Bebek Beslenmesi Merabalar 4 aylik bebeğim var ve anne sütü ile besleniyor doğum raporum bitti işe döndüm fakat bebeğim surekli emmek istiyor sütümü sagamiyorum sagsam

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

melodi02

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2023
1
0
26
Merabalar 4 aylik bebeğim var ve anne sütü ile besleniyor doğum raporum bitti işe döndüm fakat bebeğim surekli emmek istiyor sütümü sagamiyorum sagsam bile 30 ml felan cikiyor sabaha kadar ancak tek biberon doluyor süt torbam en fazla 150 ml felan doluyor ek gida vermek istemiyorum sütümun daha cok dolup taşması icin ne yapmaliyim

Daha sık sağmalısınız. İş yerinde de sağmalısınız. Evde bir gogusu emzirip digerini sagmaniz lazim. Ben de 3,5 aylikken ise donmustum. İlk 6 ay sadece anne sutu 20 aya kadar da destekliyici olarak hep anne sutu verdim. Bir ara sutas uretim tesisi gibi calisiyordum. 🤣🤣 kolayliklar dilerim.

Merabalar 4 aylik bebeğim var ve anne sütü ile besleniyor doğum raporum bitti işe döndüm fakat bebeğim surekli emmek istiyor sütümü sagamiyorum sagsam bile 30 ml felan cikiyor sabaha kadar ancak tek biberon doluyor süt torbam en fazla 150 ml felan doluyor ek gida vermek istemiyorum sütümun daha cok dolup taşması icin ne yapmaliyim
Kuru incir ceviz badem fındık ve yulaf hepsi gerçekten çok işe yarıyor ben sütümün azaldığını hissetikce bunları yerim hep de faydasını gördüm benimde bebeğim 4 aylık ilk zamanlar hiç sütüm yoktu benim böyle böyle toparladım ve sürekli sağım yapmaya devam edin olabildiğince duş almaya çalışın duşta göğüslerinize masaj yapın aşağıya doğru

Sütünüzü sagmaniz lazım her 3 saatte bir işyerinde sagmaz iseniz giderek azalacak.butun gün sagmadan nasıl üretim olacak memede. Sağıma alışık olmayan memeden öyle sarıl sarıl süt gelmez siz sagdikca çoğalacak ve alışacak meme. Sizi. Yerinizde olsam maddi durumum yerindeyse 1 sene çalışmadım ücretsiz izin hakkınız var.

Artık sağma makineleri daha pratik göğsünüze koyup , ped gibi siz iş yaparken sağım yapabileceğiniz makineler var bence onlardan edinip iş yerinde de sağın

ek gıda için erken bence ve katılıyorum sağdıkça çoğalacak 2-3 saate bir sağmaya çalışın öyle bi ortamınız yok mu iş yerinde?

X