Kistik aknelerimden kurtuldum

paulfrank

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2022
175
343
36
Herkese merhaba

35 yaşındayım. Hayatım boyunca çene ve burun bölgemde çıkan kistik aknelerle uğraştım. Ne doktorlara gittim, ne paralar döktüm, en son doğum yaptıktan sonra gene çene bölgemde çıkmaya başladılar, kocaman ağrılı günlerce geçmiyorlardı, iz bırakıyorlar, aynaya bakmaktan nefret ediyordum.
En son altın iğne, prp yaptırdım fayda etmedi.
Yabancı bir blogda okudum ve, inek sütü ve peyniri bıraktım ve arkadaşlar mucize gibi bir şey oldu, 1 haftada yüzümde hiçbir şey kalmadı, hala inanamıyorum.
Cildim pürüzsüz oldu, bir tane bile sivilce kalmadı, izlerim geçmeye başladı.
Bunu sizlerle de paylaşmak istedim, eminim benim gibi sorun yaşayan bir sürü insan vardır, lütfen ilaç vs kullanmayın, 1 hafta deneyin değişime inanamayacaksınız. Doktorlar para almak için bence söylemiyorlar.

Merhaba, bunu bazı yabancı sitelerde ben de duymustum. Açıkçası peynir ve yogurt cok sevdiğim için denemedim ama siz yazınca şu an bi gaza geldim. Sütü bitkisel kullanabilirim peki siz ayran, kefir yogurt gibi ürünleri kullandınız mı?

Merhaba, bunu bazı yabancı sitelerde ben de duymustum. Açıkçası peynir ve yogurt cok sevdiğim için denemedim ama siz yazınca şu an bi gaza geldim. Sütü bitkisel kullanabilirim peki siz ayran, kefir yogurt gibi ürünleri kullandınız mı?
Ben valla hiç yoğurt ayran da denemedim ama bu haftabaşında tekrardan deneme amaçlı süt ve peynir yedim ve sivilcelerim yeniden coştu şimdi 2 gündür gene kestim hemen patlayıp sönmeye başladılar.
Gerçekten çok zor bir şey peynirsiz sütsüz hayat, sütü gene yulaf sütü vs bir şekilde idare edebiliriz ama peynirsiz hayat çok zor :KK43:

Ben valla hiç yoğurt ayran da denemedim ama bu haftabaşında tekrardan deneme amaçlı süt ve peynir yedim ve sivilcelerim yeniden coştu şimdi 2 gündür gene kestim hemen patlayıp sönmeye başladılar.
Gerçekten çok zor bir şey peynirsiz sütsüz hayat, sütü gene yulaf sütü vs bir şekilde idare edebiliriz ama peynirsiz hayat çok zor :KK43:
vegan peynirler var aynı tadı vermez biliyorum ama en son marketlere bir vegan yogurt da gelmiş. Bu dediğinizi araştırdım bazı insanlarda galiba tetikleyebiliyormuş. Çok geçmiş olsun

X