Kına yapmasam pişman olur muyum.Ne yapmalıyım sizce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Casper00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
36
15
28
Herkese merhaba.yıllar evvel babam iflas etti istanbula taşındık daha sonra tekrar memlekete döndük.haliyle akrabalık bağımız neredeyse olmadı.herkes bir tek geçmişten babamı tanıyordu.babamda vefat etti yakın zamanda. Üstüne de deprem oldu tüm akrabalar bir yere dağıldı.ben kına yapsam kim gelir diye düşünmeden edemiyorum.kimsenin gelmeyeceğini düşünüyorum.ayrıca ailemden kimse de şunu yapalım bunu yapalım diye bana ne yol gösteriyo ne destek oluyor.mekan tutmadan masrafa kadar herşeyi benim yapmam lazım.Eşimin memleketinde arkadaslarımla yapayım deyince de olmaz bize laf gelir diyorlar. Yapmasam da içimde kalır mı diye düşünmeden edemiyorum.

Öncelikle başınız sağolsun ve çok geçmiş olsun.

Şahsen oldum olası kına istemedim.
Garipseyenler oldu, pişman değilim.
Kimseyi de takmadım.
Ama bir organizasyon, davet vs. yapsaydım pişman olurdum, çünkü zamanı ve imkanları boşa sarfetmek kendi adıma.

Siz nasıl yapmak istiyorsanız öyle yapın. Kimseyi takmayın.
Kınanın düğün kültürümüzde önemli bir yeri var. Lakin imkanlarinız neye el veriyor?
Kina yapsanız kimsenin geleceğini sanmıyorsanız bu seferde "Acaba az kişi geldiği için akrabalarımızın bizi önemsemediğini düşünürler mi?" diyeceksiniz. İnsanların düşünceleri ile yarışamazsınız.

Kültürde olsa hiçbir şey amacını aşmamalı.
Ayıp olmasin diye külfet altina girmeyi doğru bulmuyorum.
İsterseniz arkadaşlar arasında yapabilirsiniz neden olmasın ki?
Geri kalan herkes iki gün sonra tekrar düğünde toplanacak nasılsa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X