Meme Büyütme Sürecim

Damla biraz sıkıntı . Yuvarlak önerimdir. Bende yuvarlak kullanıyorum. Kafa rahat.. ben 2. Gün işe geri dönmüştüm, çünkü yatmak daha halsizleştiriyor insanı. Biraz çabuk yoruluyorsun . Ama bünyeni uyandırıyorsun. Şimdiden geçmiş olsun . Dilerim ki benim ki gibi kolay ve su gibi geçer sürecin
Asopenya lütfen benim açtığım konuyada bir yorumda bulunabilirmisin rica etsem cok sızım var desteğinize ihtiyacım var☝🏻☝🏻‼️‼️‼️‼️‼️

Merhaba , bende göğüs büyütme ameliyatı düşünüyorum ancak doktora asla karar veremiyorum aklım çok karıştı. Yanlış karar verip pişmanlık yaşamak istemiyorum. Doktorunuzu ve ücreti paylaşabilir misiniz?

Buraya girmiyorum kusura bakmayın, girdiğimde gelen mesajlara ve buradan doktor, fiyat bilgisi soranlara elimden geldiğince bilgi vermeye çalışıyorum ancak forumda bunu açık bir şekilde paylaşmam doğru olur mu bilemiyorum bu nedenle özel mesajdan size yazdım.

Bu masaja operasyondan ne kadar zaman sonra başladınız? Geçmiş olsun 💐

Çok teşekkür ederim :KK200: Pansuman işlemlerim tamamen bitince yaklaşık 1,5-2 ay sonra başladım.

Buraya girmiyorum kusura bakmayın, girdiğimde gelen mesajlara ve buradan doktor, fiyat bilgisi soranlara elimden geldiğince bilgi vermeye çalışıyorum ancak forumda bunu açık bir şekilde paylaşmam doğru olur mu bilemiyorum bu nedenle özel mesajdan size yazdım.

Çok teşekkür ederim :KK200: Pansuman işlemlerim tamamen bitince yaklaşık 1,5-2 ay sonra başladım.
rica etsem doktor ismini ve fiyatıın benimle de paylaşır mısınız?

Herkese merhaba. 23 yaşındayım ve 3 ay önce 19 ekimde meme büyütme ameliyatı oldum. Bu süreçte forumdaki birçok kişinin tecrübelerinden destek aldığım için ben de kendi operasyon sürecimi burada paylaşmak istedim belki ameliyat olmak isteyen birilerinin aklında olan sorulara cevap olurum diye.

Benim meme dokum yok denecek düzeydeydi, 70a doldurmuyordu. Sağ mememde hiç doku yoktu sol tarafta da yaklaşık 50cclik bir dokum vardı. Daha öncesinde de bir kist aldırma operasyonum olmuştu. Doktorumla görüştüm ve ameliyatta kendisinin vücuduma en uygun olan boyutu seçmesi konusunda anlaştık. Ameliyat öncesi çekilen ultrasonda sol mememde bir kist görüldü ve doktorum bunun incelenmesi istedi. Genel cerrah inceledi ve sorun olmadığını belirtip kistin boyutunun büyümesi durumunda yapılacak bir operasyonun silikonla bağlantısı olmadığı için sorunsuz olacağını söyledi. Sonrasında doktorum regl döneminde daha fazla rahatsızlık ve ağrı hissedebileceğimi söylediği için regl dönemime bağlı olarak bana ameliyat günü verildi.

Ameliyata girmeden önce sakinleştirici verdiler çok gergin olduğum için ve ameliyathaneye alındım. Operasyon yaklaşık 4 saat sürdü, doktorum silikonları denediğini ve en güzel duranları seçtiğini söyledi. Bana verdiği karta göre sol 295 cc sağ 345 cc mentor marka damla silikonlar, kas altı olacak şekilde takılmış. Ameliyattan birkaç saat sonra kalkıp yürüdüm. İlk yürümemde tansiyonum düştüğü için fazla devam edemedim ancak tekrar tekrar denedim. Sondam olduğu için tuvalete kalkıp gitmek gibi bir durumum çok yoktu o yüzden o günüm rahat geçti. 2 gece hastanede kaldım. Normalde tek gece kalacaktım ancak doktorum hastanede daha rahat edeceğimi söylediği için kabul ettim ve bu ekstra bir gece için tekrar ücret ödemedim.

