Kepçe kulak ameliyatı doktor tavsiyesi yardım ve tecrübeleriniz

Whale

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2015
2
0
33
Merhaba,

Öncelikle ben erkeğim, çok uzun zamandır istiyorum bu operasyonu olmayı çünkü kulaklarımdan memnun değilim ve beni gerçekten çok rahatsız ediyor.

Birkaç sene öncesinde Earfold diye bir şey vardı ama Türkiyede yoktu, şimdi ben avrupada yaşıyorum fakat Earfold artık üretilmiyor. Ben de araştırdım ve önümde iki seçenek var görünüyor; iple kepçe kulan ameliyatı veya normal otoplasti.

Araştırırken iple kepçe kulak ameliyatı olup da memnun olmayan, normal ameliyat yöntemini tavsiye eden yeterince kişi gördüm. Bu konuda tecrübeli olanlarınız varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.

İple olan operasyon aslında benim öncelikli tercihim(di) çünkü uzun süreli bandaj takmak istemiyorum ve bir an önce iyileşip normal hayatımna dönmek istiyorum. Ama kötü deneyimleri okudukça açıkçası bu yöntemden biraz soğudum.

Ve birkaç tane daha önce kepçe kulak ameliyatı olmuş olanlara sorularım var,
1. Hangi yöntemi ve hangi doktorları önerirsiniz, kesinlikle uzak dur dediğiniz doktorlar kimler?
2. Ameliyat olduktan sonra ortalama ne kadar süre boyunca doktora görünmemiz gerekiypr, ipi aldırmak için vs. geri gelmek gerekiyor mu? Çünkü ben şu anda avrupada yaşıyorum ve bu operasyon için Türkiye'ye geleceğim
3. Ameliyat olduktan sonra sanki böyle hep kulağımda bir zayıflık olacak, darbe alırsa eğer her an yırtılabilir/eski haline dönebilir gibi bir his var içinde sanki hep böyle yaşayacakmışım gibi bir his var. Böyle bir şey mümkün mü, kulaklar ne kadar süre sonra sanki eskisi gibi doğal kulaklarımız gibi hissetmeye başlıyoruz?

Bu operasyon için aylarca randevu beklemek istemiyorum, mümkünse kısa sürede her işlemi halledip bir an önce bu işten kurtulmak istiyorum, fiyat çok önemli değil (aşırı uçuk bir fiyat olmadıkça, bkz . dr. cih..dide). Şehir de benim için çok önemli değil, herhangi bir şehire gidip orada oeprasyon süresinde 1 hafta kalabilirim, ama git gel durumu gerekiyorsa bu beni biraz zorlar. Sadece gerçekten yetenekli işini düzgün yapan bir doktor arıyorum, bazen internette çok güzel yorumlarını okuduğum doktorlar oluyor fakat öncesi/sonrası fotoğraflarına baktığım zaman hiç beğenmiyorum hiç doğal görünmüyorlar veya simetrik değiller.

Bu konuda her türlü yorum/öneri/tavsiyeye açığım. Zaman ayırıp yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Edit: Ankara’dan Dr V. Tayfun Bey içime sindi ama internette hakkında pek yorum bulamadım kendisi hakkında bilgili olan var mı, açıkçası şimdiye kadar gördüğüm resimlerde de en doğal olan kendisininki

Son düzenleme:
Merhaba,

Öncelikle ben erkeğim, çok uzun zamandır istiyorum bu operasyonu olmayı çünkü kulaklarımdan memnun değilim ve beni gerçekten çok rahatsız ediyor.

Birkaç sene öncesinde Earfold diye bir şey vardı ama Türkiyede yoktu, şimdi ben avrupada yaşıyorum fakat Earfold artık üretilmiyor. Ben de araştırdım ve önümde iki seçenek var görünüyor; iple kepçe kulan ameliyatı veya normal otoplasti.

Araştırırken iple kepçe kulak ameliyatı olup da memnun olmayan, normal ameliyat yöntemini tavsiye eden yeterince kişi gördüm. Bu konuda tecrübeli olanlarınız varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.

İple olan operasyon aslında benim öncelikli tercihim(di) çünkü uzun süreli bandaj takmak istemiyorum ve bir an önce iyileşip normal hayatımna dönmek istiyorum. Ama kötü deneyimleri okudukça açıkçası bu yöntemden biraz soğudum.

