METEBOLİZMAYI HIZLANDIRAN YAĞ YAKICI ZAYIFLAMA ÇAYI

firdefs

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2011
2.194
7.328
Metabolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Zayıflama çayı

Eşim 2 haftadır diyette yediğine içtiğine dikkat etmeye başladı haftada 2 defa 1 saat yürüyüş yaptı bu çayı ve arada yeşil çayını kullandı çok şükür 2 haftada 4 kilo verdi,herkesin bünyesi ve metabolizması farklıdır bu yüzden daha çok metabolizmasını hızlandırsın diye baya araştırdım ve hem metabolizmayı hemde özellikle göbek yağları için bu çayı yaptım sanırım işe yaradı ama çay tek başına hiç bir zaman yeterli değil önemli olan azim ve istek,Eşimin yaptığı diyeti kısaca özetliyim eşim dışarda çalıştığı için aç kalmadan kilo vermesi çok önemli bu yüzden kahvaltısını normal aşırıya kaçmadan bol yeşillikle ( domates,salatalık,maydanoz ) ile yapar öğlen az yağlı az tuzlu yemek özellikle et, sebze yanında 2 dilim ekmek eğer makarna pilav ise hiç ekmek kullanmaz akşamda aynı öğlen gibi ama hiç ekmek kullanmaz en geç 7 de yemeğini yemiş olur.Sadece hafta sonralı 1 saatlik tempolu yürüyüş yapar yürüyüşün kesinlikle çok faydası var şimdi gelin Metabolizmayı hızlandıran ve zayıflatan yağ yakıcı çaya bir göz gezdirin.

Metabolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Zayıflama çayı için Malzemeler
Yarım limon
Küçük bir parça zencefil
8 veya 10 tane Karanfil
2 çubuk Tarçın
5 su bardağı su
Çeyrek demet maydanoz
isteğe göre bir kaç dilim yeşil elma

Metabolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Zayıflama çay Nasıl Yapılır

Limonu zencefili yıkayın bir kaç parçaya kesin tencereye alın üzerine suyu tarçını ve karanfili koyup ocağa alın kaynamaya başladıktan sonra bir iki dakika kaynatın üzerine yıkanmış maydanozu ekleyin 3 dakika daha kayatın ocaktan ve ilk sıcaklığı çıkınca her yemekten 15 dakika ve ya yarım saat önce büyük bir bardak için bu karışımı günde bir defa yapmanız yeterli,Her gün taze olarak yaparsak Allahın izni ile faydasını göreceksiniz.

Yukarda yazdığım malzemelerin faydaları saymakla bitmez ama ben sadece işimize yarayan kısmını paylaşıyorum :)

Maydanozun kilo vermeye faydası
Metebolizmayı hızlandırır, İdrar söktürücü, göbek yağlarını eritmeye faydalı,Şişliği alma fazla suyun atılmasını sağlar,
Limonun kilo vermede faydası Zayıflamaya yardımcı,Yağ yakıcı,İdrar söktürücü,iltihabı önleyici,Kan şekerini düzenleyerek tokluk hissini verir,
Tarçının kilo vermeye faydası tok tutmaya yardımcı,kan şekerini düzenleyerek kilo vermeye yardımcı olur,
Karanfil tomurcukalarının kilo vermeye faydası gaz söktürücü,mide bulantısını bastırır,ağız kokusuna yok eder,kusmaları önler.
Zencefilin kilo vermeye faydası metebolizmayı hızlandırır,tok tutmaya yardımcı,İştah kesici yağ yakımını kolaylaştırıcı

ALINTI

Son düzenleme:
X