Bir hafta boyunca her saat 15 dakika süreyle buz kompresi yaptım ve 4 saat arayla da doktorumun önerdiği Arnica kremden sürdüm. Bu kremden de iki tüp bitirdim ve krem hissettiğim gerginliği azalttığı için iyi geliyordu. 1,5 ay boyunca, pansumanlarımı hep doktorum yaptı ve enfeksiyon oluşmasın diye ıslanmamasını söyledi bu yüzden duş alırken ben bantlı yerleri havluyla tutarken annem beni yıkadı. Ameliyat korsemi de 2 ay boyunca taktım. Zaten korseyi takmadığınızda tüm silikonların yükü size kaldığı için çok garip hissettiriyor yine de takmak istiyorsunuz.

Drenlerim yaklaşık 5 gün kaldı kanamanın tamamen durması biraz vakit aldı ve çıktıktan sonra da bir hafta daha sızmaya devam ettiler. Görünen 3er tane dikişim vardı sağ ve sol için toplam 6 dikiş. Dren yerlerim sızdırmayı tamamen kesince bu görünen dikişlerimi de aldı. Bir hafta daha bu dikiş yerlerim pansumanlı kaldı sonrasında da kontrolde bana iz kremi verip 2 ay sonra tekrar gel dedi.

Ağrı, ödem ve his konusuna gelecek olursam. Ağrım hiç çok fazla olmadı, ağrı kesici içmeden de dayanabileceğim düzeydeydi. Yatıp kalkarken veya kollarımı çok kullandığımda, destek aldığımda ağrı hissediyordum onun dışında bir rahatsızlık hissim olmadı. Sadece bir ay boyunca dümdüz yatmak çok fena sırt, bel ve omuz ağrısı yaptı memelerimin ağrısından çok sırtımın ağrısı beni yordu. Ameliyat sonrası da ağrı ve acıdan ziyade ağırlık hissi vardı. Konuşmak çok yorucuydu ve nefes nefese kalıyordum. Bu his iki üç güne geçti. Ödemim ve şişliğim hiç yoktu diyebileceğim kadar azdı hatta hemşireler bile şaşırmıştı bu duruma. Meme ucumda ameliyattan sonra yaklaşık 1,5-2 ay boyunca süren bir his kaybı oldu ancak o da tamamen geri geldi. Doktoruma bu durumu sorduğumda silikonlar sinirlere baskı yaptığı için bu normal olduğunu söylemişti zaten.

Silikonlar koltuk altına doğru yayılmaya meyilli oldukları için yanlardan ittirmek gerekiyormuş bu yüzden yaklaşmasalar bile daha da yayılmalarını engellemesi için doktorum 3 ay boyunca kenarlardan ortaya doğru olabildiğince sıkıştırarak memelerimi itmemi istedi. Yükseklik olarak konumları iyi olduğu için de başka bir şey yapmama gerek olmadığını söyledi. Şu an hala daha bu masajı yapıyorum iz kremimi kullanmaya devam ediyorum ve çatlak oluşmaması için duştan sonra da Bephanthol sürüyorum. Dikiş izlerim hala biraz kızarık ancak gittikçe silikleşiyorlar. Ne kadar daha iyileşirler bilmiyorum ama umarım olabildiğince silikleşirler. Boyum 170 ve 53 kiloyum. Şu an sütyen bedenim dolgusuz 75b tam doluyor. Vücuduma baktığımda çok orantılılar ve beni asla rahatsız etmiyorlar.

Bu konu beni liseden beri üzen bir konuydu ve kendimi erkek gibi hissediyordum. Bir anda aldığım bir karar değildi ve şu an çok mutluyum. Ameliyat olmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim gerçekten insanın kendi bedeninde mutlu hissetmesi kadar güzel başka bir şey yok. Doktor, hastane veya ücret bilgisini burada paylaşmam uygun olur mu bilmiyorum bu yüzden bana özelden yazarsanız size bilgi verebilirim. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.
Ben de dün ameliyat oldum.
Biraz küçük gibi geliyor bana ama eskiden hiç yoktu, beni tatmin eder diye düşünüyorum.
Siz de çok büyük değil diye yazınca sormak istedim, memnun musunuz?
Daha büyük olsaydı dediğiniz oldu mu hiç?

