Kına gecesi baskısı

Söz,nişan,kına,düğün...Hepsini içine sine sine yapmalısın, hepsinin ayrı bir güzelliği var.
Şahsen kına yapamasaydım içimde kalırdı

haklısın valla canım. hngisini yapsam diye kafama takacağıma annemlerin istediği gibi tutalım bir salon arkadaşlarımı da çağırayım gelen gelsin. arkadaşlarla da cahide ye gidelim dağıtalım :KK70:

Bence de ikisini birden yapabilirsiniz.
Daha çok anınız olur, daha güzel olur.

Bizim aile, arkadaşlar, akrabalar, komşular vs de kına gecelerine bayılırız. Hatta küçük yeğenimin sünnet kınası için kardeşime baskı yapıyoruz :KK33:

Başka zaman bu kadar abiye giyinemiyoruz, saçımızı başımızı bu kadar süslü yaptıramıyoruz.
Bize de eğlenme bahanesi oluyor.

Sonuçta annenizin de bir çevresi var. Senelerdir hayalini kurduğu bir kına gecesi var. Tamam bizim de 1 kez oluyor düğünümüz, zorla yapmamalıyız bazı şeyleri ama evlilik bir cemaat işi, sadece kadın-erkek değil. Bildiğin cümbür cemaat işi :KK45:

Şimdiden mutluluklar, iyi eğlenceler.

Bence ikisini de yapabilirsiniz hem ailenizin hem sizin gönlünüz olur birini 1 hafta önceden yaparsınız ailenizinde hayali demek ki anneniz kızına öyle bir kına yapmak istiyor :KK16:Şahsen herkes düğünümüzden çok kınamıza eğlendi bende dahil acayip keyifli oluyor bayanlar arasında kınam da hiç durmadım ayak topuklarım ağrıyana kadar kan ter olana kadar zıpladım bir insan tatmalı o duyguyu inanılmaz :rolleyes:bindallı yerine tek parça elbise tercih ettim hürrem tarzı daha güzel duruyor bana göre renkli taçlar süsler resim araçları mekan süslemeyle daha şeker bir hale getirdik o boğucu kına mekanlarından farklıydı herşey sizin elinizde bence yapın:KK73:

Klasik kınalardan nefret eden biri olarak bekarlığa veda konsepti daha eğlenceli. Burada baskı olacak bir şey de yok. Nasıl istiyorsanız öyle yaparsınız olur biter.

Aileni kırma, kendi istediğinden de cayma. Cüzi, standart bir kına yapıver sonra da yakın arkadaşlarınla bekarlığa veda yap gitsin. Evin müsaitse, bahçen varsa, etrafta ufak bir mekan varsa yapılır bir kına. Maddi durumun müsaitse organizasyon şirketleri var veya nette fikirler var. Daha spor bir konsept yapabilirsin. Kuzenim de senin gibiydi, o mahalle kınasını acayip eğlenceli bir konsepte çevirdik. Kızın çıkışı, kınalar, ikramlıklar, pul atmalar vs. Bindallı yerine de hint kostümü giyebilirsin. Arkadaşlarından az kişi gelse bile kuzenin, komşun vardır. Konsept ayarlarsınız. Bakma kına gecesi de eğlenceli olmuyor değil. Pozitif ol sonuçta senin için düzenlenen bir eğlence, bir şey kaybetmezsin ki. :) Fikir istersen konu aç yorumlayalım ya da mesaj at. Yeter ki senin için özel olan bir günde sen de keyif al. :) İyi eğlenceler,

Ailem bir mekan tutarak bildiğimiz klasik bindallı ve yüksek yüksek tepeler eşliğinde, bütün konuyu komşuyu çağrabilecekleri bir kına gecesi yapmak istiyorlar. Bu fikir beni hiç cezbetmiyor çünkü hem hafta içi olacağından (düğünümden önceki h.sonu bayrama geldiği için h.sonu yapamıyoruz) benim çalışan arkadaşlarımın çoğunun gelemeyeceğini düşünüyorum (ist anadolu yakasında boğazın ucuna doğru oturuyoruz diyeyim) hem de bana her zaman bekarlığa veda konsepti daha cazip gelmiştir. Ne bileyim birkaç yakın arkadaşla canlı müzik olan bir yerde eğlenelim gülelim bir şeyler içelim öyle kutlayalım isterdim düğün öncesini. Ama ailem kına gecesinin bizim kültürümüzün bir parçası olduğunu, bu bahsettiğim tarzda eğlenceyi zaten her zaman yaptığımı bir anlamı olmadığını söylüyorlar. Bilemiyorum belki de haklılar ama eğer kınayı onların dediği gibi yaparsam benim az arkadaşım gelecek ve daha ziyade akrabalar komşular olacak. Pek eğleneceğimi düşünmüyorum açıkçası sırf onların gönlü olsun diye olacak. Çünkü sülalenin küçüğüyüm, kınada etrafıma dönecek kızlar bile olmayacak, belki komşu kızlarından gelen olursa çıkar birkaç tane. Siz kına gecenizi nasıl yaptınız, benim durumumda olsanız ne yapardınız?

Kına gecelerinde içim geçiyor resmen ya. Zaten artık millet düğüne çağıramayacağı kalabalık kadrolar için kına yapıyor gibi geldi bana adetten falan değil(İstanbul çevresi için bu sözüm,diğer yerleri bilemiyorum). Kişi başı 60-70 euroya tabak açılınca herkesi çağırmayıp kına gecesiyle geliştiriyorlar vallahi. İyi fikir mi daha mı ayıp bilemedim.

