Kendi anneniz , size karşı kv gibi davransa??

rahatsız olduğunuz durumları paylAşın , düzelmedi mi araya koskocaman bir sınır çizin orayı da geçirtmeyin.
O sınırı çiziyorum aslında aramıyorum falan ama bu sefer de pat diye çıkıp geliyor , sanki hiçbiryer olmamış gibi davranıyor bir tuhaf ya . Anneyle kız arasında olur öyle şeyler deyip beni hiçbişey yapmamış gibi davranmaya zorluyor , yani artk gerçekten ne yapacağımı şaşırdım senin küsmeni kırılmanı kadın ciddiye bile almıyor sadece kendı kafasındaki şeylerle yaşıyor o ne istiyorsa o sekılde olacakmış gibi. , sen onun hayatında etken değilsin bilmem anlatabiliyor muyum . Hani kırdım dikkat edeyim falan yok iki gün sonra yine aynı sekılde davranıyor yine en ufak şeyde küçücük çocuğun önünde bağrış çağrış , anne yapma deyince valizine asılıp gidiyorum ben bir daha adım atmam Allah belanı versin diye bağırıyor ama değişen hiçbir şey olmuyor yine aynı , ben artk çok yoruldum

insan evladina “allah belani versin” der mi ya? 🤦🏻‍♀️ cok uzuldum sizin adiniza. gercekten cok zor boyle yasamak.

ben hayatimi direkt olarak bana iyi gelmeyen ne varsa kesip atarak yasiyorum.
bana bu sekilde davranan birini kim olursa olsun yuk diye sirtimda tasimazdim, keser atardim. anam da olsa babam da olsa, icim de acisa gorusmezdim.
cunku bir kere yasayacagim bir hayatim var, onu da mutsuzluk, stres, uzuntu kanseriyle yok edemem.
O sınırı çiziyorum aslında aramıyorum falan ama bu sefer de pat diye çıkıp geliyor , sanki hiçbiryer olmamış gibi davranıyor bir tuhaf ya . Anneyle kız arasında olur öyle şeyler deyip beni hiçbişey yapmamış gibi davranmaya zorluyor , yani artk gerçekten ne yapacağımı şaşırdım senin küsmeni kırılmanı kadın ciddiye bile almıyor sadece kendı kafasındaki şeylerle yaşıyor o ne istiyorsa o sekılde olacakmış gibi. , sen onun hayatında etken değilsin bilmem anlatabiliyor muyum . Hani kırdım dikkat edeyim falan yok iki gün sonra yine aynı sekılde davranıyor yine en ufak şeyde küçücük çocuğun önünde bağrış çağrış , anne yapma deyince valizine asılıp gidiyorum ben bir daha adım atmam Allah belanı versin diye bağırıyor ama değişen hiçbir şey olmuyor yine aynı , ben artk çok yoruldum
Alsın gitsin gelmesin

Valla insanlardan beklentim yoktur genel olarak ama kimse kusura bakmasın, annemden, kardeşlerimden evime geldilermi çocuğuma bir çorba yapmalarını beklerim. Kayınvalidem davet etmediğim halde gelip kaldığında, dışarıda işim vardı tüm gün, çocuğa bir çorba yapmamış. Yıllar boyunca eşimin başının etini bundan yedim. Hadi bana gıcıksın, insan düşmanı olsa küçücük çocuğu düşünmez mi diye.

