MSB: Kuzey Irak'ta 6 asker şehit oldu | Bölgeye hava harekatı yapıldı

merve

consume obey die
Pro Üye
13 Ocak 2020
42.502
153.793
32
SON DAKİKA HABERİ: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kuzey Irak'ta teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan son açıklamada, Irak ve Suriye'nin kuzeyine hava harekatı yapıldığı ve hava harekatında 29 hedefin imha edilerek çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Bakanlığın verdiği bilgiye göre bölgede çatışmalar halen devam ediyor ve belirlenen hedeflere ani hava harekatları yapılıyor. Kuzey Irak'taki Zap bölgesinde Pençe-Kilit serisi operasyonu sürdüren komandolara, teröristler yine ağır hava koşullarını fırsat bilerek saldırmayı denedi. Tipi ve ağır sisin hakim olduğu bölgede, timler birden fazla noktada teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon sürdürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, 2022 yılından bu yana sürdürdüğü Pençe-Kilit serisi operasyonlarında Irak'ta terör örgütüne ait 9 barınma noktasını temizlemişti. Son olarak da Zap bölgesi Mehmetçik tarafından ağır kış koşullarına rağmen hedefe alınarak kıskaç altında tutuluyordu.

Ben evde koltuğumda otururken boğuluyorum. Neden bu bitmiyor anlamıyorum. Iha siha cart curt vurup dursun hedafleri bu askerler napıyo orda ben bilmiyorum. Gerçekten bilen biri varsa bana anlatsın ya.

Sosyal medyada nasıl bu kadar rahat olabiliyo terör destekçileri. Fetö patladığı ilk zamanlar her şeyi cumhurbaşkanına hakaret kabul edip saçma sapan gözlatılar yapılmadı mı?

Adam telef oldu yazabiliyo benim askerime ben deliriyorum. Kafayi yicem

Dünde bir şehit eşine yazmışlar eşini bizimkiler öldürdü mezarına bunu bunu yapacağız gibisinden. Gerçekten nasıl bu kadar korkusuzlar, kahpeler anlayamıyorum.
E çünkü meclisde apoya selam cart curt millet de oturup bunu dinliyo saygıyla daha ne olsun

X