Gönlünden ne geçiyorsa onu yap. Bizim gelinimiz çok istedi, otelde yapıldı. Yeni yeni adetler, bir gecede 3 kıyafet kızı göremedik zaten. Adet yerini bulsun derseniz de evde yakınları toplayın yakılsın kına

Son düzenleme:
sosyal medyada yayınlanan kırk gün kırk gece yapılan kına ve düğün merasimlerini düşünün.sizin neyiniz eksik:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Bende nişanlıyken kına istemem diye tutturmuştum, babam da annem de kınasız gelin olmaz diye diretince yaptık, iyi ki de yapmışız üstelik üç dört arkadaşım dışında gelenlerin hepsi akrabaydı ama inanılmaz eğlendik, anne babamın gönlünü kırmadığım için de içim rahatladı. Bekarlığa veda gecesi de Yaptım ona da lise ve üniversite Arkadaşlarım geldi onda da çok eğlendim ama kına yapmasam üzülecekmişim. Sizin nasıl bekarlığa veda Planınız varsa ailenizin de kına isteği var, zaten evlenince her zaman istediklerini yapmayacaksınız şimdi yapsanız bir şey kaybetmezsiniz dahası mutlu edersiniz ailenizi

Aileni kırma, kendi istediğinden de cayma. Cüzi, standart bir kına yapıver sonra da yakın arkadaşlarınla bekarlığa veda yap gitsin. Evin müsaitse, bahçen varsa, etrafta ufak bir mekan varsa yapılır bir kına. Maddi durumun müsaitse organizasyon şirketleri var veya nette fikirler var. Daha spor bir konsept yapabilirsin. Kuzenim de senin gibiydi, o mahalle kınasını acayip eğlenceli bir konsepte çevirdik. Kızın çıkışı, kınalar, ikramlıklar, pul atmalar vs. Bindallı yerine de hint kostümü giyebilirsin. Arkadaşlarından az kişi gelse bile kuzenin, komşun vardır. Konsept ayarlarsınız. Bakma kına gecesi de eğlenceli olmuyor değil. Pozitif ol sonuçta senin için düzenlenen bir eğlence, bir şey kaybetmezsin ki. :) Fikir istersen konu aç yorumlayalım ya da mesaj at. Yeter ki senin için özel olan bir günde sen de keyif al. :) İyi eğlenceler,
Ben bu tarz bir organizasyon şirketiyle anlaşmıştım kınam için. Osmanlı konsepti seçmiştik. Çok farklı oldu herkes inanılmaz memnun kaldı. En önemlisi ben çılgınlar gibi eğlendim. Kına gibi değil de bekarlığa veda gibi oldu diyebilirim.

Ailenizin annenizin de hayalidir kızına kına gecesi yapmak akrabaları eşi dostu çağırmak bir arada eğlenmek kızını öyle görmek kına yapmnakta ne var hem arkadaşlarınız neden gelemesin ki kına zaten geç saatte oluyor. Herhalde bir kınaya ayıracak zamanları da vardır ne kadar uzak olursa olsun erken çıkarlar birşey yaparlar. Sonra siz de istediğiniz gibi arkadaşlarınızla bir mekanda da eğlenirsiniz annenizin de hevesini kursağında bırakmayın

İlerde yaptıkların için pişman ol, yapmadıkların için değil.
Yani bence elinde bir fırsat varken yapmalısın, sonrasında niye yapmadım dememek için :KK50:

Kına olmazsa olmazdır benim için.
Benim de kayınvalidem pek sıcak bakmamıştı. Ama hem örf adet hemde ben çok sevdiğim istediğim için yapmıştık. İyi ki de yaptık. Çok eğlenmiştim. Çok keyifliydi.
Emin ol bekarlığa veda konseptinden daha keyifli geçecektir.
Orda herkes senin için, senin mutluluğun için gelmiş eğlenmiş oluyor. Bunun verdiği mutlulukta başka bişey. :)

ya canım benim tamam gün senin günündür ama senin günün o yüzden sen mutlu olmayacaksan yapma diyenlere hiiiiiççç kulak asma. Bizler makine robot değiliz. Sosyal insanlarız ve bir aile ve çevreyle yaşıyoruz. O gün senin için nötr olması sana bi zarar vermez ama o kadıncağız buna heves etmiş, Çocuğunun kınası için hayaller kurmuşsa bunu yapmamak onun hayalini yıkar. Kınan da pekala çok eğlenceli olabilir ayrıca.

Ben ikisinide yapıcam.Önce Kına,sonra bekarlığa veda :)))) Bana görede en doğru olan bu.Kınadanda vazgeçmem yani çünkü gerçekten güzel bi gelenek bence ve olmalı mutlaka.

bu kına gecesi işi benımde canımı sıkıyo, ne yapsam karar veremıyorum, esımın ılk evlılıgı, benım ıkıncı evlılııgm olcak, gereksız dıye dusunuyorum, bekarlıga veda gıbı kızları toplayıp eglenceye gıtmek daha mantıklı sankı ama bunun ıcınde mekan onemlı, bu arada sorayım anadolu yakasında ıstanbulda bıldıgınız mekan varmı

X