karbonat ile gözeneklerim açıldı ne yapmam lazım

bodrum salatasi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2017
707
538
34
yüzümdeki sivilce izini, uçuk izini gidertmeye çalışırken kapalı olan gözeneklerimi açtım

Gözeneklerime ne yapabilirim

aşağıda yaptıklarımı yazacağım

yüzümde dudak yanında (kuaförün ağda kazası) uçuk izi var ruj falan sürdüğümde dikkatli bakıldığında sanki bulaşmışda silememişim gibi çok minik tam dudağımın birleşme kısmında aşağı sarkan pempelik var (3 ay oldu)
alnım yağlı
genel yüzüm kuru (çoğu zaman pul pul gibi derim kalkıyor)

alnımda sivilce çıktı gitti ama ben orayı kurutmaya çalıştım (sivilce varkenden uğraşmaya başladım)
öncelikle
haftada bir kere karbonat + yoğurt yaptım sanki yüzüm rengi açıldı (3 defa yaptım, 5-6 dk fazla tutmadım)
geçen hafta beyaz kil yaptım (beyaz kil + soda) ama kat kat sürdüm burun etrafını falan oralar kurumadı
kat kat sürmediğim yerler kurudu ve burun kısmıda kurusun diye 1 saate yakın tuttum yüzümde
sonuçta ince sürdüğüm yerler kızardı ama bir sonraki gün kayboldu gözeneklerim açıldı
çok açıldı diye düşünürken daha beterini yaptım
2 gün önce yoğurt+karbonatı tekrar yaptım ama karbonatı budefa fazla kattım
yine 10 dakika tutmama rağmen yüzüm kıpkırmızı oldu ve gözeneklerim acayip açıldı
karbonatı fazla kattığım için galiba 5 dk sonra falan yüzüm resmen yanmaya başladı
birkaç dakika sonrada yıkadım ılık su ile ama sabah kalktığımda yüzüm yanaklarım kıpkırmızı olmuştu

normalde cildim nasıldı?
1-- siyah noktam falan olmadı
ama şuan resmen nokta nokta açıldı dünden beridir çok tuhafım
2-- alnım, gözaltlarım nokta nokta derinlik var
bunlar ne olacak bilmiyorum

normalde bunlar yoktu,
kapatıcı fondöten almaya gittiğimde
oradaki bayanlar gerek yok yüzünüzde hiçbirşey yok gözenek bile yok derdi
ben senede birkaç defa sivilce çıkıyor ve yüzümde birkaç tane ben var deyip almışlığım var (kullanmadım o ayrı)

yüzümde sadece birkaç "ben" var onlar dışında meğer problemim yokmuş şuan daha iyi anlıyorum
gözaltlarım burnum alnım nokta nokta içi açık delik oldu ne yapmam gerekiyor

Valla canım tam beni anlatmissin.benimde gozeneklerim yoktu hic.sivilcelerimle ugrasirdim.bu karbonat yogurdu bende yaptim ve sonuc acik gozenekler :KK43: snrasinda ne yaptiysam kapanmadi o gozenekler.simdi siyah nokta emici makine almayi dusunuyorum.gozeneklerin icini iyice temizlersem arkasindan da sikilastirici tonik belji kapanir :KK43:

Valla canım tam beni anlatmissin.benimde gozeneklerim yoktu hic.sivilcelerimle ugrasirdim.bu karbonat yogurdu bende yaptim ve sonuc acik gozenekler :KK43: snrasinda ne yaptiysam kapanmadi o gozenekler.simdi siyah nokta emici makine almayi dusunuyorum.gozeneklerin icini iyice temizlersem arkasindan da sikilastirici tonik belji kapanir :KK43:

yaptığın adımlara bana da yazar mısın yapınca
bende hazır açılmışken bu hafta sonu içlerini temizlemek istiyorum gözenekelerin

Maden suyu kapatıyor diyorlar ama ben bir faydasını göremedim, sanırım beklemeyi sevmediğimden.
Bende de aynı problem var, Alman bir markanın serumunu kullanıyorum, memnunum

Lavanta suyu da gözenekleri sıkılaştırır , cildinizi temizledikten sonra kullanmak daha etkili . Tabii iyi bir markanın olmalı . Yaşlarınız gençse sonuç alma olasılığınız çok daha yüksek :)

X