Biraz küçük gibi geliyor bana ama eskiden hiç yoktu, beni tatmin eder diye düşünüyorum.
Kaç cc takıldı acaba size? İnsan tabiki hiç göğsü yokken en büyüğü olsun istiyor ama protez büyüdükçe sorun artıyor inanın. Biz 3 arkadaş birer haftayla ameliyat olduk 345 takılan arkadaşımız bir haftada iyileşti diyebilirim. Benim iyileşme sürecim 1 ayı buldu 395cc takılmıştı bana. Bir diğer arkadaşımız 500 cc ye zorladı doktoru olmaz demesine rağmen diretti taktırdı. Şimdi çok pişman memeler boynunun altında resmen ve inmiyor 2 ay olacak neredeyse. Artı sırt ve boyun ağrılarından bahsediyor çok şiddetli bi şekilde. Sonuç olarak doktorunuza güvenin onlara bırakınca sıkıntı yaşamayacağımız boyutları öneriyorlar, ki şuan genciz bu protezler ömür boyu bizle olacaklar bunun yaşlılık dönemleri de var sarkması, sırt ağrıları vs. Eminim ki sizin ölçüleriniz de ideal olmuştur. Gözünüz zamanla alışacaktır.

Kaç cc takıldı acaba size? İnsan tabiki hiç göğsü yokken en büyüğü olsun istiyor ama protez büyüdükçe sorun artıyor inanın. Biz 3 arkadaş birer haftayla ameliyat olduk 345 takılan arkadaşımız bir haftada iyileşti diyebilirim. Benim iyileşme sürecim 1 ayı buldu 395cc takılmıştı bana. Bir diğer arkadaşımız 500 cc ye zorladı doktoru olmaz demesine rağmen diretti taktırdı. Şimdi çok pişman memeler boynunun altında resmen ve inmiyor 2 ay olacak neredeyse. Artı sırt ve boyun ağrılarından bahsediyor çok şiddetli bi şekilde. Sonuç olarak doktorunuza güvenin onlara bırakınca sıkıntı yaşamayacağımız boyutları öneriyorlar, ki şuan genciz bu protezler ömür boyu bizle olacaklar bunun yaşlılık dönemleri de var sarkması, sırt ağrıları vs. Eminim ki sizin ölçüleriniz de ideal olmuştur. Gözünüz zamanla alışacaktır.
Sağ 295, sol 315 cc takmış doktorum.
Meme cebi büyük olmadığı için bunlar en uygunu dedi

Daha büyük olsaydı şikayetçi olmazdım açıkçası ama iyileşme sürecim çok zor olurdu bu yüzden çok da bir şey diyemiyorum açıkçası. Ancak vücuduma oranla şu an çok iyi duruyorlar bence ben şikayetçi değilim tam istediğim gibi doğal duruyorlar.

Daha büyük olsaydı şikayetçi olmazdım açıkçası ama iyileşme sürecim çok zor olurdu bu yüzden çok da bir şey diyemiyorum açıkçası. Ancak vücuduma oranla şu an çok iyi duruyorlar bence ben şikayetçi değilim tam istediğim gibi doğal duruyorlar.
Ben de öyle, memnunum şu an, çok doğal duruyor hatta kıyafet üzerinden küçük ama çıplakken çok iyi bir dolgunluğu var.
İstediğim buydu
Güle güle kullanalım artık😊

İşte ben de tam olarak onu istiyorum. 350 cc dedi doktorum iki memeye de. Göğüs dokum hiç yok. Yuvarlak, yüksek profil mentora önerdi dr. Sonucunu canlandiramıyorum kafamda. Ya çok büyük olursa diye panikliyorum 🥲

İşte ben de tam olarak onu istiyorum. 350 cc dedi doktorum iki memeye de. Göğüs dokum hiç yok. Yuvarlak, yüksek profil mentora önerdi dr. Sonucunu canlandiramıyorum kafamda. Ya çok büyük olursa diye panikliyorum 🥲
Göğüs dokunuz hiç yoksa 350 normal bir boyutta olacaktır, büyük olur diye düşünmeyin. Büyük protezler 400 üzeri oluyor. Hatta ödemli haline göz öyle alışıyor ki, ödemleriniz geçince bi tık büyük mü olsaydı diyeceğinize eminim 😂 Kendi 50 günlük sürecimden yola çıkarak ameliyat yapıldığı güne göre yaklaşık yüzde 30 oranında küçülme oldu. 6 aya son şekli ortaya çıkıyor.

Göğüs dokunuz hiç yoksa 350 normal bir boyutta olacaktır, büyük olur diye düşünmeyin. Büyük protezler 400 üzeri oluyor. Hatta ödemli haline göz öyle alışıyor ki, ödemleriniz geçince bi tık büyük mü olsaydı diyeceğinize eminim 😂 Kendi 50 günlük sürecimden yola çıkarak ameliyat yapıldığı güne göre yaklaşık yüzde 30 oranında küçülme oldu. 6 aya son şekli ortaya çıkıyor.
İçime biraz su serpildi 😄 umarım sonucundan ben de sizin kadar memnun olurum 😊

X