Kaynanamı nasıl severim?

Öff gereksizler gereksizi muhabbetler, ben de ısınamazdım haklısınız. Sevmenize de gerek yok, hem kimseyi sevmek zorunda değiliz. Büyüğünüz ve eşinizin annesi olarak görmesi gereken saygıyı gösterin, mesafenizi ayarlayın.

Kayınvalideni sıradan bir insan gibi düşün ve sevgini ona gore ayarla. Ne kocamın annesi diye kendini onu sevmeye zorla ne de sırf kaynana diye önyargılı davran.

İs yerindeki huysuz kadın kayınvaliden olsa sever misin? Üst kat komşun dedikoducu teyze kayınvaliden olsa patavatsızlıklarını görmezden gelebilir misin? Sırf kocanı doğurdu diye bir insanın kişiliğindeki noksanları tolere edemezsin. Sırf kocanın annesi diye ona karşı içinden pembe kalpler çıkmaz.

Öz anneyle mukayese edilmesi de çok saçma. Cefayı annen cekti Sefa'yı o mu sürecek? Diğer gelini hakkındaki yorumları da henüz sana açıkça söyleyemediği talepleri. alt metninde eger bunları yaparsan seni severim var:) aksi halde senin de dedikodunu yapmakta bi sakınca görmem.

Kayınvalideni çok kötü buldum. O kaç yıllık gelininin ailesine katılmak üzere olan birine dedikodusunu yapacak kadar kötü biri. Gelininden hizmet bekleyen bir kadın. Kusur örtme yeteneği yok. İyi geçinin gibi öğütler vermek, aranızda güzel baglar oluşturmak yerine kin kusup şimdiden diğer kadın hakkında kötü bir izlenim yaratmak istiyor. Annenle şimdiden yarışa girmiş hadsizce.

Bu kadını sevmezsen de hakkın. Sırf kayınvalide olduğu icin değil ama. İyi bir insan olmadığı icin.

İsteklerini belirtiyor işte. Halı yıkamak yardımcı olmak vs.
O gelin yapmamış senden beklicek aynı şeyleri yapmazsan sende kötü olacaksın. Yerinde olsam o gelini kötülediği zaman onunda işleri vardır evi çekip çevirmek kolay değil falan deyip geçiştirirdim. Bayramda seyranda kandilde falan arardım sadece. O da kötü olmamak için.
Öz anneyle mukayese ettiğinde de e tabi herkesin annesi vazgeçilmezdir der kapatırım. Çok değişik bi karakter bende sevemezsin

Okurken benkm kv canlandi gozumde ama malesef benimki bunu da sulu goturur susuz getirir:işsiz:
Yalniz kalmamaya calis yalnizken laf sokarlar azarlarlar sonra ben oyle bisey demedim derler, annenle telefonda konusursun tv nin sesini kisar seni dinler soylediginde dinlicem tabi ne konustgnuzu der.. bu boyle uzar gider.
Onemli olan nisanlinin tavri bu noktada ezdirmezse sıkntı yok ama taviz veriyosa ona hak veriyosa yol yakinken kac kurtul :KK66:

Ne kaynanası anne o anne, can o can ,eşinin annesi tabiki saygı gösterip seveceksin ,eşim benim annem için böyle düşünse çok üzülürdüm..:stop:
Ama ben anneme nasıl davranıyorsam ona da öyle davranıyorum kırmamak için belli bir çabam yok.
Arıyor beni diyor niye aramıyorsun ? Sizin gibi evde devirip yatmıyorum diyorum yada içimden gelmedi annemi bile aramıyorum diyorum..
:21:
Bizde kalın yatın gitmeyin derdi önceden hep,,, baktım olacak gibi değil,dedim hem torun istersin hem yalnız bırakmazsınız bi huzur verin :KK70:
Kızdığım zamanda direk belli ediyorum ,,aO ki öz annem gibi olmak istiyor sonuçlarına katlanacak. Zaten beni kızdırmaya çekinir damarım fenadır. :KK3:
Hatta bazen arayıp çok konuştuğu zaman diyorum, anne başladın yine hadi hadi işim var selam söyle herkese :p
Doğal ol kasma kendini duygularını anında ifade et,iki gün doğal olsan zaten aramaz seni şuan işine gelmez :KK62:
Ayrıca yerinde olsam sorardım nişanlına farklı anlattığı konuyu ve derdim hayırdır sana diye?
Ama evlenene kadar çekeceksin tatlım aman ağzınızın tadı bozulmasın diye :KK30:Herkes öyle yaptı..

