Lütfen Bana Yardımcı Olur Musunuz ?

Hasret2510

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2024
12
3
22
IMG_0538.jpeg
arkadaşlar adetim 2 aydır gelmiyordu zaten hep adet düzensizliği yaşadım evliyim neyse evde belli aralıklarla testler yaptım erken gebelik testi de dahil negatif çıktı bende tarlusal aldım kullandım daha önce de kadın doğuma gittim oradan biliyorum adetim gelsin hormonlarıma baktırmaya gideyim doktora diye tarlusalı kullandım ağrısız sızısız adet oldum şuan 4. Günümdeyim doktora ilk gün adetim gelince gittim dedim böyle böyle adet oldum direkt size geldim hormonlarıma bakmak için birsürü test aldı adetin bitince gel ultrasonda bakalım dedi bende merakıma bugün girdim e nabıza birde ne göreyim böyle değerlerim ve altında gebelik bişiler rakamlar yazıyor kız ben hamile miyim ama şuan adet görüyorum ayrıca tarlusal kullandım imkansız dimiii yani ne bu yazılar bilen varmı

Eklentiler

• IMG_0539.jpeg
    IMG_0539.jpeg
    80,4 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_0540.jpeg
    IMG_0540.jpeg
    56 KB · Görüntüleme: 56
Teşekkür ederim cevabınız için peki bu yazılar nedir ilk defa görüyorum diğer testlerimde yoktu
Referans değerleri bazı hastanelerde açıklamalı yazıyor, işte şu kadar gebeliklerde tsh şu kadar olabilir gibi açıklama yapmışlar ama betanız negatif olduğu için onlarla çok ilginiz yok 🙏🏿

referans aralığını belirtiyor yazılar yani hebeliğin hangi döneminde ne kadar olması gerekir diye. bazı hastanelerde yapılan testlerde bu şekilde açıklama yapılıyor, bazılarında yapılmıyor. gebe değilsiniz yani. yazılar açıklama amaçlı sadece.

referans aralığını belirtiyor yazılar yani hebeliğin hangi döneminde ne kadar olması gerekir diye. bazı hastanelerde yapılan testlerde bu şekilde açıklama yapılıyor, bazılarında yapılmıyor. gebe değilsiniz yani. yazılar açıklama amaçlı sadece.
Ayyyy Allah razı olsun çok korktum henüz 10 aylık evliyim Allah aratmasın tabi ama şuan düşünmüyorum ve görünce yazıları dedim tamam hamileyim tarlusal kullandım düşük yapıyorum herhalde

Tsh da yuksek cikmis. Bunu dusurmeden saglikli gebelik cok zor. Tiroid ilaci kullaniyo musunuz?

Tsh da yuksek cikmis. Bunu dusurmeden saglikli gebelik cok zor. Tiroid ilaci kullaniyo musunuz?
Hayır kullanmıyorum doktor adetin bitince gel dediği için henüz gidemedim ve evet çok yüksek çıkmış. Aman Allahım yüksek olunca gebeliği etkiliyor mu bilmediğim çok şey var 🥹

Hayır kullanmıyorum doktor adetin bitince gel dediği için henüz gidemedim ve evet çok yüksek çıkmış. Aman Allahım yüksek olunca gebeliği etkiliyor mu bilmediğim çok şey var 🥹
Evet yuksek tsh gebe kalmayi zorlastirir gebelik olursa da sagliksiz gebelige neden olur. Genelde 1,5 civarina dusmesini istiyor doktorlar.

Referans değerleri bazı hastanelerde açıklamalı yazıyor, işte şu kadar gebeliklerde tsh şu kadar olabilir gibi açıklama yapmışlar ama betanız negatif olduğu için onlarla çok ilginiz yok 🙏🏿
Anladım başıma ilk defa gelince çok korktum düşük yapıyorum şuan sandım. İçime su serptiniz çok teşekkür ederim ☺️💖

Ayyy hemen gideyim ilaç verir değil mi kadın doğum ben bilmiyordum ☹️
Kadin dogum ic hastaliklari yada endokrinolojiye yonlendirir muhtemelen. İlacin dozunu o taraf daha iyi bilir cunku hormon ilaci oldugu icin. 1-2 ayda ilacla toparlarsiniz uzulmeyin.

Kadin dogum ic hastaliklari yada endokrinolojiye yonlendirir muhtemelen. İlacin dozunu o taraf daha iyi bilir cunku hormon ilaci oldugu icin. 1-2 ayda ilacla toparlarsiniz uzulmeyin.
Toparlayabileceksem çok sevindim ben adetimin bitmesini bekliyorum uzakta doktor birde gittiğimde bi yönlendirme yapar o halde çok teşekkür ederim Allah razı olsun 🫶🏻💖

X