Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var .

Aslında birazcık annesinin evine yollasanız, kendi evindeki konforu bulamayınca anlamaya başlar bişeyleri belki. Başlarda benim eşim için de annesinin her şeyi farklıydı (!) annem de annem diye tuttururdu. 3 hafta ağır bir rahatsızlık geçirdim. Annem baktı. O arada annesinin yemeklerinden tutun çamaşır yıkamasına, nevresimlerine kadar laf etmiş. Halbuki 30 senedir annesi yapıyor o işleri ama işte demek ki kendi evindeki gibi olmuyor artık 💁🏼‍♀️ eve döndüğümde seninle tartışmayı bile özledim dedi o gün bugündür haftada 1 bile gitmeyiz annesine. Hatta annesi aramazsa kendi bile aramaz. Ben bile şaşkınım 3 haftada ne yapmış olabilirler oğullarına diye ama tabii ki sesimi çıkarmıyorum böyle çok iyi. Gidişat bozulursa tekrar yollarım 😅
Bizim maalesef anneci değil kardeşçi ve gitmez . Bi kaç defa gitti söylemesine göre özledim aradım yokluğunu diyor artık bilmiyorum 🤷 o zamanlar çocuk yoktu tabi .. şimdi gitmez keşke gitse ama biz farklı şehirdeyiz . Git derim bazen birlikte der bende yok oğlanın düzenini bozmasak daha iyi diyorum :) o zaman bende gitmem diyor ..

Ben bu sitede ve modern psikolojinin telkinlerinde şunu asla anlamiyorum: evlendikten sonra kök aileniz ikinci planda olur siz artık eşinizle bir ailesiniz. Ya ne münasebet yani EŞİM kim? Hayatıma sonradan dahil olmuş biri. Anam babamdan daha öne nasıl koyayım? Ki zaten görüyorsunuz ki tam da benim dediğim gibi oluyor haliyle bdv'nin yarısı bu konularla dolu. Ben olsam ben de kendi anne babamı kardesimi öncelerdim eşimin karşısında. Yani içgüdüsel ve evrimsel olarak da bu doğru. Doğada evlilik ve eş diye bisi yok sonuçta. Sizin şahsınıza söylemiyorum yanlış anlamayın ben evli de değilim zaten çünkü işte böyle şeylerin altından kalkamam ve asla normallestiremem kafamda filan.
Işte şöyle dusunmediginiz için . Aslında evlendiginiz kişiyi ailenizin yanında durdugunuzdan çok daha fazla göreceksiniz ömür boyunca . Hasta olduğunuzda , zor anınızda sizi o tanıyacak . Hayatla ilgili kaygılarınız korkularınız hatta bu dünyada en çok değer verdiğiniz , sevdiğiniz , onemsediginiz canlı bile ikinizden parça taşıyacak . En çok emeği eşinize ve kendi ailenize vereceksiniz . Evli olmuş olsaydiniz neden ailelerin ikinci planda olması gerektiğini anlardiniz. Çünkü bu dünyada sizin hayat boyu arkadaşınız eşiniz oluyor .

Ne alaka ya ev kedisi ve köpeğin bahsediyoruz aşıları yapıldı ise kılından tüyünden hiçbirsey olmuyor bu kadar öcü gibi göstermeyin canlıları sevgi ile büyümüş her köpek bebeklere oldukça yumuşak davranirlar köpekleri salak falan mı sanıyorsun sen?
Oldukça zeki sosyal hayvanlar insanlardan daha çok çocuğa sevgi verirler ve oyun imkanı sunarlar.
Pitbull gibi kötü şöhreti olan canlılar yine insanların onları yanlış ve şiddet görerek büyüttükleri için o imajı aldılar oysa ABD de bebek bakıcısı ünvanı var bebeklerle araları süper Biraz videolar izle de gör.
Hayvan sevgisi ile tanışıp büyümeli çocuklar. Oldukça sevgi dolu ve empati sahibi duyarlı bireyler bu insanlardan çıkıyor çünkü.
Evet hayvan sevgisi ile büyümeli çocuklar bende katılıyorum ama görümceminkilerle değil .
Sanırım yorumlardan okumadınız ..dogo ve alman kurdu var . Elbette aşıları falan yapılıyor zaten sorunda bu değil .
Sorun hırçın olmaları .. dogo hasta kp devirmiş zarar vermek için çok hareketli .. birden üstüne falan yalamak için bakmıyor önüne heyecandan atlıyor .
Ayrıca küçücük bebeğimi de öyle şapur şapur yalamasından hoşlanmam sürekli evin içinde ben kaçıyorum düşünün geldiği zaman .. geçiyorum köşeye kalkamıyorum önümde eşim .

Evet hayvan sevgisi ile büyümeli çocuklar bende katılıyorum ama görümceminkilerle değil .
Sanırım yorumlardan okumadınız ..dogo ve alman kurdu var . Elbette aşıları falan yapılıyor zaten sorunda bu değil .
Sorun hırçın olmaları .. dogo hasta kp devirmiş zarar vermek için çok hareketli .. birden üstüne falan yalamak için bakmıyor önüne heyecandan atlıyor .
Ayrıca küçücük bebeğimi de öyle şapur şapur yalamasından hoşlanmam sürekli evin içinde ben kaçıyorum düşünün geldiği zaman .. geçiyorum köşeye kalkamıyorum önümde eşim .

