Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Lavanta Kürü - Sac Dökülmelerine karsi Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
bende çok duydum bu lavanta kürünü bende uygulamayı düşünüyorum düxzenli kullanınca faydası olur inş ya arada dökülme artıyor insanın canını sıkıyor ama lavantayı deniycem sonuçlarıda yazarım

aşırı saç dökülmem var.tahlillerimi yaptırdım hersey normal .ancak dökülme durmuyor.dün zeytin yagını ısıtıp kullandım.bugünde lavanta kürünü deneyeyim.insallah sonuc alırım.

bugün 3. gün hala bi değişiklik olmadı.lavanta kaynayınca süper kokuyor okadar.saclarım hala asırı derecede dökülüyooooorrrr.

arkadaşlar bu kürü temiz ve yağdan arıtılmış saçınıza yapın.her gün üşenmeden saçınızı yıkayın ve kürü uygulayın. bir diğer husus da kürü 10dk dan fazla kaynatmayın.

saçlarına lavanta suyu yapan var mı yapanlar sonuçlarını paylaşabilirmi acaba..ben 3 haftadır yapıyorum.dün gece de yaptım bu sefer durulamadım saçımı.yarım saat bekle durula işime gelmiyor üşendim artık...bi zararı olurmu ki saçlarımda hafif kuruluk oldu sanki bi de 3 bardak kaynamış suya 1 tatlı kaşığı diyor.öyle yapıyordum ama son sefer 1 buçuk çorba kaşığı lavanta koydum :)

Kızlar lavanta mucizevi birşey gerçekten de! Ben de başka yağlarla karıştırıp uyguluyorum hemen etkisini gösteriyor. Bir de belki yeri değil ama lavanta demişken söylemek istedim,terlemeye karşı birebir. Bir pamuğa birazcık lavanta yağı damlatın koltuk altınıza sürün tüm gün terlemenizi önlüyor ve çok güzel kokuyor :)

Lavanta kürü kesinlikle harika. Ben 2 litrelik cam kavanoza kaynamış su koyup maşaya benzeyen demleme aletini tepeleme doldurup yarım saat demliyorum, su ılınınca kullanıyorum. Saçlarımı yumuşatıp parlatıyor, dökülme de durdu gibi bir şey. Bir seneden fazladır yapıyorum çok memnunum. Ayrıca 15 günlük kürler halinde her akşam yatmadan önce bir su bardağına 10 dk. kadar demleyip içiyorum. 15 gün kürü yapıp, 15 gün ara veriyorum. Anneannem lavanta karaciğeri temizler demişti. Dilerim herkes şifa bulur.

Edit: Lavanta uykumu da düzene soktu. Bebekler gibi mışıl mışıl uyuyorum artık.

Son düzenleme:
Kızlarrr ben de bu kürün karanfilli olanını deniyorum 3 haftadır o da çok hoş kokuyor ve dökmeyi kesiyor . Lavantadan memnun olmayan bir de bunu denesin bence . Ama ben çok merak ettim lavantayı yapıcam :)
Bu karanfilli kür de baya etkili kızlar seyrek saçlara bire bir . Minik minik saçlar da çıkartıyor kızlar baya memnundu forumda aylarca konuşulmuş . Merk eden olursaa , anlatırımm :KK9: :KK9:

ya denemediğim şey kalmadı artık faydasını görmeyi geçtim zararı olmasın diye çabalıyorum ısırgan otunuda lavanta gibi önerdiler ama sonuç yok. döktü üstüne saçlarım acayip dökülüyor ya da ben abartıyorum . gerçekten lavantanın şampuanı iyi gelir mi

Arkadaşlar ben uzun süre yoğun saç dökülmesi yaşadım.
Stres kaynaklıydı. Doktora gittim hiçbir eksikliğim çıkmadı.
İnsan saçları yoğun bir şekilde dökülünce çok üzülüyor, kahroluyor.
Bu arada saçım belimi geçiyor ve hiç bir boya açıcı vs yok.

İlk etapta Elidorun biotin şampuanını kullanıyordum.
Saçlarımda ani değişiklik olunca şampuandan diye düşündüm.
İlk önce dökülmedi ama böyle inanılmaz şekilde cansızlaştı.
Saçlarımın diri diri öldüğünü gördüm.
3 hafta kadar sonra saçlarım yağmur yağar gibi dökülmeye başladı.
Hemen şampuanımı değiştirdim. Hiçbir değişiklik olmadı.
Yine değiştirdim yine aynı. Saç kremimi değiştirdim. Aynı.
Stres kaynağı üzerimden ayrıldı, saçlarım 3-4 ay daha dökülmeye devam etti.
Bu arada en son kullandığım şampuan dalindi.
Sonra artık dedim ki, alan Allah, ben ona razıyım, dilediğini yapar, artık önemsemiyorum,dedim.
Dalini bırakarak hemen lavantalı zeytinyağı sabununa (dalan) geçiş yaptım.
Herşeyi kendi haline bıraktım (üzülme anlamında)
Ama elden önlemleri hiç bırakmadım.
Saçıma maya-zeytinyağı-yumurta sarısından oluşan maske uyguladım 1 kez.
2 kez de sırf saf zeytin yağı maskesi uyguladım.
Şak diye saçımın kesilmesi durdu.
Durdu derken, stresli olmadığım günlerdeki kadar döküldü sadece.
Fakat saçlarım neredeyse yarıyarıya azalmıştı
Ne oluyor derken lavanta da alayım dedim. Dün de lavantaya başladım.
İnsanoğlu nankördür derler ya, saçlarım dökülmüyor,oh, diye gittim yeniden şampuana başladım.
Saçlarım daha çabuk yağlanır oldu tabi.
Ama Allah'ın izniyle lavantadan umudum var.
Dökülmesi oldukça azalsın ve uzasın diye hem içiyor hem de saçıma sürüyorum.
Şifa Allahtan bakalım ne olacak.
Bu arada Lavanta Kürü sadece saça sürülerek değil aynı zamanda içilerek uygulanır.
Allah saçlarınıza şifa versin.
Bye

Son düzenleme:
X