lutfen bilgili arkadaslar hpv hakinda yardimci olur musunuz

yasemin271991

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2017
65
-8
32
merhaba arkadaslar kafam cok karisik ve korkuyorum doktor bana hpv dna pcr yaptirdi yuksekriskli hpv tilperi16.18.31.33.35.39.45.51.52.56.58.59 ve ve sinif 2A kanserojan kabul edilen 68 negatif, smear testi yaptirdim smear temiz negatif ama inflamasyon bulgulari diyor acaba bu test sonucunu yaniltmis ola bilirmi , doktorum bende neden genitopileme testini yapmadigini anliyamiyorum ayrica bende sigil yok iliskimden supeli iliskimden 4 ay gecti hpv dna pcr negatif smear negatif sigil cikma imkani varmi

bende bakilmayan tipler
  • Düşük Risk Grubundaki HPV tipleri:Tip 6, Tip 11, Tip 40, Tip 42, Tip 43, Tip 44, Tip 54, Tip 61, Tip 62, Tip71, Tip 72, Tip74, Tip 81, Tip 83, Tip 84, Tip 91

Muhtemel Yüksek Risk Grubundaki HPV Tipleri: Tip 26, Tip 53, Tip 66, Tip 67, , Tip 69, Tip 70, Tip 73, Tip 82

• bende simdi hpv varmidir doktorumla kavga etim
    bana yaptigimiz testler yeterli dedi
    sizlerde benim gibi yuksekriskli hpv testine mi baktirdiniz yoksa genitopileme testimi yaptirdiniz
    yardimci olun bana uyuya miyorum kaygi problem lerim var

sonuc inflamasyon bulgular documanta yazildiginda bunun icin std 10 pcr yaptirdim
    ureaplasma urealyticum ,
    ureaplasma parvum dna ,
    mycoplasma hominis.
    gardnerella vaginalis hebsi pozitif
    inflamasyon bulgularini hpv 6 ve 11 enfeksiyonu mudur ola bilirmi . eger hpv tip 6 ve 11 olmus olsaydi smear bozuk cikmaz miydi

Son düzenleme:
Merhaba. Ben ketemde yaptırdım sanırım orada yüksek riskli tiplere bakılıyor sadece şimdi sizden okuyunca anladım. Tp 16 var bende. Ama smear sonucum daha çıkmadı, kolposkopi yapıldı temiz çıktı. Diğer türlü dediğiniz test nedir bilmiyorum

Doktorlari anla miyorum neden 50 tana tipe bakilmiyorda sadece 12 veya 13 hpv tiplerine bakip bana negatifsin diyorlar forumda okudum arkadasimizin birinde tip 73 var simdi ona hpv dna pcr 13 tip bakilmis olsaydi ve. Negatif ciksaymis bu yalanci negatif olcakti Evetrrrrrr genitopileme testi var hasta doktora gelmisken insan sagligini citiye alip doktor genitopileme testi yaptirmasi gerekiyor diye dusunuyorum ama cogu doktorlar suratsiz bir an once hizli hizli yapayimda bitiriyimde ciksin dusuncesinde

Merhaba. Ben ketemde yaptırdım sanırım orada yüksek riskli tiplere bakılıyor sadece şimdi sizden okuyunca anladım. Tp 16 var bende. Ama smear sonucum daha çıkmadı, kolposkopi yapıldı temiz çıktı. Diğer türlü dediğiniz test nedir bilmiyorum
Genitopileme testi bir suru hpv cesitlerine bakiyorum aranizda doktor varmi konusa bilecegim kafamda cok soru isaretleri var

Negatif olan arkadaslar varmi bende sigil yok sizde supeye duserek kendi nizde sigil aradinizmi nezamab cikacak diye stres yaptinizmi benim smear temiz. Obur yaptirdigim teste temiz ama acaba sigil cikcakmi stresi bunalti artik beni. Bende hpv varmi yokmu onuda tam bilmiyorum. Orta risk bakilmamis dusuk riskte oyle bakilmamis acaba herkezdemi bu sekilde test yapiliyor