Uzak durulmasi gereken biri gibi duruyor. Okudukca hayretler icinde kaldim. Ilerde sizide kotuler bu kadin. Tek tavsiyem var uzak durun!

Uzakta oturdugunuz için şanslısınız.Eltiniz hakkında yapılan çekiştirmelere müsade etmeyin. Anne lütfen bana bu meselelerden bahsetmeyin deyip geçin.. Ayrıca çocukları ile olan iletişimde annen bunları söyledi haberın olsun deyip sonra da unutup gidin.Haa hiç yapamam ben bu kayınvalide ile dersenizde asla evlenmeyin.Evliliğe illaki yansıyor yani..

Sevmenize gerek yok saygı duyun yeter. Sevilecek birisi gibi de değil zaten. Daha nişanlı gelinine evli, çocuklu, hamile gelinini kötülüyosa yarın siz evlendiginizde de aynısını size yapacak demektir.

Kötülemesinin sebebi de onun üzerinden size mesaj vermek istemesi. Ki demiş zaten halılarımı yıkar mısın diye. Size ne yani onun halısından ne kadar ayıp ver halı yıkamacıya yıkasın. Sinir oluyorum şu kayınvalidelerin gelinlerine iş yaptırma merakına. Sanki siz yıllarca bi evlensem de kayınvalidecigimi rahat ettirsem diye beklemissiniz gibi davranıyolar. Mesafeli olun. Diğer gelini kötülemesine izin vermeyin ki bidaha yapamasın çekinsin. Ayrıca ne demek annenizle kendini kıyaslamak çok düşük bi davranış. Dikkatli olun tehlikeli birisine benziyor.

beş aylık nişanlıyım. nişanlım ve ben ikimizin de memleketinden farklı bir şehirde yaşıyoruz. nişandan önce nişanlımın ailesini sadece bir kez gördüm tanışmak için evlerine gitmiştim. bir de nişanda gördüm o kadar.

kaynanacım beni biraz soğuk buldu ama sevdi sanırım. yakın olmak istiyor hatta annemden bile yakın olmak istiyor. iki oğlu var, oğulları biraz soğuk tipler doğrusu yani öyle gidip annem bitanem diye bir kere bile sarılıp öpmemişlerdir. kaynanamın da hep kız çocuklarında aklı kalmış, çok seviniyor iki oğlum vardı iki de kızım oldu çok şükür falan...

ortalama olarak haftada bir kez falan arıyor ama arayınca kapatmak bilmiyor telefonu. 1 saat falan aralıksız konuşuyor. nişandan sonraki ilk konuşmamızda bana diğer gelinini çekiştirmeye başladı. onlar aynı şehirdeler, kızın çocuğu var şimdi de hamile vay efendim gelmiyor gitmiyor, hiçbir işime yardımcı olmuyor, halılarımı yıkamıyor vs vs... konuşmalarımızın yüzde sekseni diğer gelin. geri kalanı da yine evdeki diğer günlük işleri, günlük sıkıntıları. ben gelinini de iki kez gördüm ve hiç yorum yapmamaya çalışıyorum ama ben öyle yaptıkça kızı sürekli kötülüyor. tanımıyorum yorum yapamam diyorum, işte o çok değişti, o çok sinsi. sana belli etmiyor gerçek yüzünü çok oyuncu falan... kızla da hiç muhabbetim yok zaten hamile olduğunu öğrenince bi kere konuştuk o kadar. acaba ben kızdan soğuyayım sevmeyim görüşmeyelim mi istiyor anlamadım.

