Meme Büyütme

BektasKoyuAssos

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2014
247
82
Meme büyütme olarak da bilinen augmentation mammaplasty, çoğu kadın tarafından tercih edildiği için, dünya üzerinde en fazla uygulanan estetik operasyonlardan birisidir. Göğüslerin genetik olarak normalden küçük olması ya da aşırı ve ani kilo kaybı sebebiyle dolgunluğunu kaybeden göğüsler için uygulanan meme büyütme ameliyatlarını ayrıca doğum sonrası ve emzirmeye bağlı olarak oluşan küçülmeler için de uygulanıyor. Aynı meme büyütme ameliyatında göğüsler arasındaki eşitsizliğe de son veriliyor.

Meme büyütme ameliyatları sonrasında sosyal yaşantısına daha özgüvenli olan kadınlar, istedikleri gibi bikini giyebiliyorlar ve görünüşlerinden, duruş biçimlerine kadar değişerek, daha mutlu olduklarını ifade ediyorlar.

Estetik International Sağlık Gurubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikonun kas dokusunun altına yerleştirilmesinde dual plane tekniğini kullanmaktadır. Bu teknik sayesinde daha az ağrı duyar, daha az iz kalır ve en doğal görünüme kavuşulur. Meme büyütme ameliyatlarında iz kalmaması imkansızdır ancak izin nerede ve ne kadar büyüklükte olacağı çok önemli bir konudur. Bu sebeple göğüs büyütme operasyonlarında hastaların en çok merak ettiği konu, ameliyat sonrasında kalan izin boyutudur. Uygulanan teknikle istediğiniz dekolte yada bikiniyi rahatlıkla giyebilir ve hayatınız boyunca, bunu konuyu bir daha asla düşünmek zorunda kalmayacağınızı vurgulamak isteriz. Bu teknik sayesinde memenin altında kalan ve normal şartlarda görünmeyen, sadece 3 cm gibi küçük ve fark edilemeyecek bir iz oluşmaktadır. Meme büyütme operasyonlarında en fazla dikkat edilmesi gereken konu ise, göğüslerin doğal görünmesi ve gerçek üstü bir diklik ve büyüklük ile göze batmaması gerekliliğidir. Meme büyütme ameliyatları ortalama olarak 1 ila 3 saat arasında sürer. Ameliyat sonrası hasta genelde hastanede yatırılmaz ama gerekli olduğu durumlarda bir gece hastanede kalabilir.

Adım Adım Meme Büyütme Ameliyatı

1 - Anestezi

İlaçlar, cerrahi işlem sırasında rahatınız için verilir. Doktorunuz sizin için en iyi seçimi yapıp, intravenöz sedasyon ve ya genel anestezi yapılarak operasyona başlanır. Ayrıca;

" Meme büyütme operasyonları günümüzde epidural anestezi altında hasta uyanık olarak yapılabiliyor. Bu sayede hasta operasyon anında uyanık oluyor. Dilerse operasyonu izleyebiliyor. Epidural anestezi, genel anestezinin hastada yarattığı ameliyat sonrası olumsuz etkiler de azalıyor."

2 – Kesi

Meme büyütme ameliyatlarında kesileri en aza indirgemek için kesiler göze çarpmayan bir alanda yapılır. Siz ve plastik cerrahınız kesi seçenekleri için daha evvelden bu konuyu belirleyerek, meme altı kesisi, transaksiller kesi ve ya periareolar kesiye(meme altı, koltuk altı, meme başı) karar veririsiniz. Kesiler implanta, istenilen genişleme derecesine, hastanın anatomisine ve cerrahın el becerisine göre değişkenlik gösterebilir. .

3- Dolgu Seçimi

Doktorunuzla yaptığınız görüşme sırasında implant ya da diğer teknik yöntemleri daha evvelden belirlersiniz. Bunun sonucunda doktorunuz sizin vücut tipinize, meme büyütmek için kullanılacak tekniğe göre göğüsleri doldurularak dikiş aşamasına geçer.

4- Kapanış

Dikişler yeni memeyi oluşturma ve desteklemek için derin katmanlı alınarak dikilir. Cerrahi bant ve deri yapıştırıcılarıyla kapatılır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Meme büyütme ameliyatı sonrasında bölgeye sargı ve bandaj yapılır. Göğüslerde şişmeyi engellemek ve memeleri desteklemek için elastik bandaj ve destek sutyen giydirilir. Sargınızın altındaki diren, oluşabilecek aşırı kan veya sıvı akıntısını toplamak için konulur.

Meme Büyütme Ameliyatından sonra Normal Hayata Dönüş

Meme büyütme ameliyatı sonrasında memenin nihai şekli ve konumu, birkaç ay içerisinde belli olur. Meme büyütme operasyonunun size yaşam boyu konforlu ve güzel görüntülü bir estetik sağlamasını istiyorsanız, doktorunuza belirli aralıklarla gelerek, dolgu malzemesi ne kullanıldıysa kontrol ettirmeli ve revize işlem gerekli görüldüğü takdirde, zamanında haberdar olma şansını yakalamalısınız. Özellikle meme implantlarının bir ömrünün olduğunu ve bunların değiştirilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Göğüsler kilo alımları, yaş alma, hormonal faktörler ve yerçekiminin etkisiyle değişime uğrayabilir.

