildiğim bir şeydi ama cabalayarak düşürmek istemedim kendisi beni bıraksın dedim. Fazla melankolik gelebilir bazılarına ama ilk andan itibaren onunla bağ kurmuştum ben 😔 isyan... Çok kez o kapıdan döndüm. Secdelerde yalvardım isyana dusmeyeyim diye. Oldum olası çocuklari aşırı seven manyak bir yengeç burcuyum. Eşim de benden beter. Galiba en çok yalnızlığımız beni zorluyor. Kaybettigim bebeklerimin hayalleriyle yaşıyorum😢 Umudum var inşallah biz de kavuşacağız vakti gelince. O vakit hayırlısıyla hızlansin inşallah ❤️

Çok zor sınavdan geçiyoruz Rabbim daha fazla bekletmesin. Artık dua dan başka bişey kalmadı bizim için

X