Ve birkaç tane daha önce kepçe kulak ameliyatı olmuş olanlara sorularım var,
1. Hangi yöntemi ve hangi doktorları önerirsiniz, kesinlikle uzak dur dediğiniz doktorlar kimler?
2. Ameliyat olduktan sonra ortalama ne kadar süre boyunca doktora görünmemiz gerekiypr, ipi aldırmak için vs. geri gelmek gerekiyor mu? Çünkü ben şu anda avrupada yaşıyorum ve bu operasyon için Türkiye'ye geleceğim
3. Ameliyat olduktan sonra sanki böyle hep kulağımda bir zayıflık olacak, darbe alırsa eğer her an yırtılabilir/eski haline dönebilir gibi bir his var içinde sanki hep böyle yaşayacakmışım gibi bir his var. Böyle bir şey mümkün mü, kulaklar ne kadar süre sonra sanki eskisi gibi doğal kulaklarımız gibi hissetmeye başlıyoruz?

Bu operasyon için aylarca randevu beklemek istemiyorum, mümkünse kısa sürede her işlemi halledip bir an önce bu işten kurtulmak istiyorum, fiyat çok önemli değil (aşırı uçuk bir fiyat olmadıkça, bkz . dr. cih..dide). Şehir de benim için çok önemli değil, herhangi bir şehire gidip orada oeprasyon süresinde 1 hafta kalabilirim, ama git gel durumu gerekiyorsa bu beni biraz zorlar. Sadece gerçekten yetenekli işini düzgün yapan bir doktor arıyorum, bazen internette çok güzel yorumlarını okuduğum doktorlar oluyor fakat öncesi/sonrası fotoğraflarına baktığım zaman hiç beğenmiyorum hiç doğal görünmüyorlar veya simetrik değiller.

Bu konuda her türlü yorum/öneri/tavsiyeye açığım. Zaman ayırıp yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Edit: Ankara’dan Dr V. Tayfun Bey içime sindi ama internette hakkında pek yorum bulamadım kendisi hakkında bilgili olan var mı, açıkçası şimdiye kadar gördüğüm resimlerde de en doğal olan kendisininki
ipli yöntem herkese uygun bir yöntem değil eğer iyi deneyimli paragöz olmayan bir doktor sana uygun bu yöntem diyorsa ol bence aşırı konforlu bildiğim kadarıyla ama darbe sonucu açılma riski var diye biliyorumben normal oldum kalıcı bir yöntem ama bu amelşyat çocukken olmanız gereken bir ameliyattı yani ben bile 18 yaşımda oldum diye açılabilir kesin sonuç vermiyoruz dediler -ki dedikleri gibi oldu biraz açılma oldu ama asla kepçe değil hatta doğal olmayan yapışık görüntüyü sıradan hale gtirdi- ve yaşınız 33 o yğzden iyi bir doktora danışın bence acı konusunda açık konuşayım iyileşme süreci zor ve diğer estetik ameliyatlara nazaran ameliyat sonrası yapı değişebiliyor yani kulak açılabiliyor. doktor önerisinde bulunamam çünkü devlette oldum. ameliyattan sonra min 2 ay hassas olacak kulakların ve tekrar söylüyorum aşırı ağrılı bir süreç en azından benimki öyleydi ve bana anlatılan deneyimlerde öyleydi ancak sonucuna değiyor 3 ay önce oldum ameliyatı. ilk haftasında ağlamaktan gözlerim şişti , yatış pozisyonum bile değişti resmen oturarak uyuyordum.1,5hafta sonra bandaj alındı bandanaya geçildi 1 ay bandana taktırdı bana doktor ama doktordan doktora değişiyor bu süre .felaket agrılı bu süreç çünkü bandana kulaklar açılma yapmasın diye sıkıyor kafayı.(bende ayrıca bandananın değdiği yerlerdeki saçlarım döküldü egzamamdan ötürü çünkü havasız kaldı o kısım ve şuan onu toparlamaya çalışıyorum, tek sıkıntı bu oldu benim için yaptığım masrafa çektiğim acıya değdi sadece öndeki saçlarım seyreldi ona üzüldüm bu arada bu durum bana özel ben hiçbir yerde okumadım saç dökülmesi olayını korkma sakın, benim saçımın problemi o sende olcak diye bişey yok) bandanaya geçtik bandajdan sonra. 1.ay sürekli bandana taktım . 2. ay sadece gecelrri taktım ama aşırı hassasiyet vardı(mesela biriyle sarılırken korkuyorsun falan ama bu zaten normal bir süreç bence aşırı rhatsızlık vermiyor) ve 1 ay full takmama ragmen bu süreçte açılma oldu buna rağmen hala kepçe değilim doktor bilerek aşırı yapışık yaptı açılma ihitmalinden ötürü .şuan hala hassasiyet var ama bu asla abartacak düzeyde değil en güzeli saçımı toplayabiliyorum utanmıyorum çok rahatladım asla çekinmiyorum.

doktor ararken before after fotolarında süreye dikkat et yani ameliyattan kısa süre sonra konulan fotoğraftaki kulaklar öyle kalmıyor asla bir miktar açılma oluyor çünkü kıkırdak yumuşak bir yapı.umarım yardımcı olmuşumdur <3

X