Tuvalet Eğitimi Lütfen Yardım Edin. 3 yaşındaki kızım kakasını değiştirmeme izin vermiyor

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

zarifezarif

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2023
187
408
Merhaba kk
3 yaşında bir kızım var. 3 aylık da bir oğlum. tuvalet eğitimine başladık tam beceremedik. çişe alıştı kakayı altına yaptı. hamileliğimin sonlarıydı sabırsız davrandım orda hatalıyım. kardeşi doğunca tamamen beze döndü.
onu da geçtim. kaka yapınca temizlememi istemiyor. her bez değişimi sinir krizi. kakalı kalıcam değiştirme diyor.
oyun terapisine başladık ama pek bi şeye yaramıyor gibi. yaşının ilerisinde zeki konuşkan dikkatli bi çocuk. ama bu tuvalet olayı tamamen b.ka sardı. Allah rızası için bir el atın. Napıcam ben

Tuvalet eğitimi ve yeni bebek denk gelmemeliydi o biraz kötü olmuş ,bir sure üstüne gitmeden kendi haline bırakmanız daha doğru olur sanırım, alt değişimi konusunda babadan falan destek alin ,olabildiğince

Niye taşıdınız Mune Mune bu benim için çok büyük bir sıkıntı ve bdv dışında bi yerde yeterli cevap gelmiyor maalesef

Tuvalet eğitimi ve yeni bebek denk gelmemeliydi o biraz kötü olmuş ,bir sure üstüne gitmeden kendi haline bırakmanız daha doğru olur sanırım, alt değişimi konusunda babadan falan destek alin ,olabildiğince
her alt değişimi bi cinnet durumu artık delirmek üzereyim. bazen babası kollarını tutuyor öyle değiştiriyorum. cidden delirmek üzereyim

Benimki de yakında 3,5 yaş olacak çiş ev evet ama kaka hep bez e ve saatlerce öyle kalıyor, üstüne düşmüyorum inat ediyor valla ben akışına bıraktım, sadece kaka için bez e devam

Benimki de yakında 3,5 yaş olacak çiş ev evet ama kaka hep bez e ve saatlerce öyle kalıyor, üstüne düşmüyorum inat ediyor valla ben akışına bıraktım, sadece kaka için bez e devam
pişmiyor mu
benimki kız enfeksiyon kapar diye korkuyorum

pişmiyor mu
benimki kız enfeksiyon kapar diye korkuyorum
Bak size yazdığımda kakası bitmiş geziyordu, şimdi yikatti, yıkamazsa da yanarsa yansın diyorum , bi kere pişik oldu, dedim kaka çok kaldı ondan böyle okuyor biraz azalttı ve kapalı yanıma yaklaşınca pis kokuyorsun diyip kovuyorum :KK66:yıkarken de cani açıyor kuruyor poloda hiç de üzülmüyorum ona konfor sağlamıyorum rahatsız oluyorsan tuvalete yap bana ne büyüdün artık diyorum, yada kaka bekletme diyorum:KK66:

Bak size yazdığımda kakası bitmiş geziyordu, şimdi yikatti, yıkamazsa da yanarsa yansın diyorum , bi kere pişik oldu, dedim kaka çok kaldı ondan böyle okuyor biraz azalttı ve kapalı yanıma yaklaşınca pis kokuyorsun diyip kovuyorum :KK66:yıkarken de cani açıyor kuruyor poloda hiç de üzülmüyorum ona konfor sağlamıyorum rahatsız oluyorsan tuvalete yap bana ne büyüdün artık diyorum, yada kaka bekletme diyorum:KK66:
biz onu da yaşadık etki etmedi. niye değiştirmek istemiyorsun diyorum bilmiyorum diyor. tam bir kaos. napıcam bilmiyorum cidden

Inatlasmamak lazım, nasılsa bırakacak , kaka çiş tutmak onlara haz veren bir dönemdeyiz o benim onu vermem gibi sahipleniyorlar, ben akışına bıraktım:KK66:

Benim bebeğim 14 aylık ve doğduğundan beri ne kakali,ne cisli biraktik.Aninda degistiriliyo.Aliskin da değil yani o sekilde kalmaya ama bez degisimi aynı krizi cikariyo.Kakali saatlerce gezse sorun yok çocuk için.Ama ben dayanamıyorum.Kavga dövüş degisiyoruz.Popoyu havaya kaldirmalar mi dersiniz,poposu temizlenmeden o şekilde kaçma mi dersiniz.Daha bez kelimesi ağzımdan çıkar çıkmaz kriz geciriyo,kasları catiyo.Biz bı çözüm bulamadık.Giyinmeye de aynı sekilde karşı.Ustundeki kazağı uğrasa uğrasa cikardi geçen gün.Corap,ayakkabı zaten asla ayağında durmaz.Dedigim gibi biz bu çözüm bulamadık ne yazık ki.

Benim bebeğim 14 aylık ve doğduğundan beri ne kakali,ne cisli biraktik.Aninda degistiriliyo.Aliskin da değil yani o sekilde kalmaya ama bez degisimi aynı krizi cikariyo.Kakali saatlerce gezse sorun yok çocuk için.Ama ben dayanamıyorum.Kavga dövüş degisiyoruz.Popoyu havaya kaldirmalar mi dersiniz,poposu temizlenmeden o şekilde kaçma mi dersiniz.Daha bez kelimesi ağzımdan çıkar çıkmaz kriz geciriyo,kasları catiyo.Biz bı çözüm bulamadık.Giyinmeye de aynı sekilde karşı.Ustundeki kazağı uğrasa uğrasa cikardi geçen gün.Corap,ayakkabı zaten asla ayağında durmaz.Dedigim gibi biz bu çözüm bulamadık ne yazık ki.
off bizde de aşağı yukarı o dönemler başladı ama bitmiş olması gerekiyordu artarak devam etti 🙄

X