Poğaçalar Kremali Pogaca-Cig Kremali-Resimli

olurmu canım ,bana yaptığın jest için ben teşekkür ederim
önemli olan güzel,denenmiş tariflerimizi KK da paylaşmak İnci'cim opuyorumnanaktan

kaydirigubbakcemile5aynen canim katiliyorum cok dogrukaydirigubbakcemile5
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ensongncellenen3small.jpg

resim1134small.jpg

bide acele oldu diyo ya
gözüm gönlüm birkez daha acildi
allahim negüzelde erimis icindeki malzeme
birdahakine mutlaka böylesini denicem
ellerine kollarina saglik libyanam
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

Şeniz
Afiyet olsun senin de ellerine sağlık Funysengözlerimebaksanab

Libby'nin poğaçasındaki peynirler erimiş ya,sanki poğaça dil çıkarmış gibi olmuşnaniknanik
İncitanem,becerikli ellerin kolların dert görmesin,ağzımın suları aktı tutamadımcokacimcoook
İnci ile Libby diyetimin katili :nazar:

Libby'nin poğaçasındaki peynirler erimiş ya,sanki poğaça dil çıkarmış gibi olmuşnaniknanik
İncitanem,becerikli ellerin kolların dert görmesin,ağzımın suları aktı tutamadımcokacimcoook
İnci ile Libby diyetimin katili :nazar:

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
amin canim benim hicbirimizin elleri dert görmesin insallah
canimsin seker yorumun icin tskler
:jeyyar:katilde olduk ya sabikaliyiz artik:jeyyar:
ŞenizŞenizŞeniz

Kremal%C4%B1-po%C4%9Fa%C3%A7a.jpg

Malzemeler

1 paket kuru maya
1 su bardağı süt
1 tane yumurta (beyazını hamurun içine, sarısı poğaçaların üzerine )
1 yemek kaşığı toz şeker
1 çay kaşığı tuz
1 paket kabartma tozu
1 su bardağı çiğ krema
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı su
Yeteri kadar un yaklaşık 4 su bardağı

İç malzeme için:

Beyaz peynir

Tarifi
Geniş bir yoğurma kabının içine unu koyun ve ortasını açıp kuru mayayı boşaltın. Sütü ısıtın ve ılık halde iken mayanın üzerine dökün. Ardından yumurtanın beyazını koyun. Şekeri, tuzu, kabartma tozunu unun üzerine ekin. Kalan bütün malzemeleri de ekleyip, hepsini birlikte 20 dakika yoğurun. Yumuşak ama ele yapışmayan bir hamur elde ettikten sonra, hamurun üzerini temiz bir havlu ile kapatın ve 1 saat dinlendirin. 1 saat sonra poğaça hamurundan parçalar koparın ve tezgahın üzerinde yuvarlayın. Yuvarlak hamurun ortasını parmağınızla açın ve içine bir miktar beyaz peynir koyup, tekrar hamuru tezgahın üzerinde yuvarlayın ve yağlanmış yada yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine sıralayın. Bütün hamuru aynı şekilde hazırlayın ve tepsiye sıralayın. Üzerine yumurtanın sarısını sürün ve önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlı fırına kremalı poğaçayı sürün. Poğaçalar kabarıp, üzerleri kızarana kadar pişirin. Afiyet olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
X