Kocam kumarı bırakmıyor.

eşim evlenmeden önce de kumar oynuyormuş ama bana bıraktığını söyledi.
Ne kadar aşık olsanız da sevseniz de bekarken de kumar oynadığını bile bile evlenmeniz çok büyük hata, eşiniz kumarı asla bırakmayacak, sürekli gırtlağına kadar borçlanacak ailesi ve bazen de siz ödemek zorunda kalacaksınız, borcu kapanacak yeni borç yapacak, bir gün öyle büyük batacak ki ailesi de ödeyemez hale gelecek, bebeğinizin beşiğinden çamaşır sepetine kadar her şeyi satıp battıklarımı kazanırım diyerek son atımlık parayı da kumar da kaybettiğinde, kızınızla sokakta kaldığınızda hala eşinizi seviyorsanız ve sokakta kalan kızınızın gözlerine bakabilir halde olacaksanız bu evliliğe devam edin.

Bunun kızımla yada nikah ertesi bebekle ne ilgisi var bilmiyorum insanları böyle yargılamanız nekadar acı başına gelmeden bilemezsiniz evlendiğimiz kişi bebek olmadan da değişebilir aynı evşn içşnde olmadan kimseyi tanıyamazsınız ve her insan bu hayatta mükemmel kararlar verip mükemmel hayatlar yaşamıyor evli olup çocugu olmayan başına kötü işler gelenlerde var
2 mşzde çocuk sahibi olmayı istedik ben bilinçsiz bir insan da değilim nekdr mükemmel bir insanda olsa bazen insanlar mantıksız kararlar verebiliyor bilin istedim
Kumar oynanayan 2 insan tanıdım. Biri geçtiğimiz yıllarda kendini metroya attı hatta haberlerde çıktı. Diğeri daha o aşamay gelmedi ama bütün ailesinin varını yoğunu yedi. Ve hala ama hala ısrarla devam ediyor. Annesi babası kahrından ölecek ama yok. O yüzden sen bir iş bul kendini sağlama al. Çocuğun kreş yaşına gelene kadar 1 1.5 sene sabret sonra kendi yolunu çiz. Bu süreçte hep para biriktir. Kendin için cesaretin yoksa çocuğun için yap

Bunun kızımla yada nikah ertesi bebekle ne ilgisi var bilmiyorum insanları böyle yargılamanız nekadar acı başına gelmeden bilemezsiniz evlendiğimiz kişi bebek olmadan da değişebilir aynı evşn içşnde olmadan kimseyi tanıyamazsınız ve her insan bu hayatta mükemmel kararlar verip mükemmel hayatlar yaşamıyor evli olup çocugu olmayan başına kötü işler gelenlerde var
2 mşzde çocuk sahibi olmayı istedik ben bilinçsiz bir insan da değilim nekdr mükemmel bir insanda olsa bazen insanlar mantıksız kararlar verebiliyor bilin istedim

Ne alakası olduğunu kendin yazmışsın aynı evde yaşamadan insan tanınmaz deyip hemen evlenir evlenmez çocuk yapmışsın.
Boşanmama nedenin kızım babasına çok düşkün(!) yani çocuk olmasa çat diye boşanacaktın bak çocuk yapınca zor boşanıyorsun kendinle birlikte birini daha düşünüyorsun.

Valla kusura bakmayın ama ne kadar rahat daha baştan baba olmaması gereken adamları baba yapıp sonra yaptık çocuğu ne var başka şeyler söyleyin diyebiliyorsunuz ya. Baştan sorunlu evliliğe çocuk getiriyorsunuz o çocuk zaten bir travma ile doğuyor. Ama yok illa eşe dosta üreyebilidğini kanıtlamalısınız. Bir de çocuğunuza sorsak sorumsuz bir adamı babası olarak seçmek ister mi?

Sonradan boşanılabilir o kadarını artık kader kısmet ama daha aynı eve girip doğru düzgün tanımadığınız adamdan çocuk yapmak bile bile lades çok fark var.

