nasıl davranmalı?

civilenginar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
297
580
merhaba hanımlar. uzun süredir bu konuyu açmak istiyorum ancak tam emin olamamıştım. şimdi ise zamanı diye düşünüyorum. konuya gelecek olursak;
ben üniversite son sınıfta teorik eğitimi bitmiş bir ofiste uzun dönem stajyerlik yapıyorum. staj yaptığım ofiste yalnızca ofis sahibi ve ben vardım. ilk görüşmemizde kendisi bir çalışana ihtiyacı olduğunu, birbirimizi beğenirsek çalışabileceğimi söyledi. malûm bu işsizlik ortamında ben de bu fırsatı değerlendirmek amacıyla özverili ve hırslı bir şekilde yardımcı olmaya, evde bilmediklerime çalışıp iş yerinde bilmediklerimi sorup kendimi geliştirmeye çalışıyorum. stajımın ilk haftasında erkek bir çalışan geldi, birlikte çalışmaya başladık. ilk günden itibaren bir ilgi seziyordum. iş çıkışlarında beraber metroya giderken uzun uzadıya muhabbetlerimiz oluyordu. bir gün kek yerken ben iş yapmaktan yemeye fırsat bulamadım, kendisi elleriyle keki bölmüş ben döndüğümde baktım neden böldün ki dediğimde sen rahat ye diye yaptım dedi. hayatında kimse olmadığını söyledi birçok kez. bir gün evlilik konusu açıldı, bende bu durumu 5-6 yıl düşünmediğimi söylediğimde oo ben o zamana 30 olurum dedi. birlikte sinemaya gittik. bu ve bunun gibi birçok flörtöz davranışı oldu. buraya kadar her şey normal duruyor ancak işverenim bu durumu sezmiş olacak ki diğer çalışan gelmediğinde bana kendinden örnek vererek ben eşimle aynı ofiste çalışıyordum, bu çok yanlış, böyle bir şey kendi ofisimde istemem dedi. bu uyarıdan ben anladım, geri çekildim. birkaç patavatsız davranışı da bu süreçte etkili oldu. kendisi hâlâ yakın davranmaya, telefonumda erkek arkadaşlarımla konuştuğumu gördüğünde tavır almaya başladı. ben bu iş fırsatını kaçırmak istemiyorum, nasıl davranmalıyım? aynı işyerinde böyle şeylere ben de sıcak bakmıyorum. bunu ona da söyledim iş ilişkisini başka bir ilişki ile karıştırmak doğru değil diye. nasıl profesyonel davranabilirim?

aynı işyerinde böyle şeylere ben de sıcak bakmıyorum. bunu ona da söyledim iş ilişkisini başka bir ilişki ile karıştırmak doğru değil diye. nasıl profesyonel davranabilirim?
Hey maaşallah. Sinemaya giderek, keki neden böldün diye sorarak, evlenmek istediğin yaştan bahsederek mı ifade ettin işyeri ilişkisine sıcak bakmadığını?? Erkek arkadaşın da varmış… En baştan sizli bizli konuşacaktın. Adamın niyetini anladığında patronun konuşmasına mahal vermeden çekecektin kendini. Şimdi açıkça söyle, patron beni uyardı de. Başka türlü olmaz artık

Herkesin başına gelebilir bir durum. İkimizde bekar insanlarsiniz birbirinize yakınlık duymanız çok normal. Bütün gün yanyana çalışıyorsunuz, iletişim halindesiniz.
İstemeyebilirsiniz bu da çok olası bunu da bir şekilde belli edersiniz. Benim takildigim ve uzuldugum nokta şu oldu,
Neden bu konular hep kadınların üzerine yıkılıyor. Patronunuz sizi uyardığı gibi karşı tarafı da gayet uyarabilir. Neden bunu tek taraflı yapıyor. Aslında erkek olan taraf uyarilsa bu durumun önüne geçmek çok daha kolay olur diye düşünüyorum.

Hey maaşallah. Sinemaya giderek, keki neden böldün diye sorarak, evlenmek istediğin yaştan bahsederek mı ifade ettin işyeri ilişkisine sıcak bakmadığını?? Erkek arkadaşın da varmış… En baştan sizli bizli konuşacaktın. Adamın niyetini anladığında patronun konuşmasına mahal vermeden çekecektin kendini. Şimdi açıkça söyle, patron beni uyardı de. Başka türlü olmaz artık
erkek arkadaşım yok. hayatımda bir yılı aşkın süredir biri de yok. normal bir arkadaşımla olan konuşmamdan bahsediyorum. diğer konuda evet haklısınız

erkek arkadaşım yok. hayatımda bir yılı aşkın süredir biri de yok. normal bir arkadaşımla olan konuşmamdan bahsediyorum. diğer konuda evet haklısınız
Yanlış anlamışım o zaman, erkek arkadaş sandım. Bilmiyorum siz de hoşlandınız belki ama baştan mesafe koysaydınız daha iyi olurdu. Böyle konular burda çok açıldı.

Herkesin başına gelebilir bir durum. İkimizde bekar insanlarsiniz birbirinize yakınlık duymanız çok normal. Bütün gün yanyana çalışıyorsunuz, iletişim halindesiniz.
İstemeyebilirsiniz bu da çok olası bunu da bir şekilde belli edersiniz. Benim takildigim ve uzuldugum nokta şu oldu,
Neden bu konular hep kadınların üzerine yıkılıyor. Patronunuz sizi uyardığı gibi karşı tarafı da gayet uyarabilir. Neden bunu tek taraflı yapıyor. Aslında erkek olan taraf uyarilsa bu durumun önüne geçmek çok daha kolay olur diye düşünüyorum.

O bir Türkiye hatta dünya klasiğidir, ortada flört/ilişki varsa tüm sorumlu kadındır, şirket politikasına aykırıysa da kapının önüne kadın konur erkeklere hiiiiiçbir şey olmaz.

X