Lazer epilasyon derdi

bogakizii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
1.285
1.021
Merhabalar,

Belki bu sefer çok saçma bir dert olacak ama yazmadan edemedim, derdim lazer epilasyon hakkında :)

Hayatımda ilk defa geçtiğimiz hafta lazer epilasyona başladım. Çok fazla araştırarak buz lazere gitmeye karar verdim, orijinal makine olsun vs diye de Soprano Ice Platinum makinesi olan bir doktor kliniğine gittim.
Beyaz tenim ve siyah kıllarım var.

Derdim şu ki, çok fazla canım acıdı... ağda ya da epilasyon aletinin acısı hiç hiç bir şeymiş. Her yerime kızgın demirler değdiriliyormuş gibiydi. Kesin dedim, cildim her tarafım yanık oldu bu kadın beceremiyor, mahvoldum. Ama yanık vs de yok. Ama çok kötü yandım kızlar ya 😢 genital bölgeye yaptıramadım bile. Sürekli yanma hissiyle kendimi çekmek zorunda kaldım, kendimi kasmaktan her tarafım tutulmuştu kan ter içerisinde kalmıştım. Uygulayan arkadaşa enerjisini düşüremez misiniz ben dayanamıyorum bu şekilde dedim öyle etki etmez ki dedi. 1 saatlik seansı 3 saatte anca bitirebildik sürekli durdurmam gerekti.... Böyle olması normal mi? 😔

soprano ile buz lazer yaptıran var mı aranızda? 😔

İlk 2-3 seansta böyle olur. Sonra acısı azalıyor. Maalesef güzelleşmek için acı çekmeye mecburuz.

Merhabalar,

Belki bu sefer çok saçma bir dert olacak ama yazmadan edemedim, derdim lazer epilasyon hakkında :)

Hayatımda ilk defa geçtiğimiz hafta lazer epilasyona başladım. Çok fazla araştırarak buz lazere gitmeye karar verdim, orijinal makine olsun vs diye de Soprano Ice Platinum makinesi olan bir doktor kliniğine gittim.
Beyaz tenim ve siyah kıllarım var.

Derdim şu ki, çok fazla canım acıdı... ağda ya da epilasyon aletinin acısı hiç hiç bir şeymiş. Her yerime kızgın demirler değdiriliyormuş gibiydi. Kesin dedim, cildim her tarafım yanık oldu bu kadın beceremiyor, mahvoldum. Ama yanık vs de yok. Ama çok kötü yandım kızlar ya 😢 genital bölgeye yaptıramadım bile. Sürekli yanma hissiyle kendimi çekmek zorunda kaldım, kendimi kasmaktan her tarafım tutulmuştu kan ter içerisinde kalmıştım. Uygulayan arkadaşa enerjisini düşüremez misiniz ben dayanamıyorum bu şekilde dedim öyle etki etmez ki dedi. 1 saatlik seansı 3 saatte anca bitirebildik sürekli durdurmam gerekti.... Böyle olması normal mi? 😔

soprano ile buz lazer yaptıran var mı aranızda? 😔
Pic diye bir sprey var size yardımcı olur bir dahakine

Ben alışana kadar jel sürmüştü, jel sayesinde ağrı minimuma iniyor. Sonra jel sürmeyi bırakıp yavaş yavaş enerjiyi arttırdı. Evet jel ve düşük enerji etkiyi azaltıyor ancak alışmanız için ilk birkaç seans bu şekilde olması daha iyi bence. Alıştığınızda bu kadar acı hissetmeyeceksiniz. Devam edin mutlaka :)

İlk zamanlar yanması normal ama kıllar inceldi kör hissetmemeye başlıyorsun. Ben üç dört sene önce gitmiştim ve o kadar rahatım ki şimdi sadecee iki ayda bir falan minik tüy şeklinde kalanları eldivenle alıyorum o kadar. Her türlü acıya değer.

X