Nasıl anlatsam, nasıl işin içinden çıkarım bilemiyorum.Bir el atın kızlar...

İnanın psikolojik olarak o daha fazla sorunlu.Çevremde ki herkes ruh sağlığının bozuk olduğunu söylüyor.Benim sorunum hem sağlığım hep geçmişten gelen ve şuanda yaşadığım mutsuzluk.Mutsuz insanla olunca sizi de mutsuz ediyor maalesef.Ve sanırım artık sevgilime olan sabrım tükendi.

Sevgilinizle; 'o, benden daha sorunlu' gibi kıyasa girmek yanlış. Siz bir yarış içinde değilsiniz.
Ayrıca onun sorunları sizi bir yere kadar artık ilgilendirmemeli, siz kendi sorunlarınızı çözün. O kendi sıkıntılarınız çözmüyor ve kendi soruları ile canınızı sıkıyorsa da bırakacaksınız.

Cano, canını ameliyattan ondan bundan zor kurtarmışsın seni aşağı çekecek bağıracak çağıracak birine asla ihtiyacın yok. Mutlaka ayrıl. Sevdiğin aktivite varsa onlara git, resim kursuna git mesela, haftada birkaç kez evden çık, sosyalleş. Fiziksel durumun nasıl, halin var mı?
Evet ben böyle bir erkek ilk defa gördüm aşırı dengesiz.Bir bakıyorum kendisi alıyor bira sonra bir bakıyorum bir tane açtığım anda sinir krizi geçiriyor.Sanki dünyaları içiyorum.Yaşının adamı değil ergen gibi.Durmadan aynı cümleler ezberledim artık ve sıkıldım.Destek olacağına köstek olan cinsten kuzum

Ama eski halime göre aşırı azalttım alkolü.Çünkü ameliyatım için bırakmam gerek ve bağımlılık pat diye bırakılmıyor.Bunun yoksunluk krizleri var.Ama şükür hiçbir tedavi görmeden kendi irademle azalttım baya baya.

Evet azaltmışsiniz ama hala fazlasıyla etkiliyor bunu önce kabul edin.

Ben o kocalar gibi olsam anlıcam da değilim ki.Benim ki kafa dağıtmak için gün içinde yayarak içtiğim hafif alkollü içkiler..
Gun icinde nasil iciyorsunuz? Calismiyor musunuz? Butun gun sevgilinizle mi geciyor?

Bugün sabahtan içtim akşama kadar toplam 4 tane.Bazen sabahtan gece uyuyana kadar 6 tane.Yani çok uzun saatler içinde içtiklerim.
Yalnız içtiğiniz az bir miktar değil,bağımlı değilim diyorsunuz ama oraya doğru gidiyorsunuz.Bu adamdan bir cacık olmaz,onu da belirtelim.Zaten sorunlu bir evlilik yaşamışsınız,neden sorunlu bir ilişki daha yaşayıp hayatı kendinize zindan ediyorsunuz?Son olarak rahatlığınızı lütfen ciddiye alın,beyine pıhtı atması sonucunda birkaç yakınımı kaybettim.Yüksek tansiyon beyin kanamasını tetikleyen en büyük etken.Sağlığınız her şeyden ve herkesten önemli!Özetle;alkolden,bu adamdan ve sağlığınızı kötü yönde etkileyecek her şeyden uzak durun.

Ha ayrıca gerçekten tepkileri çok aşırı ve dengesiz.Kendisi diyor tamam artık karışımayacağım diye hatta kendisi alıyor biralarımı kendine de vodka,bira alıyor.Aramız da 10 yaş var ben 42 o 52 yaşında.Yaşlanmaktan korkan ve spor yapan biri.Ve çok sinsi durmadan alkolü kötüler.Sanki gün de koca şişe deviriyormuşum gibi.Birayı su niyetine içiyor çoğu kişi.
Her yorumunda bir bahane var. Kabullen bagimlisin.
-Hastayim
-anksiyetem var
-cocuklugum
-oda iciyor
-herkes su niyetine iciyor
Kabullen ve tedavi ol