benim kendi annem beni aramaya çekinir, ben ararım haftada bir iki kez aklıma gelirse. asla da önemli bir şey olmadıkça evdeki günlük sorunlardan tartışmalardan bana bahsetmez. bunları dinleyecek kafam da sabrım da olmadığını biliyor. kaynanam her aradığında hiç aramıyosun, sen ara diye bekledim yine ben aradım, hiç mi bizi özlemiyorsun diyor... tabi içimden geçtiği gibi ne özlüycem sizi tanımıyorum bile daha diyemiyorum.

sonra geçenlerde bana kendi annenle de mi hiç konuşmuyorsun aramıyorsun dedi yine. ben de annem ararsa konuşuyoruz dedim. ama kendi annen daha çok aklına düşüyor değil mi, seni ben kendi sütümle büyütemedim, geceleri sen hastayken başında bekleyemedim ya tabi kendi anneni daha çok seversin dedi. şok oldum cevap veremedim. ayrıca da böyle süt falan konuşunca midem bulandı ya. ne münasebet bu nasıl bir ilgi nasıl sevgi anlamlandıramıyorum. daha doğrusu yapmacık geliyor bu muhabbetler bana, tabi ki kendi annemi daha çok seviyorum kim anneyle kıyaslanabilir ki... böyle konuşunca da her aradığında açmıyorum telefonunu, sinirim kalkıyor aradığını görünce. iki üç kez aradıktan sonra ancak kendimi toparlayıp akşam veya ertesi gün falan geri arıyorum ancak.

nişanlımı gerçekten çok seviyorum, annesiyle tanışmadan önce de gerçekten sırf sevdiğimin annesi diye içimde ona karşı sevgi vardı ama gitti bitti... aramadığımı, aradığında da açmadığımı nişanlım da biliyor bir şey demiyor bana, farkında durumun ama onu kırmak üzmek istemiyorum. ben aslında her şeye tepki olarak doğmuş gibiyim, çabuk sinirlenir, sert tepki verir, sinirlenince kalp kırmak falan dinlemem ağzıma geleni de söylerim. ama annesine karşı çok sabırlıyım o da oğlunu sevdiğimden heralde. ama bir gün patlayacağım çok kalbini kıracağım diye korkuyorum.

zaten ayrı şehirlerdeyiz, hiç de bir araya gelmeyeceğiz ama telefonla da olsa yetiyor bana. ayrıca önceden kötü niyetli değil sadece çok konuşuyor diyordum ama yaptığı bir şey beni çok soğuttu. benim gayet şakasına öylesine söylediğim ve asla ciddi olmadığım bir sözü alıp, başından sonundan kırpıp, kendi uydurduğu şeyleri ekleyip herkese ciddi niyetimmiş gibi anlatmış. nişanlıma da anlatmış ve o da inanmış gerçekten öyle düşündüğüme. söylediğinde sinirlendim, annesi hakkında düşündüklerimi söyledim ve beni üç yıldır tanımamışsan annenin bu lafına inanmışsan sana ne desem az, bir daha annenin boş sözleriyle sakın gelme karşıma dedim. kadına da hiç açmadım bu meseleyi ama buzzz gibi soğudum, geçeceğini de sanmıyorum.

telefonda anne bile demiyorum artık, eskiden bi kere olsun açınca telefonu napıyosun anne derdim. o da çok takık buna... oğlu da anneme babama arayıp annecim babacım bir şey demiyor... ben kendisine soğuk davranınca dedi ki, oğluma söyle anneni babanı sık sık arasın, annecim desin babacım desin, halini hatrını sorsun yoksa ona hakkımı helal etmem... bu kadar da abartıyor yani ben delirdim böyle deyince.