Merhaba ben 2.5 yıllık evliyim 19 aylık bir kızım var eşim evlenmeden önce de kumar oynuyormuş ama bana bıraktığını söyledi. 2.5 yıl geçti çok rezil olduk ordan oraya geldik gittik durduk elimşn ailesi defalarca borçlarını kapattı ama hala daha kumar oynamaya devam ediyor. Onu defalarca kızımın hattına affettim ama nafile hala devam ediyor. Onu bırakacağımı gideceğimi söylememe rağmen umursamıyor. Bir tane kızımız var dğnya tatlısı eşimş çok seviyorum severek evlendik onun içşn çok şeyden fedakarlık yaptım ama bana durmadan yalan söylüyor be ben her seferinde yakalıyorum. Artık takınlıtı biri haline geldim eşim telefonu aline aldığı an başlıyorum streslenmeye kendimi tanıyamaz oldum bende anne baba ayrı ve psikolojik açıdan zor bir ailede büyüdüm onun için babadan ayrı olmak nasıl biliyorum kızım babasına çok düşkün ona iyi davransada kumardan vazgeçmiyor napacağımı bilemiyorum kafam çok karışık sizce ne yapmalıyım. Sanki büyülenmiş gibi onu bırakıp gidemiyorum gidexek doğru düzgün bir baba evimde yok. Sağlıklı düşünemez oldum.
Asla vazgeçmeyecek..Boyle devam edersenız asıl sziden bişey kalmayacak ve çocugunuz kumarbaz baba ve psıkolojık olarak bıtmıs bır anneye maruz kalacak..Ayrılın..Yada dertlenmeyin kendınızı ve dünya tatlısı kızınızı bu hayata mahkum edin..Hersey net ve seçim basit..

Merhaba ben 2.5 yıllık evliyim 19 aylık bir kızım var eşim evlenmeden önce de kumar oynuyormuş ama bana bıraktığını söyledi. 2.5 yıl geçti çok rezil olduk ordan oraya geldik gittik durduk elimşn ailesi defalarca borçlarını kapattı ama hala daha kumar oynamaya devam ediyor. Onu defalarca kızımın hattına affettim ama nafile hala devam ediyor. Onu bırakacağımı gideceğimi söylememe rağmen umursamıyor. Bir tane kızımız var dğnya tatlısı eşimş çok seviyorum severek evlendik onun içşn çok şeyden fedakarlık yaptım ama bana durmadan yalan söylüyor be ben her seferinde yakalıyorum. Artık takınlıtı biri haline geldim eşim telefonu aline aldığı an başlıyorum streslenmeye kendimi tanıyamaz oldum bende anne baba ayrı ve psikolojik açıdan zor bir ailede büyüdüm onun için babadan ayrı olmak nasıl biliyorum kızım babasına çok düşkün ona iyi davransada kumardan vazgeçmiyor napacağımı bilemiyorum kafam çok karışık sizce ne yapmalıyım. Sanki büyülenmiş gibi onu bırakıp gidemiyorum gidexek doğru düzgün bir baba evimde yok. Sağlıklı düşünemez oldum.
Bosan kocan degismez o borca batarken de sende kocanla beraber borca girmis olma Allah korusun esinin basina birsey gelse diyelim öldü bu borcları sana kalacak. Kızınız icin bosanmakla en iyisi yaparsın

Bu arada üzülen ,stres olan sizsiniz..Eşiniz şizofren değil ne yaptığını ve sonuçlarını bilerek yapıyor.Ama kumardan aldıgı keyıf senden ve çocugundan çok üstte..O yüzden sizin yada çocugunuz için şimdi yada sonra eşinin kumarı bırakacağı sanrısı ile yaşamak sizin gerçek üstü beklentiniz.. Yalan,dolan,borç sonrasında ihanetler, açlık, sefalet ,,,,, Ne diyeceksiniz kızım aç kalmana göz yumdum, seni aç bırakan adamla daha uzun vakit geçirmen için, çunki o senin baban... Çok iç yaralıyıcı bir cümle oldu ama yapmaya çalıştığınız bu ...

X