Herkese iyi akşamlar.Kızlar boşanalı 8 sene oldu.Uzun zamandır düzenli bir ilişkim olmadı.Şuan 6 aylık bir ilişkim var fakat sorun sevgilim hayatı boyunca hiç sevilmemiş.Kopuk bir aile ilişkisi ve hep sorunlu ilişkiler.Hep yalnız büyümüş daha 3 senedir ailesi ile aile olabilmiş.Bana gelecek olursak ben çok kötü şekilde boşandım bir sürü sağlık sorunlarım ameliyatlarım oldu.Hala hali hazırda bekleyen ameliyatlarım var.Bu seferkinden korkuyorum.Ve 2 senedir alkol sorunum var Gündüzleri bira içiyorum.Ama öyle kimseye sarmışlığım,kavgam, sarhoşluğum,kendini bimezliğim olmadı.Ben de böyle olmak istemezdim ama ameliyatlarım yüzünden azaltmak zorundayım yani her gün değil de ara ara içerek azaltmam gerek.Sevgilim bu konu da çok anlayışsız ve takıntılı ona diyorum ki bırakıcam yavaş yavaş bilirsiniz pat diye bırakılacak birşey değil özellikle bira ve şarap bağımlılık yapar.Ama her bira açtığımda kavga ediyor bas bas bağırıyor.O öyle yaptıkça inadına içesim geliyor çok üzerime geldiği için.Kendisi de içmeyen biri değil oturunca peşi peşine vodka rakı dikiyor ve bana dediği şu bir bira içince 1-2 saat ara ver.Ben bunu rahatlamak için içiyorum kafam da binbir sorun.Zaten anksiyete hastasıyım.Kendisi bir kadeh biter bitmez dolduruyor.Ara vererek içeceksem neden içeyim boş yere para harcadım (Malum herşey artık çok pahalı) Ama aşırı tepkileri var.Tamam karışmıcam artık diyor 24 saat demiyor bir bira açınca yine başlıyor bağırıp çağırmaya! Bir daha benim karşımda içemiceksin diyor.Akşam içmeyi sevmiyorum bu arada gündüzleri içiyorum.Akşam yemeğinden sonra içsem bile bitmiyor zaten bir şişe.Hoş normalde de zaten bir şişe saatlerce ortada duruyor genel de.Öyle açıp tek nefeste ya da 10 dk da bitirmişliğim yok.İçme sebebim düşünmemek için daha çok..Aşırı sıkıntı,stres yüklüyüm.2016'da beynime pıhtı atmıştı yüksek tansiyondan.Bu kişi ile sevgili olana kadar sorunum yoktu.Şimdi yine durmadan yüksek tansiyon ve nabzım var.Kaç kez doktora gittim benim beyin kanaması ve yüksek tansiyonum hep yaşadığım şeylerle alakalıymış.Tansiyon ya da kalp hastası falan değilmişim.Yapım itibariyle çok sakin ve tartışma sevmeyen biriyim ama sevgilim bir an da deliren biri alkol ve sigara konusunda.Saygı duymak zorunda olduğunu ve destek olması gerektiğini söylediğim halde her zaman tamam destek olcam diyor 2 gün demiyor bira açtığım gibi olay çıkarıyor.Artık işin içinden çıkamaz oldum.Sizce ne yapmalıyım?
Hadi bb de geç kocayı boşamışsın 6 aylık adamı yollamak mı koyacak size ne sevgi görmüş görmemiş insanları içinizde aklamayı bırakın ne hali varsa görsün bir daha bağırdığında bitti bu iş çık evden de bak sesi nasıl kesilip geri geliyor , nasılsa yutuyorsunuz diye adam erkeklik kotasını sizde dolduruyor

Karsilikli karar alin ickiyi birakacagim ama sen de birakirsan diyin. Anksiyete icin hafif ilaclar var ve ise yariyor. Psikiyatriste randevu alin.

