Karın Germe ve Lipo Olduktan Sonra Bu Şişlik Gerçekten Ödem mi?

neonita

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2009
135
18
Merhabalar
bugün ameliyatımın 25.günü ve karın germe-kol germe-sırt karın lipo beraber yaptırdım.
dikişlerim çok güzel , uzun bir ameliyat olmasına rağmen ağrı acı çekmedim çok şükür.
ama bu şişlikler ödemmiş gibi gelmiyor bu yüzden de üzgünüm.
bromelain kullanıyorum çokca siyah çay ve yeşil çay içiyorum 4 litre su içiyorum hala mı ödem kalır?
Kollarım karnım sanki hala ameliyat öncesindeki gibi kilomda sadece 1 kg farketti.
kolumdan ve karnımdan toplam 850 gram deri ve lipo ilede 1500 kg yağ alındı bunları net gördüm.
doktorun aldıklarını gözümle görmesem ameliyat olmadım diye düşüneceğim.

ameliyat olanlar lütfen tecrübelerinizi paylaşın. sadece ameliyat olana kadar bilgi alıp gitmeyin..

Merhabalar
bugün ameliyatımın 25.günü ve karın germe-kol germe-sırt karın lipo beraber yaptırdım.
dikişlerim çok güzel , uzun bir ameliyat olmasına rağmen ağrı acı çekmedim çok şükür.
bromelain kullanıyorum çokca siyah çay ve yeşil çay içiyorum 4 litre su içiyorum hala mı ödem kalır?
Kollarım karnım sanki hala ameliyat öncesindeki gibi kilomda sadece 1 kg farketti.
kolumdan ve karnımdan toplam 850 gram deri ve lipo ilede 1500 kg yağ alındı bunları net gördüm.

ameliyat olanlar lütfen tecrübelerinizi paylaşın. sadece ameliyat olana kadar bilgi alıp gitmeyin..
Benimde ameliyat olalı 9 gün oldu bana da bu şişlik ödem gibi gelmiyor çünkü taş gibi sert bi şişlik nasıl ödem olabilir

Benimde 39
Gün oldu hala kasılma ve sertlik var
Kocaman göbeğim var
Derim var gibi
Aynen bende alınanı bilmesem bu ne derim

Ödemi 6 ayda ancak atıyorsunuz vücudunuzdan. Hani bu şişlik/görüntü ödem değildir başka birşey var demeniz için 6 ayın bitmiş olması gerekiyor.

Karın germede 1 hafta, 1 ay, 2 ay, 3 ay arasındaki şişlik/dikiş izi farkı muazzam oluyor. Sonra o fark azalarak bitiyor ve 6.aydan sonra net sonuçları görmeye başlıyorsunuz.

Her şey tamamen oturdu demeniz ise 1 yıl.

Kantaron yağı ile sabah akşam masaj yapın ve mutlaka lenf masajına gidin çok iyi geliyor ikisi de

Ödemi 6 ayda ancak atıyorsunuz vücudunuzdan. Hani bu şişlik/görüntü ödem değildir başka birşey var demeniz için 6 ayın bitmiş olması gerekiyor.

Karın germede 1 hafta, 1 ay, 2 ay, 3 ay arasındaki şişlik/dikiş izi farkı muazzam oluyor. Sonra o fark azalarak bitiyor ve 6.aydan sonra net sonuçları görmeye başlıyorsunuz.

Her şey tamamen oturdu demeniz ise 1 yıl.
umarım öyledir dikişlerim çok güzel ama göbeğim var hala ve 4 kg yağ deri alınmasına rağmen hala girdiğim kilodayım. şu an 7.haftadayım.

Kantaron yağı ile sabah akşam masaj yapın ve mutlaka lenf masajına gidin çok iyi geliyor ikisi de
sizede geçmiş olsun, benim hala kilom aynı.4 kilo yağ ve deri aldılar ameliyata girdğim kilodayım. lenf masajını niye yaptırıyoruz? 7. haftadayım ve ben hala korse takıyorum 3 ay takmahyı düşünüyorum umarım işe yarar.

sizede geçmiş olsun, benim hala kilom aynı.4 kilo yağ ve deri aldılar ameliyata girdğim kilodayım. lenf masajını niye yaptırıyoruz? 7. haftadayım ve ben hala korse takıyorum 3 ay takmahyı düşünüyorum umarım işe yarar.
Siz nerde oldunuz ben beylikdüzünde domtorumdan memnunum sadece süreci merak ediyorum
Kilo anca verince gidecek hala alt göbeğim sert yüksek

ameliyattan çıkınca hemen kilo farkı olmuyor. bunun için bir kaç ay geçmesi gerekiyor. hatta ben ameliyattan çıktığımda eski kilomdan bir kaç kilo daha ağır gelmiştim. sonrasında geçiyor tartıda farkı görüyorsunuz. karın germe sonrası benim karnımda sertlik oluşmuştu. doktor iltihap dedi ve antibiyotik vermişti. sonrasında geçti bir daha da olmadı.

ameliyattan çıkınca hemen kilo farkı olmuyor. bunun için bir kaç ay geçmesi gerekiyor. hatta ben ameliyattan çıktığımda eski kilomdan bir kaç kilo daha ağır gelmiştim. sonrasında geçiyor tartıda farkı görüyorsunuz. karın germe sonrası benim karnımda sertlik oluşmuştu. doktor iltihap dedi ve antibiyotik vermişti. sonrasında geçti bir daha da olmadı.
Benim yaralarım iyileşti ama karnımın içinde su var gibi onu hissediyorum ama henüz tam inmedi 5-6 cm kadar yüksek

Ameliyattan çıktığımda bende 2 kg fazlaydım
74-75 lerde girip 76-77 ile çıktım
Şuan 73 üm

55 gün oldu yani 29 ekimde 2 ay bitmiş olucak

Merhabalar

Bende de aynı bugün tam 1 ay oldu değişiklik yok 😞Dr geçecek diyor

72-73 lerdeydim

Göğüs ödemim geçti normal yumuşaklıkta
Karın ödemimde geçmiş gibi ama hala yükseklik var ilk günler kadar olmasa da var
Haftaya 3.ay bitecek

Merhabalar
Herkese geçmiş olsun.
Benim de 11. günüm.
Karın germe,karın ve bel liposuction yapıldı.Protezsiz meme dikleştirme yapıldı.
Hala dik yürüyemiyorum.
Göbek deliğime batikon fito krem sürüp kapatıyorum.
Dikişlerimin üzerinde bantlar hala duruyor.
Cuma günü kontrolüm var.
Akşamları şişlik oluyor bende de.
Bakalım normale nasıl ve ne zaman döneceğim?

Bende de aynı bugün tam 1 ay oldu değişiklik yok 😞Dr geçecek diyor
Bende operasyon olalı 22 gün oldu ama hala çok ödemim var ve hala dik yürüyemiyorum
Doktor odemler için 6ay beklemem gerektiğini soyledi.Su an görünüşüm oldukça kötü.Pantolon falan giyemiyorum mesela hemen lastik izi oluyor karnım.Agrilarim ilk zaman ki değil elbet ama hala var

Kizlar bende karin germe lipo kas dikimi oldum 2. Bir korse aldiniz mi alti ustu korse 2000₺ diyorlar

X