Meme Mr ı Çektirenler

yesimce_

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2024
70
8
37
Arkadaşlar merhaba benim sol meme ağrılarım ve koltuk altında ki şişmelerim hala inmedi maalesef. Ve sol kürek kemiğime ağrı yapıyor. 3-4 aydır gitmediğim doktor /bölüm kalmadı. Sağ mememde de ultrasonla bakıldığında brads3 tanısı almıştık.
En son bugün Ege üniversitesine gittik, mr istedi..

Bide benim mr korkum var daha önce yaptıranlar yazabilir mi ?
İlaçlı mı ilaçsız mı girdiniz ? Ortalama kaç dakika sürüyor ..

Benim birde penisilin ilaç grubuna alerjim var ilaçlı kaç dakika ilaçsız kaç dakika sürüyor bilenler yazarsa çok sevinirim

Çok geçmiş olsun öncelikle. Mr korkulacak bir şey değil. Memelerinizi bir boşluk var, yüzü koyun yatıp memelerinizi oraya yerleştiriyorlar. Yarım saat tak tak tak sesleriyle yatıyorsunuz. Sonra damardan ilaç veriyorlar. 10-15 dk gibi bir süre daha kalıyorsunuz. Ağrılı bir işlem değil. Penisilin grubu bir ilaç değil verdikleri ama yine de siz söyleyin bu allerjinizi. Ne zaman çekilecek Mr?

Bende kapalı alan korkusu var duramıyorum. Siz şimdi yüz üstü dediniz bu daha da kötü :/

Meme de herhangi bir şüpheli durum var mı
Sol koltuk altı ağrımasıyla gittim sol meme biriminde koltuk altında bir şişlik de vardı. Ona reaktif dediler sağ meme de brads3 çıktı.
Lenflere enfeksiyondan dediler ama kan sonuçlarım temiz cıkıyordu.
2 kutu antibiyotik verdiler 2. Kutu bitiminde vücuduma ağır geldi sol elim şişti 10 gün kullanamadım anjioödem oluşmuş dediler. Bu süreçte şikayetlerim geçmedi
Tomografi çekildim başka bi doktor lenf düğümlenmesi dedi ilaç verdi yine çözüm olmadı. Derken bu süreç 3 aya tekabül etti. İlerlemedi ama gerilemedi de. En son üniversite hastanesine gittim eliyle muayene de fibrokistik bir meme yapımın olduğunu eline lenf bezlerimin ve kistlerimin geldiğini söyleyip meme mr ı ve mamografi istedi. Gerekli olursa biyopsi de yapabiliriz dedi. Sıra aldık günün gelmesini bekliyorum.

Lenfler reaktif olursa bir sorun yok ki canım. Fibrokist herkes de var; bende de var. İstersen başka bir yere gidip önce Usg çektir kapalı alan fobisi var ise.

Cok usg çekildi reaktif denildi, ama kasıklarda, kulak arkasında, boğazımda da sanıyorum gözüktü onlara da reaktif denildi.
Enfektif demişti başka bir hastane ama enfeksiyon sonuçlarım da temiz çıktı bende anlamadım. Fibrokistik meme yapısı evet , ama bu sefer biraz farklı gibi sol memede şişlik var orada şişen bir beze de var ( yumuşak doku şişliği gibi)

Şimdi normal bir insana ultrason yapılsa onların da lenf bezleri gözükür mü ? Bu sadece büyümeye bağlı ortaya çıkıyor onun da sebebini bulamadılar.

X