Eklentiler

• meme büyütme hasta yorumları 1.jpg
    meme büyütme hasta yorumları 1.jpg
    42,6 KB · Görüntüleme: 338
  • meme büyütme hasta yorumları 2.jpg
    meme büyütme hasta yorumları 2.jpg
    37,6 KB · Görüntüleme: 275
  • meme büyütme hasta yorumları 3.jpg
    meme büyütme hasta yorumları 3.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 319
Mrb doktor bey. Ameliyatımin 40. Günündeyım. Geçen hafta dustan sonra masaj yaptım. Masaj yaparken göğüslerimi yanlardan ortaya doğru bastırddigimda meme ucundan beyaz bi sıvı geldiğini fark ettim. Sadece sağ taraftan geldi. Sıvıyı elimin üzerine yaydığımda berraklasıyodu. 2 gün devam etti sonra kesildi. Sag tarafta batıci tarzda ağrım var şekil bozukluğu yok. Bekarım 20yaşındayım çocuğum da yok. O gelen sıvının süt olacağını zannetmiyorum. Benim düşüncem banyoda meme ucundaki delikten içeri su gitmiş yönünde. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili

Mrb doktor bey. Ameliyatımin 40. Günündeyım. Geçen hafta dustan sonra masaj yaptım. Masaj yaparken göğüslerimi yanlardan ortaya doğru bastırddigimda meme ucundan beyaz bi sıvı geldiğini fark ettim. Sadece sağ taraftan geldi. Sıvıyı elimin üzerine yaydığımda berraklasıyodu. 2 gün devam etti sonra kesildi. Sag tarafta batıci tarzda ağrım var şekil bozukluğu yok. Bekarım 20yaşındayım çocuğum da yok. O gelen sıvının süt olacağını zannetmiyorum. Benim düşüncem banyoda meme ucundaki delikten içeri su gitmiş yönünde. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili

Merhaba, yaşadığınız sorunla alakalı olarak meme büyütme ameliyatınızı yapan cerrahla iletişime girmeniz en doğrusu olacaktır. Muayene ettikten sonra gerek duyarsa, bazı testler isteyebilir. İhmal etmeyiniz. Geçmiş olsun.

doktor bey merhaba... benim merak ettiğim kullanılan implant standart bi rmarkadamıdır? benim doktorumla kalite anlamında seçşm yapma imkanım varmıdır?

doktor bey merhaba... benim merak ettiğim kullanılan implant standart bi rmarkadamıdır? benim doktorumla kalite anlamında seçşm yapma imkanım varmıdır?

Merhaba,

Estetik International kliniklerimizde, farklı markalarda meme protezleri kullanıyoruz. Elbette seçim yapma ve hatta tercih ettiğiniz protezi isteme hakkınız var.

Merhaba,

Estetik International kliniklerimizde, farklı markalarda meme protezleri kullanıyoruz. Elbette seçim yapma ve hatta tercih ettiğiniz protezi isteme hakkınız var.
istnbulda sanırım merkeziniz.. peki gerçekten farkediyormu protez seçimi.. yanlış söylemiş olmayım ama en fazla tercih edilen mentordü sanırım tabi yanlışta söylemiş olabilirm ismini:)

istnbulda sanırım merkeziniz.. peki gerçekten farkediyormu protez seçimi.. yanlış söylemiş olmayım ama en fazla tercih edilen mentordü sanırım tabi yanlışta söylemiş olabilirm ismini:)

Merhaba,

Evet doğru Mentor, Allergan, Nagor marka protezler en çok tercih edilenler. İstanbul, Ankara ve Bursa'da 5 farklı klinikte hizmet veriyoruz.

Merhaba,

Evet doğru Mentor, Allergan, Nagor marka protezler en çok tercih edilenler. İstanbul, Ankara ve Bursa'da 5 farklı klinikte hizmet veriyoruz.
mentor kullanmam uygundur diyosunuz yani.. yada çiğdem aslında bunlar en çok kullanılanlar fakat en güzel sonuç veren şu markadır diyebiliyormusunuz? birde fiyat bilgisi alabilmek için sizinle görüşme imkanımız varmıdır acaba? ben sakaryada yaşıyorum başka bi şehirde ameliyatımı yaptırma konusunda tereddütlüyüm açıkcası:KK43:

mentor kullanmam uygundur diyosunuz yani.. yada çiğdem aslında bunlar en çok kullanılanlar fakat en güzel sonuç veren şu markadır diyebiliyormusunuz? birde fiyat bilgisi alabilmek için sizinle görüşme imkanımız varmıdır acaba? ben sakaryada yaşıyorum başka bi şehirde ameliyatımı yaptırma konusunda tereddütlüyüm açıkcası:KK43:
Çiğdem Hanım,

