Gelinlik Ayakkabısı Küçük Ayaklı Gelinlerin Gelin Ayakkabı Çilesi-Acil Yardım

cidcit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2012
296
2
Arkadaşlar merhaba,
Eminim benim gibi ayağı 35 numara ve altında olan gelin adayları vardır. Ben şimdiye kadar hep 35 numara giydiğimi düşünürdüm ama nişan döneminde 34 numaraya ayağım girince tehlikeyi farkettim. Gelinliğim çok sade olduğu için kuşak ve ayakkabı ile fark yaratmak istiyorum ama farkı geçtim ayağıma uyan gelinlik ayakkabısı bile bulamıyorum. Benim gibi küçük ayağı olan(bir de taraklı:)) gelinler değişik modelli gelinlik ayakkabılarını nereden buluyorlar? Bu arada Divanni diye bir yer var Cadde'de oraya gittim fakat 2 ay sonra veririz dediler ve 350 lira fiyat çıkardılar. Nine-westteki modeller de ayağımın taraklı olması yüzünden olmadı. Numara 37 diye bir yer var oranın 35 numaraları da bariz 36 numara kalıpları çok geniş. Başka öneriniz var mı? Eminönü'nde de 34 numara ayakkabı satan yerler var ama nişan ayakkabımı ordan almıştım ve gece boyunca sürekli ayakkabı değiştirmek zorunda kaldım o kadar rahatsız oldum ki..

ben de 35 35.5 giyenlerdenim henüz böyle bir telaşa girmedim ancak nişantaşında (ya da osmanbey) de divan kundura çok iyiymiş diye duydum ama pahalıdır biraz 200-250 tl arası değişiomuş fiyatları ya da fatih teki ayakkabıcılara gidebilirsin onların çoğu imalattan sattıkları için özel yaptırma şansın var.

Kızlar kadıköy söğütlüçeşme caddesinde Adnan diye bir ayakkabıcı var,kendileri üretiyormuş ayakkabıyı 30 numaradan başlıyor gelin ayakkabıları dilediğiniz modelde değişiklik yapılabilir dediler ben gittiğimde..16 cm uzatan en topuklu gelin ayakkabısı 149 tl , diğer modeller 109 tl ve kalıpları çok rahat geldi bana dilerseniz bir bakın derim :))

Şu anda Osmanbey'de Divan kundura, Ünsal Ayakkabı ve Kenan İnan görünüyor. Kadıköy Söğütlüçeşme'de de Adnan'a bakabiliriz diyorsunuz. Bütçe sıkıntı değilse ve çok özel bir renk aramıyorsanız da Cadde'de Divanni'ye gidilebilir diyebilir miyiz? Son olarak Fatih'te de ayağa göre dikim yapan yerler varmış. Eminönü'ne gidip baktığımda pek işin ehli insanlar kulamadım, sert kalıplar tüm gün bize acı çektirebilir :)

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Benim gibi arayışta olan arkadaşların işine yarar diye yazmak istedim. Daha önce Cadde'deki Divanni'ye gitmiştim. 325 lira demişti. Ayrıca ortalama 2 ayda teslim edebildiklerini söylediler. Geçen hafta sonu Osmanbey'e gittim. Önce Divan kunduraya baktım. Beğenenler olabilir saygı duyarım ama içine girdiğim anda moralim bozuldu dikimi modelleri vs hiç içime sinmedi. Belki bir tane içime sinerim diye çok aradım ama yoktu. Yine de kalitelidir ben anlamıyorumdur diye zorladım bir tane denedim ama yine de beğenemedim. Kumaşla ayakkabı arasında hava kabarcıkları vardı hiç estetik durmuyordu kumaşlı modeller. Bir de üzerine 300 lira dediler ve aklımdan sadece buna 300 vereceğime Divanni'dekilere 500 veririm geçti. Direk çıktık mağazadan. Araya sora Ünsal'a gittik, yeri değişmiş. Ama pek ümidim yoktu ordan nasıl Cadde'ye geçerizin hesabını yapıyordum. Mağazanın vitrininde modelleri beğendik, oh dedik. İçeri girip modelleri deneyince baya bi modeli beğendim ama ayağım etli olduğu için her model olmadı tabi. Sonunda bir modelde karar kıldık. Kumaş için de yine Osmanbey'deki Bursa Pazarı diye bir pasaja yönlendirdiler, oradan da kuşak ve ayakkabı için 1 metre saten aldık siparişimizi verdik. Fiyatı da 230'du, adam söylüyor ne isterseniz yaparız ama bazı modelde büyük kurdele olmaz gibi yorumlar getiriyor. Aklınızda bulunsun derim.. Bu arada siparişi verdik ayakkabıyı henüz almadım ama alır almaz tekrar buradan yazacağım.

X