Hadi bb de geç kocayı boşamışsın 6 aylık adamı yollamak mı koyacak size ne sevgi görmüş görmemiş insanları içinizde aklamayı bırakın ne hali varsa görsün bir daha bağırdığında bitti bu iş çık evden de bak sesi nasıl kesilip geri geliyor , nasılsa yutuyorsunuz diye adam erkeklik kotasını sizde dolduruyor
Kaç kere biter bağırır çağırırsan dedim zaten sonra hemen sakinleşiyor ayrılmamak için.

Kaç kere biter bağırır çağırırsan dedim zaten sonra hemen sakinleşiyor ayrılmamak için.
Eee ayrılın gitsin siz terapi merkezi misiniz her sevgisiz büyüyen hayatına olan öfkesini sizden mi çıkaracak kaç yaşına gelmiş adam çocuk gibi bunla mı uğraşcaksınız

Siz bagimlisiniz yedam i arasaniz destek talebinde bulunun, kendi başıma hallettim denilecek bir mevzu değil bu

şarap severim, evimde 8 şişe şarap var, ama bağımlılık yapmıyor. bence bu kişiyle alakalı bir durum. en son 2 ay önce bir kadeh içmiştim, açtığım şişe dolapta duruyor. ve ben gerçekten şarap severim ama sıkıntıdan hiç içtiğim olmadı. sanırım burada hata yapılıyor can sıkıntısı stres olunduğunda içkiye vuruyorsanız kendinizi orada sorun var. yani hayat zaten stresli, stressiz bir dönem kolay kolay olmuyor, her stres yaptığımızda kendimizi içkiye vuracak olursak alkolik olmak kaçınılmaz olur. üstelik sağlık sorunlarınız varmış bence buna bir dur diyin. yada tedavi olun gidişat hiç iyi değil.

şarap severim, evimde 8 şişe şarap var, ama bağımlılık yapmıyor. bence bu kişiyle alakalı bir durum. en son 2 ay önce bir kadeh içmiştim, açtığım şişe dolapta duruyor. ve ben gerçekten şarap severim ama sıkıntıdan hiç içtiğim olmadı. sanırım burada hata yapılıyor can sıkıntısı stres olunduğunda içkiye vuruyorsanız kendinizi orada sorun var. yani hayat zaten stresli, stressiz bir dönem kolay kolay olmuyor, her stres yaptığımızda kendimizi içkiye vuracak olursak alkolik olmak kaçınılmaz olur. üstelik sağlık sorunlarınız varmış bence buna bir dur diyin. yada tedavi olun gidişat hiç iyi değil.
Sorun şu ki sağlık sorunlarım yüzünden çoğu içecek de yasak :KK43:

Peki beden bu ilişkiyi sürdürmeye devam ediyorsunuz?

Bırde anksıyete hastasıyım dıyorsunuzda ben anlamadım bende anksıyete hastasıyım ama parol içerken bile binkere düşünüyorum
Kaygı bozuklugu oldugu ıcın içki içersem bünyeme nasıl etki olacagını bılmedıgım ıcın hayatta içemem
Siz bunları bu hastalıkla nasıl içiyorsunuz
Birde ciddi hastalıklarınız varmış
Sizinki galiba sigara içmek gibi agız bagımlılıgı
Sakız filan çiğnemeyi deneseniz

Evet yaşam tarzı olarak uyuşmuyoruz.Çünkü hayattan zevk almayı mutlu olmayı bilmiyor.Kendi mutsuz beni de mutsuz ediyor.Ben kavgacı biri değilim o çok agresif ve kavgacı.Tartışmayı bile bilmiyor sakince.Tek bildiği bağırıp çağırmak.Aşırı bencil hep kendi istediği olsun istiyor.

Ayy. Alkolik değilsen de bu adam seni alkolik yapar. Negatiflik tüpü. Eğer sevgisiz büyümüşsen sana sürekli aynı hissi verecek birini ararsın rutinin bu gibi hissedersin öğrenmişlik çaresizlik çünkü. Pozitif ve güzel bir gelecek göremedim sizin için. Yaşam tarzların da çiftlerin kesinlikle ahenk ve uyum olmalı araların da.

X