Evet, mentor ve az evvel saydığım markalar kullanılabiliyor ya da tercih ettiğiniz başka bir marka varsa ve araştırdıktan sonra kaliteli bir ürün olduğuna kanaat getirirsek, o da tedarik edilebiliyor. Kullandığımız markaların hepsi medikal olarak en iyi ve en etkili sonuçların alındığı ürünlerdir. Hasta sağlığı en çok dikkat ettiğimiz konu olduğunu için, kaliteden kesinlikle taviz verilmez. Forum özel mesaj yoluyla İsim Soy isim ve Telefon numarası bıraktığınız takdirde, sizinle fiyat, diğer ulaşım, konaklama, tereddütleriniz ve başka sorularınız hakkında iletişim kurabiliriz.

Çiğdem Hanım,

Evet, mentor ve az evvel saydığım markalar kullanılabiliyor ya da tercih ettiğiniz başka bir marka varsa ve araştırdıktan sonra kaliteli bir ürün olduğuna kanaat getirirsek, o da tedarik edilebiliyor. Kullandığımız markaların hepsi medikal olarak en iyi ve en etkili sonuçların alındığı ürünlerdir. Hasta sağlığı en çok dikkat ettiğimiz konu olduğunu için, kaliteden kesinlikle taviz verilmez. Forum özel mesaj yoluyla İsim Soy isim ve Telefon numarası bıraktığınız takdirde, sizinle fiyat, diğer ulaşım, konaklama, tereddütleriniz ve başka sorularınız hakkında iletişim kurabiliriz.
doktor bey ben mesaj atma kısmını bulamadım isterseniz siz bana gönderin ben sizi arayıp bilgi alayım. yeni üye olduğum için mesaj hakkım yok sanırım:KK43:

Doktor bey merhabalar 5 gün önce meme dokusu altı 250 cc yuvarlak meme protezi takıldı gögüs altı kesisiyle ama suanda sol gögsüm cok sert ve asırı sis gergin doktorumla iletisimim cok zayıf beni rahatlatacak hic birsey yapmıyor ne ilac tedavisi ne de telkin sag gögsüm tamamen indi ve normal bir formda sol gögsümde her hangi bir aksilikolması söz konusumu cevabınızı bekliyorum.
Dikişlerimde iki gün sonra alınacak ben cok erken oldugunu düsünüyorum deri üstündeki dikişleri ameliyattan bir gün sonra aldı onlarda bence tam kapanmadı kan sızdıgını gördüm bugün bandajda yardımınıza cevabınıza ihtiyacım var simdiden tesekkür ediyorum

Doktor bey merhabalar 5 gün önce meme dokusu altı 250 cc yuvarlak meme protezi takıldı gögüs altı kesisiyle ama suanda sol gögsüm cok sert ve asırı sis gergin doktorumla iletisimim cok zayıf beni rahatlatacak hic birsey yapmıyor ne ilac tedavisi ne de telkin sag gögsüm tamamen indi ve normal bir formda sol gögsümde her hangi bir aksilikolması söz konusumu cevabınızı bekliyorum.
Dikişlerimde iki gün sonra alınacak ben cok erken oldugunu düsünüyorum deri üstündeki dikişleri ameliyattan bir gün sonra aldı onlarda bence tam kapanmadı kan sızdıgını gördüm bugün bandajda yardımınıza cevabınıza ihtiyacım var simdiden tesekkür ediyorum

Merhaba.. Ben doktor değilim ama yazdıklarınız ilgimi çekti.. Benimde bugün 8. Günüm.. Sizin ne kadar oldu ameliyat olduğunuz. Nerde oldunuz acaba? Çok geçmiş olsun ayrıca.. İnşş bir sıkıntı yoktur

Merhaba.. Ben doktor değilim ama yazdıklarınız ilgimi çekti.. Benimde bugün 8. Günüm.. Sizin ne kadar oldu ameliyat olduğunuz. Nerde oldunuz acaba? Çok geçmiş olsun ayrıca.. İnşş bir sıkıntı yoktur

Bugün 6. Günüm kıbrısta bir özel hastanede oldum sizede cok gecmiş olsun sizin agrınız var mı?

Bugün 6. Günüm kıbrısta bir özel hastanede oldum sizede cok gecmiş olsun sizin agrınız var mı?

Yok bebeğim ilk hastanede biraz oldu ewe gelincede bir kaç gün yatıp kalkarken zorlandım onun dışında iyiyim.. Ama endişelenmeyin bence her bünye değişik olur

Benim dikişlerim dün yani 6. Gününde alındı sizin kontrolunuzden iyi gecmiştir umarım :KK25:

Ne güzel kurtuldunuz dikişlerden☺️ Bende dün gdicektim doktorumu aradım ama ameliyatım var bugün çarşamba gelirmisin dedi bende tamam demek zorunda kaldım ertlendi yani yine...

X