Kimyon çayını ne kadar veriyorsunuz

BeyHas

Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2023
31
4
24
İyi günler arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar…
Birşey danısmak istiyorum size brnim bebeğim 2.5aylık kolık bir bebekti tavsiye üzeri kimyon cayi demedim 1tatlı kasıgı tane kimyon 1bardak kaynamıs suya ekledık 2hışım kaynayınca kapatınca süzüp 2cay kasıgı verıyordum ilk etapta sonra tam gecmeyince 4 cay kasıgı vermeye basladım demlenmiş caydan bir mahsuru olur mu sizce dah önce aranızda veren oldu mu

Kuzum böyle şeylerin önerisi pek olmaz. Ben sana yap diyemem ama kendi yaptığımı söyleyebilirim. Ben de yarım kahve fincanı sıcak suya 1 tatlı kaşığı rezene katıp süzdürmeden bırakıyorum. Yuvarlak, kapaklı gibi çay süzgeçleri varya onunla içinde bırakıyorum suyun. 3-4 çay kaşığı sabah, 3-4 çay kaşığı aksam veriyorum. Daha doğrusu veriyordum. 3 aylık şimdi bin maşallah genellikle sancılanmıyor. Şimdi sancısına göre veriyorum. İlk 2 ay her gün verdim diyebilirim bu şekilde. Doktorlar açıkçası pek önermiyor. Bilgin olsun. Mümkünse biogai al. Onun da çok faydası oluyor. Biz ona geçince baya bir rahatladık

Kuzum böyle şeylerin önerisi pek olmaz. Ben sana yap diyemem ama kendi yaptığımı söyleyebilirim. Ben de yarım kahve fincanı sıcak suya 1 tatlı kaşığı rezene katıp süzdürmeden bırakıyorum. Yuvarlak, kapaklı gibi çay süzgeçleri varya onunla içinde bırakıyorum suyun. 3-4 çay kaşığı sabah, 3-4 çay kaşığı aksam veriyorum. Daha doğrusu veriyordum. 3 aylık şimdi bin maşallah genellikle sancılanmıyor. Şimdi sancısına göre veriyorum. İlk 2 ay her gün verdim diyebilirim bu şekilde. Doktorlar açıkçası pek önermiyor. Bilgin olsun. Mümkünse biogai al. Onun da çok faydası oluyor. Biz ona geçince baya bir rahatladık
Canım teşekkür ederim yorumun icin Allah razı olsum biogiayi kullandım ama bize yaramadı artık cok caresiz kalmıstım kimyon cayı cok iyi geldi diyebilirim ,3aya az kaldı insallah bizmde som bulur kımyonu verdigim gun rahat vermedigim gun yine kıvranıyor benımde içim hic rahat etmıyor iki turlusunedr versem dert vermesem ayrı bir dert napıcam bilmiyorum

Kimyon rezene özellikle ben tükettim ki sütten bebeğe geçsin diye ama ilk atak haftasında maalesef o da fayda etmez oldu maflora geçtik bayağı rahatlattı.
Üstüne akşama doğru papatya kimyon karışık yaptım max 3 4 çay kaşığı kadar veriyordum bayağı rahatlıyordu
3 saat deliksiz uyumaya başladı ondan sonra…
Eskiden bizlere de içirirlermiş anneannem özellikle bize söylemişti kimyon çayı verin diye…
Önermiyorlar evet su da önermiyorlar mesela çünkü bilinçsiz bazı anneler iki üç çay kaşığını aşıp yüklüyorlar karnı suyla çayla doluyor bebeğin üç çay kaşığından bir şey olmaz bizlerde böyle büyüdük açıkçası

Canım teşekkür ederim yorumun icin Allah razı olsum biogiayi kullandım ama bize yaramadı artık cok caresiz kalmıstım kimyon cayı cok iyi geldi diyebilirim ,3aya az kaldı insallah bizmde som bulur kımyonu verdigim gun rahat vermedigim gun yine kıvranıyor benımde içim hic rahat etmıyor iki turlusunedr versem dert vermesem ayrı bir dert napıcam bilmiyorum
Öyle rahatsa öyle yap canım. Zaten zamanla ihtiyacın azalacak. Hiçbir şey olmaz Allah ın izniyle. Annemler bizleri sabunlarla büyütmüşler boyuna sabunla kaka yaptıra yaptıra… bizler 3-4 damla çaydan korkuyoruz. Hiçbir şey olmaz

Öyle rahatsa öyle yap canım. Zaten zamanla ihtiyacın azalacak. Hiçbir şey olmaz Allah ın izniyle. Annemler bizleri sabunlarla büyütmüşler boyuna sabunla kaka yaptıra yaptıra… bizler 3-4 damla çaydan korkuyoruz. Hiçbir şey olmaz
Şu hiç bi şey olmaz lafını ne rahat söylüyosunuz valla ya.

Konu sahibi doktor ne derse onu yapın sadece. Kimyon ver diyo mu bi sorun bakalım. :işsiz:

Vermedim. Onun yerine kendim ictim.
Kolik,gaz Sancisina ragmen vermedim.

Vermeyin yahu su el kadar bebeklere rezene,kimyon

X