Ee tamam Alman kurdu ve dogo da çocuklara karşı kötü bir köpek değil anlamıyorsunuz herhalde yetiştirme ile alakalı çocuktan farksız yumuşak türü ne olursa olsun köpeklerin ama sert büyütülmüş iseler çocuğu tanımıyorsalar ne işiniz var orada gözünüzün önünden ayırmayın o halde

Bilinçsiz bakıcı sahip olmaz. Biraz bilgi verelim bu köpekler hakkında Alman kurdu Yürüyüş veya koşuya her an hazır olan ırk çocuklarla çok iyi geçinme eğiliminde olup korumacıdır. Yüksek zekası sayesinde ayrıca çok itaatkardır.
Dogolar Karakter özelliklerini yetiştirilme tarzı belirler melez tür ve polis köpeği olarak bile var alman kurdu gibi. Eğer dövüş köpeği olarak yetiştirilirlerse agresif olabilir. Bu özellikleriyle Pitbulla benzetilen köpekler normalde son derece cana yakın ve uyumludurlar. Aile üyelerinin her birine eşit derecede yakınlık gösteren Dogo türü köpekler, oyuna düşkün olmalarıyla bilinir.
Yalıyor diyorsun demek ki oyuna düşkün ve sevgi gösterisinde bulunuyor. Aşılı kopek yalasa etse birşey olmuyor yani. Olsaydı bizlere olurdu.Sadece siz sevmezsiniz anlarım. Ama zararı da yok.
Yani rahatsızsanız gitmezsiniz bu kadar basit. Hayvanları oyun isteklerini demek ki karşılayamıyor sahibi enerjilerini atamıyor bakmayacağı cinsi de sahiplenmesinler bir zahmet.

Ee tamam Alman kurdu ve dogo da çocuklara karşı kötü bir köpek değil anlamıyorsunuz herhalde yetiştirme ile alakalı çocuktan farksız yumuşak türü ne olursa olsun köpeklerin ama sert büyütülmüş iseler çocuğu tanımıyorsalar ne işiniz var orada gözünüzün önünden ayırmayın o halde
Yetiştirilmeleri konusunda sıkıntı yok küçükken geldiler görümcemlere sert yada hırçın yetiştirilmediler . Saldırgan değiller yada yaralama kısmı yok ..
kötü köpekler demedim zaten
Mecbur gitmem gerek görümcem..
Sadece köpekleri kv sokmuyorum işte

Bilinçsiz bakıcı sahip olmaz. Biraz bilgi verelim bu köpekler hakkında Alman kurdu Yürüyüş veya koşuya her an hazır olan ırk çocuklarla çok iyi geçinme eğiliminde olup korumacıdır. Yüksek zekası sayesinde ayrıca çok itaatkardır.
Dogolar Karakter özelliklerini yetiştirilme tarzı belirler melez tür ve polis köpeği olarak bile var alman kurdu gibi. Eğer dövüş köpeği olarak yetiştirilirlerse agresif olabilir. Bu özellikleriyle Pitbulla benzetilen köpekler normalde son derece cana yakın ve uyumludurlar. Aile üyelerinin her birine eşit derecede yakınlık gösteren Dogo türü köpekler, oyuna düşkün olmalarıyla bilinir.
Yalıyor diyorsun demek ki oyuna düşkün ve sevgi gösterisinde bulunuyor. Aşılı kopek yalasa etse birşey olmuyor yani. Olsaydı bizlere olurdu.Sadece siz sevmezsiniz anlarım. Ama zararı da yok.
Yani rahatsızsanız gitmezsiniz bu kadar basit. Hayvanları oyun isteklerini demek ki karşılayamıyor sahibi enerjilerini atamıyor bakmayacağı cinsi de sahiplenmesinler bir zahmet.
Konu nereden nereye geldi . Köpeklerden anlamam evde köpek kedi tüy döken bir şey bakmayı da sevmiyorum yok zaten . Görümcemler 25 yıldır köpek bakıyor muhtemelen biliyorlardır hee bilmiyorsalar da benim problemim değil ..
enerjilerini atıyorlar kocaman bahçeleri var ama gene de aynı yapı gereği herhlde köpekler öyle bilemem ..
zararları var demedim .. çok fazla hareketli olduklarından çarpabilir vs dedim . Bu yüzden genelde istemem köpekleri yukarı çıkmazlar.. o kadar hareketli ki kp çarpıp düşürmüş .. kvlere gidiyoruz görümcemlere değil .
Boşverin köpekleri ben oğlum için iyi olanı yapmaya çalışıyorum .

Konu nereden nereye geldi . Köpeklerden anlamam evde köpek kedi tüy döken bir şey bakmayı da sevmiyorum yok zaten . Görümcemler 25 yıldır köpek bakıyor muhtemelen biliyorlardır hee bilmiyorsalar da benim problemim değil ..
enerjilerini atıyorlar kocaman bahçeleri var ama gene de aynı yapı gereği herhlde köpekler öyle bilemem ..
zararları var demedim .. çok fazla hareketli olduklarından çarpabilir vs dedim . Bu yüzden genelde istemem köpekleri yukarı çıkmazlar.. o kadar hareketli ki kp çarpıp düşürmüş .. kvlere gidiyoruz görümcemlere değil .
Boşverin köpekleri ben oğlum için iyi olanı yapmaya çalışıyorum .

Ben zaten seni alıntı yapmadım ki diğer kişinin hoşlanmadığım mesajına karşı cevap verdim.
Kendileri kalkıp gelsinler eşinde karışamaz. Eğer gitmek zorunda iseniz Siz geldiğiniz de köpekleri bahçeye salsınlar illa ki kulübesi vardır orda uyurlar oynarlar, gidene kadar görmezsiniz. Eve getirmemelerini istersin artık hangi eve getiriyorlarsa diyeyim ben köpek kimin mesajını görmedim zaten.
Sevmeyen biriye zorla dayatamam ama iyi yönlerini anlatabilirim. Bilgi kirliliği var.

Son düzenleme:
X