Lohusalık bitiminde hemen hamile kalınabilir mi?

sevgdmr

💙👶🏼
Kayıtlı Üye
11 Mart 2023
1.096
1.259
Herkese merhaba. Lohusalık sürecim yeni bitti. İlişkimiz oldu ben hep süt koruyor diye duydum çevremden o yüzden çok dikkat etmedik açıkçası. O kadar pişmanım ki. Biraz araştırınca 40 günün bitiminde de hamile kalınabileceğini okudum ve böyle hamile kalan çok olmuş. Yarın için randevum var doktorum ile korunma yollarını konuşacağız fakat ben çok korkuyorum. Bugün hemen bir ovulasyon testi yaptım aşağıya yüklerim. Bebeğim de pcosluyum klomen tedavisi ile oldu. Ovulasyon böyle iken hamile kalma ihtimalim var mı?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 47
süt korur diye bir şey yok hamilelik ihtimali var tabi ki. sizde yumurtlama daha olmamış ama dikkatli olun.

Testinizde ben bişey göremedim ama yakın arkadaşım hamile kalmıştı doğumdan 4 ay sonraydı emzirmek felan korumuyor yani sizin korunmanız gerekiyor eğer gebelik düşünmüyorsanız

Testinizde ben bişey göremedim ama yakın arkadaşım hamile kalmıştı doğumdan 4 ay sonraydı emzirmek felan korumuyor yani sizin korunmanız gerekiyor eğer gebelik düşünmüyorsanız
Evet evet yumurtlama olmamış çok şükür. Kesinlikle korunacağız

O zaman devam süt korur diye korunmamaya ne diym 🤷🏼‍♀️
Yani niye bu kadar sertsiniz anlamıyorum. Düzgün bir dille açıkladım. Soru sormuşsunuz ona da düzgün bir dille cevap verdim ne var yani şunu yazacak. Bi garipsiniz ya yemin ederim kalp kırmaya değiyor mu iki günlük dünyada

konu ile ilgili nasıl bir bilgi lazım ki daha? emzirmek bir korunma yöntemi değildir, öyle olsa etrafta arasında 1 yaş olan kardeşler nasıl olabilirdi?? bu da gebelik testi değil zaten.

X