Merhaba eşinizde siğil varmıydı acaba

Negatif olan arkadaslar varmi bende sigil yok sizde supeye duserek kendi nizde sigil aradinizmi nezamab cikacak diye stres yaptinizmi benim smear temiz. Obur yaptirdigim teste temiz ama acaba sigil cikcakmi stresi bunalti artik beni. Bende hpv varmi yokmu onuda tam bilmiyorum. Orta risk bakilmamis dusuk riskte oyle bakilmamis acaba herkezdemi bu sekilde test yapiliyor
Merhabalar, öncelikle lütfen sakin kalın, zor olduğunu biliyorum ama stres bağışıklığınızı iyice düşürecektir. Negatife dönen var mı dediğiniz için yazıp sizi biraz olsun rahatlatmak istedim. Bana 2019 yılında Hpv pozitif teşhisi konuldu. Bu dönemde 2 tane siğilim çıktı.Dünya başıma yıkıldı sandım. Panikledim korktum, fakat doktorum sakin olmamı söyledi. Bağışıklığını güçlü tutarsan bu virüsü zamanla atabilirsin dedi. Ama inanın umudum yoktu. O dönem bağışıklığıma çok yüklendim. Ev yoğurdu, turşu, sarımsak, çörekotu yağı, propolis ve aktardan aldığım bağışıklık güçlendirici otlar, karışımlar yedim içtim.Bol bol açık havada ormanda yürüyüşler yaptım. Oksijen aldım. Bu dönemde siğiller artmadı,yayılmadı ama yok olmadı da. Siğiller çoğalmayınca bu hastalığı yenmeye başladığımı anladım ve rahatlamaya başladım. Hastalığı eskisi kadar düşünmez oldum. araya pandemi girdi ve ben doktora gitmekten de korktuğum için bağışıklık güçlendirme olayına devam ettim. Bundan 1 ay önce aynı doktora gittim. Smear testi yapıldı. Siğillerden biyopsi alındı ve Siğiller koterle yakıldı. Siğillerden de kırtulmuş oldum. Gelen sonuç hpv negatife dönmüştü😊 siğillerden alınan patoloji sonucu da temiz çıktı. ama negatife dönmesi ne kadar zamanda oldu,ne zaman oldu bunu kestiremiyorum. bu virüsün vücudumuzdan atılabileceğine inanın ve hpv pozitif çıkanlara tavsiyem bu virüsü kafanızda tuttuğunuz sürece size zarar vereceğini, bağışıklığınızı düşüreceğinizi bilin. Seni yeneceğim deyin, bağışıklığınızı güçlendirin. Spor yapın. Oksijen alın, ve elinizden geldiğince başka şeylerle uğraşıp hpv yi kafanızdan uzaklaştırın.Siğil çıkacak mı diye sürekli tedirgin olmayı bırakın. Rabbim bu korkuyu yaşayan herkese acil şifa versin. Ama unutmayın kızlar.. Biz ondan güçlüyüzzzz,onu yenmeyi başarabiliriz💪

Merhabalar, öncelikle lütfen sakin kalın, zor olduğunu biliyorum ama stres bağışıklığınızı iyice düşürecektir. Negatife dönen var mı dediğiniz için yazıp sizi biraz olsun rahatlatmak istedim. Bana 2019 yılında Hpv pozitif teşhisi konuldu. Bu dönemde 2 tane siğilim çıktı.Dünya başıma yıkıldı sandım. Panikledim korktum, fakat doktorum sakin olmamı söyledi. Bağışıklığını güçlü tutarsan bu virüsü zamanla atabilirsin dedi. Ama inanın umudum yoktu. O dönem bağışıklığıma çok yüklendim. Ev yoğurdu, turşu, sarımsak, çörekotu yağı, propolis ve aktardan aldığım bağışıklık güçlendirici otlar, karışımlar yedim içtim.Bol bol açık havada ormanda yürüyüşler yaptım. Oksijen aldım. Bu dönemde siğiller artmadı,yayılmadı ama yok olmadı da. Siğiller çoğalmayınca bu hastalığı yenmeye başladığımı anladım ve rahatlamaya başladım. Hastalığı eskisi kadar düşünmez oldum. araya pandemi girdi ve ben doktora gitmekten de korktuğum için bağışıklık güçlendirme olayına devam ettim. Bundan 1 ay önce aynı doktora gittim. Smear testi yapıldı. Siğillerden biyopsi alındı ve Siğiller koterle yakıldı. Siğillerden de kırtulmuş oldum. Gelen sonuç hpv negatife dönmüştü😊 siğillerden alınan patoloji sonucu da temiz çıktı. ama negatife dönmesi ne kadar zamanda oldu,ne zaman oldu bunu kestiremiyorum. bu virüsün vücudumuzdan atılabileceğine inanın ve hpv pozitif çıkanlara tavsiyem bu virüsü kafanızda tuttuğunuz sürece size zarar vereceğini, bağışıklığınızı düşüreceğinizi bilin. Seni yeneceğim deyin, bağışıklığınızı güçlendirin. Spor yapın. Oksijen alın, ve elinizden geldiğince başka şeylerle uğraşıp hpv yi kafanızdan uzaklaştırın.Siğil çıkacak mı diye sürekli tedirgin olmayı bırakın. Rabbim bu korkuyu yaşayan herkese acil şifa versin. Ama unutmayın kızlar.. Biz ondan güçlüyüzzzz,onu yenmeyi başarabiliriz💪
Testleri nerede yaptırdınız İzmir de nerede test yaptırabilirim.sigil yok ama eşimde var .yanma ağrı oluyor.nasil bir yol izlemeliyim panik oldum

X