ben bu kadına nasıl ısınabilirim kızlar...
Bu gelin kaynana muhabbetleri beni cok üzüyor.Lutfen soyle düşün o kadin senin hayat eşini dogurup büyüten yetistiren kadın.Birgun sen de anne olacaksın.Benim oglum sabah aksam beni oper koklar sen benim prensesimsin der.Birgun bir kadina aşık olacak ve evlenip yuva kuracak.Belki birkac gunde bir arayacak beni belki ayda bir.Bu şimdiden yüreğimi burkuyor ama tek umudum iyi kalpli bir gelinim olması.Çünkü gelin oglumla aramdaki köprü olacak.Ben kayunvalidemi cok seviyorum.Bugune kadar bana maddi manevi tek bir faydası olmadi inan.Onu seviyorum çünkü bana kocamı verdi.En kiymetlisini bana verdi.Ömrüm boyunca başımın ustunde yeri var.Umarim daha ılımlı bir bakış açısı kazanırsın inan bana bu sekilde sen de daha mutlu olacaksın.Sevgiler

Bu arada tabi dediğim gibi benim kayinvalidem iyi yürekli bir insan belki de bu yuzden bana konusmak kolay geliyor.Karşındaki kayinvalide kotu yurekli ise ancak sabir dileyebilirim

kaynanalar sevilecek şeyler değildir, mesafe candır.
bu arada şimdiden sana gelinin dedikodusunu yaparak, ilerde senin dedikodunu da böyle yapacağının sinyalini vermiş. yani halılarımı yıkamıyor gelin diye ardından bas bas bağıracak hazır ol. diğer gelinde arayıp sormuyorsa kimbilir neler yaptı o zavallı geline :KK43:

Isinma isinmak zorunda degilsin. Bak sen hic kendinden odun verme seni degistirmeye kalkmasin senden korksun ki aranozi bozmak icin oyle lafi evirip cevirip tasimasin

benim annemden iyi olursun kesin, nefret ediyorum ondan... tiksiniyorumm detaya giremem ifşa olmak istemem sonuçta ama çok nankör rezil biri..

Bu mizaçta biri sevilmez kendinizi bunun için zorlamayın...
Kişi kendini sevdirir ...
Saygınızı bozmadan mesafeli duruşunuzla kıyıdan kıyıdan gitmelisiniz.

Bu gelin kaynana muhabbetleri beni cok üzüyor.Lutfen soyle düşün o kadin senin hayat eşini dogurup büyüten yetistiren kadın.Birgun sen de anne olacaksın.Benim oglum sabah aksam beni oper koklar sen benim prensesimsin der.Birgun bir kadina aşık olacak ve evlenip yuva kuracak.Belki birkac gunde bir arayacak beni belki ayda bir.Bu şimdiden yüreğimi burkuyor ama tek umudum iyi kalpli bir gelinim olması.Çünkü gelin oglumla aramdaki köprü olacak.Ben kayunvalidemi cok seviyorum.Bugune kadar bana maddi manevi tek bir faydası olmadi inan.Onu seviyorum çünkü bana kocamı verdi.En kiymetlisini bana verdi.Ömrüm boyunca başımın ustunde yeri var.Umarim daha ılımlı bir bakış açısı kazanırsın inan bana bu sekilde sen de daha mutlu olacaksın.Sevgiler

Konuyu yanlış mı anladiniz acaba, ben kadina karşı kötü niyetli miyim, sabirsiz, terbiyesiz miyim... Bence degilim, kaç defa da belirttim nisanlimin annesi olduğu için tanımadan bile severdim diye... Ve konuyu açma sebebim de bu. Kırmak istemiyorum, soğuttu beni kendisinden sinirimi törpülemek istiyorum ona karşı ani bir çıkış yapmaktan korkuyorum. Bu da evlenene kadar sabretmek icin falan değil, evlendikten sonra da böyle olacak çünkü onu kirsam nisanlimi da kırmış olurum onun üzülmesini ise hiç istemiyorum

X