Annemle benim anlaşamadığımız konular, zamanlar elbette oldu, ama evime gelip çocuğumun önünde bana beddua etse sokmam bir daha kapımdan. Hatasını anlar, özür diler, bana karşı davranışlarını değiştirir anca öyle. Annem bana sinirinden içi içini yese çocuğuma yansıtmamak için susar. Küçükken çok sevgisini gösteremezdi bize, yaşadığı onca zorlukta buna vakit ayıramamış. Bunun eksikliğini yaşadık yalan yok, ama kızım olduğunda ne kadar ponçik bi kadın olduğunu keşfettik annemin. Hadi size gücü yetiyor, torununa nasıl kıyıyor anneniz, orasını anlamadım.
İşim, gücüm planlarım oluyor, haber vermeden gelme deyin açık açık. Sizin canınız sıkılacağına onunki sıkılsın, boşverin. Ben size gelmesinide elalem ne der, bak kızıyla bile anlaşamıyor demesinler diye olduğuna inandım yazdıklarınızdan dolayı.

Merhaba, annemle aram hiç bir zaman çok iyi olmadı hep bir iletişim kopukluğu oldu. Ama erkek kardeşim evlendikten sonraki dönemde , annem bana karşı çok değişti, en son evime geldiğinde hastaydım gece antibiyotik vs aldığım için uyanamamışım , annem “şu saate kadar yatılır mı kalk horantanın kahvaltısını hazırla “ diye tepemde bağırıyordu . Neyse dedim kalktım hazırladım , tansiyonum düştü deyip , ekmek arası peynir yedi benim hazırladığıma dokunmadı. Normalde ayrı şehirde yaşıyoruz ben hem ile gidip hem kızımla ilgileniyorum ve annem ben işten gelene kadar beklıyor , bir çorba dahi yapmıyor, rica ettim şurayı beş karış oldu. ben yemekleri de işten gelip yapmaya çalışıyorum . Kızıma hasret kaldım resmen annemi mutlu etmeye çalışırken , daha önce de bebeğim iki aylık iken , anne sütü arttırıyormuş, bi yarım saat uyuyayım diye vermiştim. beni dürterek zorla uyandırıp “şu kadar çocuğu olan kadın uyur muymuş kalk kalk “ deyip kaldırmıştı zaten bi o hareket çok ağır gelmişti birde hasta iken zorla kaldırıp kalk kahvaltı hazırla diye bağırması. Her neyse bu arada gelinine asla bu şekilde konuşamaz davranamaz , tabiri caizse ağzını dahi açamıyor , hatta gelinimiz onu sürekli eleştiriyor. Ona bişey demesini istemem konu bu değil , konu şu: bana gelince ağzına geleni sayabilmesi ve gelinine gelince sürekli bir yalakalık peşinde olması. Artk görüşmüyorum, zaten senede üç kere falan geliyor onda da ben en azından kızımla oynamasını , veya bir çorba yapmasını , en azından beni sürekli eleştirmeyip bana destek olmasını bekliyordum , o ise sürekli adeta kötü kayınvalide pozlarında, her yaptığımı eleştiriyor , çocuğa eve işe her yere yetiş ve dört dörtlük olsun , her seyı çayını kahvesini ayağına getireyım istiyor, Siz olsaydınız ne yapardınız .yani resmen gelinine sanki kızı , kızına geliniymiş gibi davranıyor
Min seviyede görüş

Gelini yapsın işlerini

Valla insanlardan beklentim yoktur genel olarak ama kimse kusura bakmasın, annemden, kardeşlerimden evime geldilermi çocuğuma bir çorba yapmalarını beklerim. Kayınvalidem davet etmediğim halde gelip kaldığında, dışarıda işim vardı tüm gün, çocuğa bir çorba yapmamış. Yıllar boyunca eşimin başının etini bundan yedim. Hadi bana gıcıksın, insan düşmanı olsa küçücük çocuğu düşünmez mi diye.

