Maske Tarifleri Lekeler İçin Elma Sirkesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.857
48
elma-sirkesi-maskesi.jpg

Birçok maskenin içinde kendisine yer bulan elma sirkesi, cilt için faydalı mineralleri ihtiva etmesinin yanında birçok cilt problemine çözüm olması nedeni ile de sıkça kullanılmaktadır.

Elma sirkesinin en önemli faydası ciltteki lekelerin görünürlüğünü azaltması aynı zamanda hücre yenilenmesini hızlandırarak yaşlanma etkilerini geciktirmesidir.

Bilindiği gibi belirli bir yaştan sonra cilt eskisi kadar hızlı bir şekilde kendisini yenileyemez. Bu da zamanla kırışıklıkların ve sarkmaların oluşmasına neden olur.
Elma sirkesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Elma sirkesi doğal olmasının yanında asidik özelliği bulunması nedeni ile daima su ile seyreltilerek kullanılmalıdır.

Cilt lekeleriniz için elma sirkesi ile aynı oranda suyu karıştırıp bir pamuk yardımı ile cildinize sürebilirsiniz.

Eğer yüzünüzde yoğun lekeler oluşmuşsa bu kürü her gün kullanabilirsiniz.

Hassas bir cilde sahip olanlar ise haftada birkaç defatekrarlayabilir.

Eğer bu kürü sürdükten sonra cildinizde yanma, batma vekızarıklık gibi alerjik reaksiyonlar gözlemlediyseniz uygulamayı hemen kesip yüzünüzü ılık bir su ile yıkayın.

Aynen bende uzun süredir cildimi sulandırılmış elma sirkesi ile temizliyorum .Cildin ph dengesini koruyor sivilceleri yok ediyor ve lekeleri açıyor. Hiç tonik falan kullanmanıza gerek yok. Deneyin sonuclara inanmiycaksiniz.

Elma sirkesini hergün olmasa da 2 günde 1 tonik olarak kullanarak gözeneklerimin küçüldüğüne, küçük milialarımın azaldığına, yağ bezelerinin azaldığına ve en önemlisi sivilcelerimin kuruyup izlerinin hafiflediğine kendi gözlerimle bizzat şahit oldum tüm bunlara. Mucize bir şey herkese öneririm mutlaka cilt bakımınızda bulundurmanız gereken bir ürün

Elma sirkesini hergün olmasa da 2 günde 1 tonik olarak kullanarak gözeneklerimin küçüldüğüne, küçük milialarımın azaldığına, yağ bezelerinin azaldığına ve en önemlisi sivilcelerimin kuruyup izlerinin hafiflediğine kendi gözlerimle bizzat şahit oldum tüm bunlara. Mucize bir şey herkese öneririm mutlaka cilt bakımınızda bulundurmanız gereken bir ürün
Pamukla sildikten sonra yuzunuzu yıkıyor musunuz

Hanımlar bende kullanmaya başladım elma sirkesi ve su karışımını tuzum daha canlı gorunuyor ama sadece iltihaplı sivilce cıkardı 3 5 tane normal mi sizce ilk kullanımda boyle olan var mı

Makyaj temizleme solüsyonlarını ve tonikleri çöpe atmama sebep olan güzellik.

Hiç bir solüsyon elma sirkeli su kadar iyi makyaj çıkarmıyor. Yüzdeki ışıltı ve ton dengelemesi de cabası. Hergün düzenli uygularım.Haftada bir de zerdeçalllı maya maskesi ile cildimin hakkettiğini ona veriyorum. Dermokozmetik ürünlere boş yere para harcağımı doğanın gücünü keşfedince anladım.

gözüme yakın bir yere sürersem gözlerimi yakıyor sizde gözünüzü yakmıyor mu ?
Kesinlikle göze yakın surulmemeli göz hassas bir organ sirke de asidik olduğu için sulanma yanma yapabilir. Gözaltı morlukları için patates suyu, çay poşeti, salatalık gibi etkisi az olan şeyler mevcut. Sirke gerçekten lekeleri yok ediyor bunu da söylemeden geçmeyim

Bende elma sirkesi kullaniyorum annem yapti sirkeyi doğal 😄 ben pamuga döküp sirkeyi sonrs da uzerine gül suyu döküp öyle yüzümü siliyorum yatıyorum sabah yıkıyorum sabah cok parlak bir ciltle uyaniyorum tavsiye ederim bu karışımı bende günde iki defa yapmayı düşünüyorum ama ben öyle suyla falan karıştırmiyorum direk sürüyorum valla inşallah iyi olur🤲🥰

Ben de yeni yeni kullanmaya başladım elma sirkesini inşallah faydası olur. Doğum sonrası geçemeyen lekelerim olunca sirkeyi kendim yaptım evde çare arıyorum her seyden

X