Annemle benim anlaşamadığımız konular, zamanlar elbette oldu, ama evime gelip çocuğumun önünde bana beddua etse sokmam bir daha kapımdan. Hatasını anlar, özür diler, bana karşı davranışlarını değiştirir anca öyle. Annem bana sinirinden içi içini yese çocuğuma yansıtmamak için susar. Küçükken çok sevgisini gösteremezdi bize, yaşadığı onca zorlukta buna vakit ayıramamış. Bunun eksikliğini yaşadık yalan yok, ama kızım olduğunda ne kadar ponçik bi kadın olduğunu keşfettik annemin. Hadi size gücü yetiyor, torununa nasıl kıyıyor anneniz, orasını anlamadım.
İşim, gücüm planlarım oluyor, haber vermeden gelme deyin açık açık. Sizin canınız sıkılacağına onunki sıkılsın, boşverin. Ben size gelmesinide elalem ne der, bak kızıyla bile anlaşamıyor demesinler diye olduğuna inandım yazdıklarınızdan dolayı.
o kadar duygularima tercuman ki yorumunuz. 👏🏻

benim annem yillardir cektigi zorluklardan dolayi sinir hastasi. evet cocuk bakamaz surekli ama, birkac saatligine ya da bir gunlugune bakar ve benden iyi bakar. yedirir icirir yoksa bulur bulusturur borc alir yine doyurur.

biz kaynanamla altli ustlu oturdugumuz donemde, lohusaligimda bile bir corba yapmis insan degil. bizi gectim, kendi evladi hastaliktan surunurken bile gezmeye gidecek kadar sorumsuz.

ama annem? misafirlige bile gelse duramaz yerinde utum varsa utu yapar, yarina yemek yapar, camasirimi yikar vs vs. bundan da asla gocunmaz. kurban olurum anneme ya bak simdi burnum sizladi.

bana degil bir tek, gelinimize bile. kosar, yapar, yedirir icirir. varsa sikayeti bir bana soyler. kizin yuzune asla kotu birsey demisligi yoktur. kendi kendini yer, gerekirse beni yer ama asla gulden agri laf etmez. kardesime bile onu korur yeri gelir.

annelik boyle birseydir, ben de ondan ogrendigimi uygularim evlatlarima.

hic mi yok yanlisi? elbette var. bir kere agzi cok kufurludur. en ufak birseye parlar, alinir, kuser, aglar ama hatali oldugunu anladiginda sirnasir. ozur dilemez belki ama cilve yapar ne bileyim arar satasir filan.

ah canim annem, cok ozledim bir arayayim bari. 😌

Ohoo arttırıyorum hem annem hem de kocam kayınvalide gibi davranıyor. Ömrümü senelerdir çatır çatır yediler. Daha da arttırıyorum ikisi de ikizler burcu düşünün yani çilemi. Sürekli bir dırdır😩😄

Neyseki kayınvalidem, kayınvalide gibi davranmıyor. Mesafesini soğukluğunu sevdiğimin kadını, ideal kv😜

Çok doğru anlamışsınız zaten geliyor pat diye , geldiğinde ilk işi kızımla falan foto cekılıp sosyal medyaya atmak iyi anneanne pozu kesmek . Fotoyu çektikten sonra çocukla işi bitiyor yani buraya gelme amacı duruma sosyal medyaya foto atıp ben iyiyim mesajı vermek

Çok doğru anlamışsınız zaten geliyor pat diye , geldiğinde ilk işi kızımla falan foto cekılıp sosyal medyaya atmak iyi anneanne pozu kesmek . Fotoyu çektikten sonra çocukla işi bitiyor yani buraya gelme amacı duruma sosyal medyaya foto atıp ben iyiyim mesajı vermek

çocuğunuzun resmini kullanmasına izin vermeyin. Madem kv olmak istiyor, gelinliğin hakkını verin siz de :) Ne yazık ki bazıları alıştığı kötü muameleyi seviyor. Ona iyi davranmanız ona iyi gelmiyordur eminim ki. O yüzden geline susuyor, gelin ona alışık olduğu tavrı sunuyor. Acı ama uzak durun demekten başka tavsiyem yok

Çok zor ama en iyisi kabul etmek. Geldiğinde bir süre yaptıklarını görmezden gelip gittiğinde de unutmak.

X